Brněnská Drbna

Popis:

Zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

URL:

http://www.brnenskadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

9,7 položek/den

POČASÍ NA STŘEDU: Obloha se dnes zatáhne, místy může i lehce sprchnout

0:17
Podzimní slunečná idylka se ve středu částečně přeruší. Čeká nás oblačno až zataženo, v západní části kraje místy přechodně polojasno až skoro jasno. Ve východní části kraje zpočátku ojediněle, během dne i místy slabý občasný déšť.

VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své největší slávy? Podívejte se na unikátní vizualizaci

16:11
Píše se 14. století. Nad Brnem se hrdě tyčí běloskvoucí hradby Špilberku. Ten právě prožívá své honosné období, jelikož je sídlem moravských markrabat Jana Jindřicha a Jošta Lucemburského. Ačkoliv jsou tyto časy dávno pryč, díky unikátní vizualizaci Petra Vavrečky si hrad můžeme prohlédnout i v 21. století. Navíc z ptačí perspektivy.

Za posledních 30 let trojnásobně vzrostl počet dětí, které se vyléčí z rakoviny

15:36
Za posledních 30 let se zvýšila možnost přežití u dětí s rakovinou skoro trojnásobně. Přednosta Kliniky radiační onkologie Masarykova onkologického ústavu v Brně Pavel Šlampa dnes novinářům řekl, že zatímco na přelomu 80. a 90. let přežívalo ani ne 30 procent dětí, v dnešní době se vyléčí kolem 80 procent. Podle něj v republice ročně onemocní zhoubným nádorem asi 450 dětí, kolem 150 až 200 se j...

Pytlák zastřelil daňka. Uřízl a odnesl si jeho hlavu, zbylou část těla nechal na místě

15:36
Policisté na Břeclavsku zaznamenali další příklad pytláctví z jižní Moravy. Během minulého týdne řádil pytlák v katastru obce Morkůvky. V místě zvaném Hrádek se totiž našel zastřelený daněk. Pytlák zvíře zastřelil. Z místa si odnesl pouze hlavu daňka a zbylou část těla nechal na místě.

VIDEO: Strach jsem neměl, jednal jsem intuitivně, říká hrdinný strážník Petr Čermák

15:00
O svém činu jsem nijak nepřemýšlel, bylo to intuitivní, hned jsem šel na věc, popisuje skromný hrdina Petr Čermák. Brněnský strážník v pondělí večer mimo službu nakupoval se svou ženou v supermarketu ve Vondrákově ulici. V tom se u kasy přímo u něj objevil muž s černou kuklou a zbraní v ruce. Petr neváhal a lupiče složil trénovaným chvatem, přestože měl sám holé ruce.

Brněnští radní neschválili návrh na změnu druhé vlny rezidentního parkování. Mělo být zdarma

12:03
Brněnští radní dnes dopoledne na jednání neschválili návrh Pirátů a KDU-ČSL na změnu druhé vlny rezidentního parkování. Podle návrhu by rezidenti ani abonenti v širší vlně neplatili nic do doby, než dokáže město vyřídit "kompletní opravu" systému. Návrh podpořil i Matěj Hollan ze Žít Brno. Kvůli hlasům ANO a Zelených však návrh neprošel.

Brněnský strážník zneškodnil zloděje se zbraní holýma rukama. Pomohla mu přitom i manželka

11:28
Naprosto profesionalitu a zároveň nesmírnou odvahu prokázal v pondělí večer brněnský strážník Petr Čermák. Holýma rukama se mu totiž podařilo zneškodnit muže ozbrojeného střelnou zbraní.

„Burčák? Zrádné pití,“ smáli se účastníci Pochodu slováckými vinohrady. Od sklípku ke sklípku jich šly tisíce

10:51
Do vyhlášené sklepní uličky Pod Dubňanskú horú se kolem jedenácté hodiny dopolední táhne směrem od Milotic a Dubňan nekonečný had plný rozjívených lidí. Je druhá říjnová sobota, a to znamená, že se moravské Slovácko na den už tradičně přifoukne o tisíce milovníků burčáku a vína z celé republiky i ze zahraničí.

Zvěrolékařem se stanete pouze v Brně. Jediná veterinární univerzita v Česku slaví 100 let

10:51
Sto let od svého založení oslaví Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně pětidenním programem. Jeho součástí bude kromě udílení pamětních medailí a zlatých diplomů také sázení lípy. Oslavy potrvají ode pondělí do pátku.

Brno hostí největší veletrh luxusních hodinek ve střední a východní Evropě

10:16
Ve dnech 19.-20.10.2018 budou mít v Brně sraz všichni milovníci kvalitního času, protože zde proběhne už pátý ročník prestižní hodinářské výstavy luxusních hodinek SEW. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek, zajímavé přednášky a setkání s novými značkami.

Míříme ke globální katastrofě, varovali vědci na panelu OSN. Planeta se ohřívá stále rychleji

15.října
Planeta se otepluje ještě rychleji, než se vědci obávali. Do konce století by se tímhle tempem zvedla průměrná teplota o dva stupně, což by mělo dalekosáhlé následky. Uvádí to zpráva, kterou minulý týden na závěr zasedání v jihokorejském Inčchonu zveřejnil Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu (IPCC). Cíle pařížské klimatické dohody z roku 2015 lze nyní naplnit již jen pomocí rychlých a daleko...

Muž skákal v Brně do cesty autům, před strážníky narazil do značky. Skončil v poutech

15.října
Do Okružní ulice přivolal v noci na pondělí strážníky znepokojený obyvatel Lesné. Pracovníkům tísňové linky vyjádřil obavu o zdraví muže, který prý pobíhal po rušné silnici a skákal před projíždějící auta.

Na Flédě dojde k unikátnímu spojení zvučných Korben Dallas a vynikajícího houslisty Adama Baldycha

15.října
Stálice slovenské alternativní rockové scény Korben Dallas přijede na Flédu s polským houslistou Adamem Bałdychem. Brněnským koncertem 16. října vyvrcholí jejich společné československé turné. Příznivci jazzrockových fúzí se mohou těšit na překvapivé aranže korbenovských skladeb, zajímavé hudební efekty Bałdychových houslí a uhrančivý baryton Juraje Benetina.

Na jižní Moravě řádí podvodník. Než se nadějete, prodá vám plastové rukavice a zmizí

15.října
Případ s netradičním podvodníčkem řeší policisté v Kyjově. Muž podle policistů nejspíše jezdí po různých místech republiky a zkouší štěstí se svojí fintou. Ta spočívá v balíčku plastových pracovních rukavic a přesvědčivosti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes