15
new stories - click to show

Brněnská Drbna

Description:

Zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

URL:

http://www.brnenskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.6 items/day

Podvodníci se vydávají za exekutory, přes SMS se snaží vylákat peníze i údaje

7:58
Exekutorská komora ČR varuje před podvodníky, kteří se vydávají za exekutory. Přes SMS lákají lidi na falešný web napodobující stránky komory, aby získali peníze i osobní údaje. Poškozeným exekutoři radí, aby informovali policii. Exekutorská komora ČR se už v dané věci obrátila na odpovědné orgány, uvedla mluvčí komory Eva Rajlichová.

Parta mladých v Brně drsně zkopala muže, se kterým popíjela v parku

20:09
Noční povyražení skončilo nepříjemnými vzpomínkami pro mladého muže. Z nevinného večírku se jeho neplánovaná akce v Brně obrátila v drsné napadení. Překvapená oběť byla po kopancích a ranách pěstmi v bezvědomí a okradená.

Místo slavné MLB skončil na pracáku. Nevzdám to, hlásí talentovaný baseballista z Brna

18:33
Zatímco v Americe se těší hra s pálkami nebývalé popularitě, které přihlíží statisíce diváků na stadionech a miliony diváků u televizních obrazovek, v Česku se stále jedná o sport na okraji společenského zájmu. I proto je cesta dvaadvacetiletého rodáka z Brna nevšední. Pokouší se o něco, co se zatím nikomu nepovedlo. Mladý baseballista se chce stát prvním českým hráčem, který okusí lákavou Major …

Brno vyhlíží nový obchoďák. Vyroste u rušné čtyřproudovky na severu města

16:19
Milovníci nakupování si brzy přijdou v Brně ještě více na své. Na severu města u čtyřproudové silnice mezi Hradeckou a Hudcovou ulici vyroste nové obchodní centrum. Plánovaný obchoďák na pomezí Králova Pole a Medlánek bude mít dvě podzemní a tři nadzemní podlaží. Lidé tam najdou supermarket Lidl, alespoň podle vizualizací.

Ministerstvo bude na očkování proti covidu lákat heslem o "životě beze strachu"

15:46
Heslem nové kampaně ministerstva zdravotnictví na podporu pokračování očkování proti covidu-19 bude "Očkujeme se pro život beze strachu" s podtitulem "Zdraví přeje připraveným". Novinářům koncept kampaně dnes představili zástupci ministerstva.

Tišnov otevřel po opravě tradiční letňák a přivítal slovenskou legendu

14:09
Velká radost zavládla v Tišnově, kde se po dvou letech trvajících opravách otevřelo letní kino. Zkolaudovaný areál, za jehož rekonstrukci vydalo město na Brněnsku 30 milionů korun, pojme až pět set lidí. Slavností otevírající obstaral známý slovenský zpěvák Richard Müller.

V brněnské řece se válel smutný stotřicetikilový muž. Na břeh ho tahali provazem

12:31
Opilý, prochlazený špinavý, ale nakonec spokojený byl šestatřicetiletý muž z Brna, když se dostal z řeky Svratky. Do vodního toku se plavec vážící 130 kilo dostal neplánovaně, protože uklouzl. Letargii propadajícího nešťastníka vylovili lanem hasiči a strážníci, kteří mužovi nabídli tykání.

V jeskyni na jižní Moravě se padělaly peníze, zjistili archeologové

11:25
Nálezy z Kateřinské jeskyně v Moravském krasu hlásí čeští archeologové. V prostorách odhalili experti pozůstatky lidské činnosti z pravěku i středověku. Velkým překvapením bylo odhalení polotovarů mincí, které dokazují, že se v jeskyni nacházela penězokazecká dílna.

Muž bez řidičáku na Brněnsku zaparkoval uprostřed kolejiště

9:47
Nepříjemné chvíle zažíval strojvedoucí na Brněnsku, kterého při práci překvapila skupina bezdomovců. Na opilou sedmičlennou partu, která chodila po kolejišti a pořvávala, si postěžoval policistům. Nakonec se ukázalo, že na kolejích zaparkovalo také auto.

Stavba miliardové porodnice se prodraží, tvrdí ředitel brněnské nemocnice

16.August
Plánovaná stavba nové porodnice Fakultní nemocnice Brno se s ohledem na růst cen stavebních materiálů a inflaci prodraží minimálně o 30 procent. ČTK to řekl ředitel nemocnice Ivo Rovný. Původní cena byla kolem dvou miliard korun. Nová budova v bohunickém areálu sloučí dvě nynější pracoviště vzdálená zhruba sedm kilometrů.

Popeláři z Brna vyvezou odpadky elektrickou kukačkou, která nesmrdí

15.August
Do brněnských ulic vyráží nové popelářské vozidlo plně na elektrický pohon. Takzvaná kukačka nepotrápí hlukem ani zápachem výfukových plynů. Jeho pořizovací cena je vyšší než u klasického naftového auta. Díky levnějšímu provozu se podle odpadové Sako Brno firmy ale vyplatí. Město si totiž elektřinu vyrobí samo.

Nepijte alkohol, vyhubovala tři muže sekuriťačka z Brna. Schytala ránu do ohryzku

15.August
S bolestivou grimasou v obličeji odešla strážkyně brněnského supermarketu, když se potkala se třemi problémovými muži, kteří popíjeli. Alkoholu holdující trojici vyčinila a žádala nápravu, které se ale nedočkala. Místo toho schytala spršku ostrých nadávek a tvrdou ránu do krku.

Děti z Veselí zírají. První školní den dostanou nové moderní hřiště

15.August
Ve Veselí nad Moravou se lidé těší na nové dětské hřiště v sídlišti Hutník. Prolézačky i zapeklitý labyrint vyrostou u budovy tamější základní školy. Žáci tak po dlouhém dni v lavici poběží s posledním zvoněním rovnou na moderní zábavní plochu. Hřiště se otevře první školní den.

Logopedi z Kyjova pomůžou s řečí pacientům po mrtvici

15.August
Kyjovská nemocnice plánuje rozšíření služeb ambulance klinické logopedie. Dětem i dospělým poskytují odborníci v zařízení pomoc již desítky let, nově se plánují zaměřit například i na pacienty, kteří mají za sebou cévní mozkovou příhodu.

Vysokoškoláci si v Brně připlatí za ubytování na kolejích

15.August
Vysokoškoláci si v novém akademickém roce za bydlení na kolejích připlatí. Ceny stouply o jednotky až desítky procent, zejména kvůli vyšším nákladům na energie. Některé školy zdražily koleje začátkem kalendářního roku, jiné od začátku července, další zdražení teprve plánují. Ubytovací stipendium přitom zůstává stejné. ČTK to řekli zástupci oslovených brněnských vysokých škol.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes