Brněnská Drbna

Popis:

Zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

URL:

http://www.brnenskadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

8,6 položek/den

FOTO: Štědrovečerní pes, vykuchaný či v celku. Prodej psího masa vzbudil v Brně rozruch

20:13
„Ochutnejte psí maso!“ „Pejsek, jídlo pro celou rodinu!“ „Klidně si doneste svého, my vám ho vykucháme “ Tak lákali brněnští aktivisté kolemjdoucí ke svému stánku na rohu Panské a Masarykovy v centru Brna, kde nabízeli k prodeji vánoční psy. Kampaň má poukazovat na odlišný přístup veřejnosti k zabíjení psů a kaprů.

Lidé si mohou v sobotu v Brně odnést z historické šaliny betlémské světlo

17:52
Lidé, kteří chtějí mít v Brně doma na Vánoce betlémské světlo, si pro něj mohou přijít v sobotu do historické tramvaje, která jej bude po celý den rozvážet. Dopoledne bude stát před poštou v Nádražní ulici, později pojede na další místa, kde se vždy zdrží nejméně hodinu. Dopravní podnik současně upozornil cestující na omezení provozu MHD na Štědrý den a Silvestra.

Na Brněnských Vánocích pracujeme celý rok. Chceme, aby byli Brňané na svoje trhy pyšní, říká ředitelka TIC Brno

17:18
Vánoce v Brně dřív znělo asi podobně přitažlivě jako léto v Brně. Dnes už je vše ale dávno jinak. Nejenže místní ztratili důvod jezdit se kochat do Vídně, za originální vánoční atmosférou začali přijíždět lidé sem k nám. Brněnské Vánoce získaly uznání a neutuchající proudy lidí v ulicích v centru jsou toho šťastným a veselým důkazem. „Brněnské Vánoce jsou projekt, který z našich pracovních stol...

Chystáte se nakupovat vánoční dárky? Každý nákup ve Vaňkovce nad 500 korun může vyhrát auto

16:43
Galerie Vaňkovka Brno si pro své návštěvníky připravila bohatý předvánoční program. Hlavní letošní novinkou je soutěž o osobní automobil v hodnotě přes půl milionu korun. Návštěvníci se před Vánoci mohou také využít služeb tradičního Andělského servisu. Jeho součástí jsou drobné dárky, šatna zdarma či fotokoutek.

Mobily Huawei podle úřadů můžou obsahovat špionážní software

16:08
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) varuje před telefony značek Huawei a ZTE. Údajně můžou představovat bezpečnostní hrozbu.

Mladík z Brna neuklidil exkrementy po svých psech. S kolemjdoucí ženou je po sobě začali házet

15:33
Velmi netradiční výjezd si v pondělí odpoledne připsali brněnští strážníci. Do Žabovřesk je přivolala jednatřicetiletá žena a o deset let mladší muž. Mezi nimi se rozhořel spor o úklid psích výkalů. Ty nakonec doslova létaly vzduchem.

Dražba unikátního zvonu vynesla brněnskému hospicu přes 50 tisíc korun

13:50
Více než 50.000 korun vynesla v Brně dražba unikátního zvonu s podpisy všech prezidentů od založení Československa. V tiskové zprávě to dnes uvedla za pořadatele dražby Aneta Kárná. Zvon vznikl k letošnímu stému výročí Československa. Nyní je na adventních trzích na Zelném trhu a každý si na něj může zazvonit. Peníze půjdou Hospici svaté Alžběty v Brně, který se stará o umírající lidi.

Brněnští komunisté podali ústavní stížnost proti výsledkům komunálních voleb v Brně

13:16
Městský výbor KSČM v Brně podal ústavní stížnost na výsledky říjnových komunálních voleb v Brně a na městské časti Brno-střed. Krajský soud již v minulých týdnech změnil výsledek voleb v Brně - Kohoutovicích, komunistické straně uznal o 600 neoprávněně nezapočítaných hlasů více, čímž získali v městské části mandát. Komunisté však chtějí přepočet i v případě brněnského středu a magistrátu.

Řidiče čeká ve středu na D1 opravdové peklo. Dálnice se zúží na jeden pruh

12:07
Řidiče na D1 čeká ve středu opravdové dopravní peklo. Už nyní téměř kolabující dopravní tepna totiž dostane další ránu v podobě zúžení do jednoho pruhu. Práce jsou nezbytné pro posunutí svodidel a rozšíření celého úseku o další pruh. Již v pondělí totiž ministr dopravy Dan Ťok (ANO) prohlásil, že se problémový úsek "okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a úsek se dal dobře udržovat". M...

Brněnský Zetor propustí téměř polovinu zaměstnanců. Vyhazov dostanou manažeři i dělníci

10:57
Brněnský výrobce traktorů Zetor propustí ze závodu v Líšni na konci března 260 lidí, což je zhruba 40% všech zaměstnanců. Důvodem jsou podle odborářů ekonomické problémy firmy.

POČASÍ NA ÚTERÝ: Zataženo a teploty se přes den dostanou nad nulu

6:22
Dnes nás čeká hlavně zataženo s nízkou oblačností, zpočátku může ojediněle slabé zasněžit. Přechodně místy zmenšování oblačnosti. Ráno a večer očekávejme i mrznoucí mlhy.

Lesníci ze Křtin vyprodali všechny vánoční stromky. V budoucnu jich může být nedostatek

17.prosince
Lesníci ze Křtin, kteří spravující lesy Mendelovy univerzity v Brně, o minulém víkendu vyprodali většinu připravených vánočních stromků. Celkem to bylo na devíti prodejních místech přibližně 2 000 stromků. Lesníci hlásí, že v budoucnu bude zřejmě vánočních stromků nedostatek, jelikož při obnově porostů zvyšují podíl listnáčů.

Bytový dům z Brna bojuje o prestižní evropskou architektonickou cenu

17.prosince
Brněnský bytový dům se bude příští rok ucházet o prestižní architektonickou cenu Miese van der Rohe. Zařadí se tak mezi 383 staveb z celé Evropy, které se svou unikátností probojovaly do boje o jednu z předních evropských cen za architekturu. Dvanáct z nich je z Česka, z toho jedna z Brna. Čtyřicet kandidátů do užšího finále vybere v lednu odborná porota. Celkový vítěz bude znám v dubnu 2019.

Brněnská hvězdárna postaví na Svátek světla na Kraví hoře fotonový tunel

17.prosince
Brněnská hvězdárna postaví na Kraví hoře patnáct metrů dlouhý fotonový tunel. Průhlednou audiovizuální konstrukci připravovanou pro takzvaný Svátek světla mohou lidé navštívit v pátek mezi 17:00 a 22:00. Světelný tunel bude osázený stovkou LED svítidel, která budou reagovat na autorskou hudbu. Vstup na akci je zdarma.

Dvanáctiletý kluk pomohl se záchranou muže s epileptickým záchvatem

17.prosince
Dvanáctiletý Vojta z Hroznové Lhoty je aktivní sportovcem a hokejistou. Když se jednou Vojta vracel ze zimního stadionu v Hodoníně, kde navštěvuje hokejovou základní školu, uviděl na zemi ležet muže, který evidentně nebyl v pořádku. Vojta neváhal a vydal se muži na pomoc.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes