15
new stories - click to show

Brněnská Drbna

Description:

Zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

URL:

http://www.brnenskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

9.1 items/day

Majitelé zanedbávají kastrace svých koček, výsledkem jsou přeplněné útulky

20:27
Množství zanedbaných koček, které končí v útulcích, se v jarních měsících tradičně zvyšuje. Ani přes veškerá nabádání veterinářů majitelé své kočky nekastrují, a nově narozená koťata pak končí v igelitkách či popelnicích a v lepším případě v krabici před útulkem. Jihomoravské útulky momentálně obývá několik stovek koček, které hledají svůj domov.

Nemocnice na Kraví hoře je šílený nápad, zlobí se lidé z Masarykovy čtvrti

19:22
Prostor určený pro novou městskou nemocnici, který se objevil na pozměněném územním plánu Brna, vyvolal bouřlivé reakce. Nesouhlasné názory neprojevují jen lidé z Masarykovy čtvrti, ale také Vysoké učení technické v Brně (VUT), na jehož pozemku na Kraví hoře by nemocnice měla vzniknout. O návrhu se ale brněnská technika dozvěděla až z médií.

Černovická radnice má nové vedení. Byl to puč, zlobí se odstavení radní

17:12
Brněnská část Černovice má nové vedení. V čele radnice nově stojí starostka Petra Quittová z Černovických patriotů s podporou STAN, kteří utvořili koalici se zastupiteli KDU-ČSL, ČSSD a ODS. O novém složení rady rozhodli představitelé městské části na svém posledním zasedání, když odvolali dosavadní vedení v čele se starostou Kotíkem (Společně pro Černovice).

Brněnští archeologové odkryli jihomoravský Řbitov zvířátek

15:33
Pracovníci Ústavu archeologické památkové péče Brno, kteří se podílejí na zajišťování rozsáhlých předstihových záchranných archeologických výzkumů před výstavbou plynovodu Moravia, narazili při svých pracích na část velkomoravské vesnice. Na místě odkryli jámy, jejichž obsah připomíná hororový román Řbitov zvířátek.

Cizinci kradli v centru Brna kola, hrozí jim vyhoštění

13:54
Po odstavených jízdních kolech zatoužila dvojice mužů v centru Brna. Jeden z dvojice proto pohotově vytáhl z batůžku pákové nůžky, kterými se pokoušel přestřihnout zámek, zatímco kamarád hlídal. Jenže pokus o krádež se nezdařil, a tak vzali cizinci nohy na ramena. K jejich smůle vše sledovali pracovníci u kamer, kteří vyslali do akce hlídku strážníků.

Historický úspěch. Fotbalisté Líšně skončí v národní lize na druhém místě

12:14
Historický úspěch slaví fotbalisté Líšně, kteří obsadí v letošním ročníku národní ligy druhé místo. Stříbro si pojistili díky pondělní výhře 1:0 v domácím utkání s Ústím nad Labem. O jedinou branku zápasu se postaral útočník Martin Zikl. V příštím ročníku se navíc svěřenci trenéra Valachoviče utkají i se Zbrojovkou. Městský rival totiž sestoupil z nejvyšší soutěže do druhé ligy.

Proměna Kina Svět stála 76 milionů, v budově vznikl také menší sál

10:35
Rekonstrukce více než stoletého hodonínského Kina Svět vyšla na 76 milionů korun. Změnou prošla fasáda, rozvody, interiér i vybavení kina. Při opravách přibyl také nový bezbariérový výtah a menší promítací sál.

Nezletilý mladík řešil konflikt s řidičem autobusu ránou lahví do hlavy

8:55
Konflikt řidiče autobusu s mladým pasažérem v Brně vyvrcholil v agresivní útok. Mladík pracovníka napadl a do hlavy jej praštil skleněnou lahví. Za svůj čin skončil v rukou policistů.

Tisková konference k představení nové očkovací kampaně proti COVID-19

8:23
V úterý 18. května od 13:30 proběhne v Divadle Husa na provázku tisková konference k představení očkovací kampaně Jihomoravského kraje. Během konference budou představeny vizuály a oficiální slogan. Kampaň má za cíl pomoct všem váhajícím rozhodnout se jít naočkovat proti Covid-19.

Hotely a penziony na jižní Moravě se chystají na otevření od 24. května

7:50
Ubytovací zařízení na jižní Moravě se chystají na otevření. Vláda včera rozhodla, že hotely a podobná zařízení mohou otevřít s využitím plné kapacity od 24. května. Hosté ale budou muset prokázat bezinfekčnost, a to testy na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19. Poptávka je ale výrazná a na jižní Moravě se plní ubytovací kapacity pro léto, vyplývá z ank...

Návrh územního plánu se dočkal úprav. Na Kraví hoře počítá s nemocnicí

17.May
Kancelář architekta města Brna (KAM) v pátek zveřejnila upravený návrh brněnského územního plánu, na jehož změnách v uplynulém roce pracovala. Brno dostane nový územní plán po více než šestadvaceti letech, v pozměněné verzi se počítá například se stavbou nemocnice na Kraví hoře.

Netflix láká na Amy Adamsovou či na klaustrofobické sci-fi, HBO na Zločin století

17.May
Netflix nabídl za uplynulý týden napínavé sci-fi Kyslík nebo mrazivý thriller Žena v okně v hlavní roli s Amy Adamsovou. U českého publika v současnosti boduje i polské Sexify nebo kriminálka Had. Ve své filmotéce má také pár letošních oscarových filmů. HBO GO pak nabízí dokument o zneužívání léčiv nebo kriminální minisérii s Kate Winsletovou.

Brněnské hospody ožily, radost hospodským nezkazil ani déšť

17.May
Téměř pět měsíců zely restaurace po celém Česku prázdnotou. Dnes podniky poprvé od 18. prosince minulého roku otevřely. Zákazníky přivítali provozovatelé a personál zatím jen na zahrádkách. Radost z otevření si nenechali hospodští zkazit ani deštivým počasím, které po celý den v moravské metropoli panovalo.

Zemědělcům pomůžou roboti napojení na vesmírný navigační systém

17.May
S rostoucí populací se logicky zvyšuje také poptávka po potravinách. Bod zlomu nastane ve chvíli, kdy poptávka převýší nabídku. Robotizace zemědělství by tuto osudnou chvíli mohla zvrátit a zabránit zničení celé sklizně tím, že včas odhalí a zničí škůdce. Na podobném projektu pracují vědci z Mendelovy univerzity.

Před rokem bojoval o život, letos vyrovnal český rekord na Dakaru. Život chci žít a ne jen prožít, říká Michek

17.May
Příběh, který by dal na dramatický film nebo knihu, jež byste přečetli na jeden nádech. Psal se červen loňského roku, kdy budějcký motocyklista Martin Michek během závodu v Dalečíně zkolaboval. S nefunkčními játry skončil v pražském IKEMu, kde bojoval o holý život. Jeho celoživotní motto „chci život žít a nejen prožít“ ho ale zázračně rychle vrátilo do sedla motocyklu a i ti, kteří ho dobře zna...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes