Brněnská Drbna

Description:

Zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

URL:

http://www.brnenskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

9.4 items/day

Opilý cizinec za volantem nedal na Brněnsku přednost, jeho auto smetlo skupinu chodců

19:19
Řídil opilý, nedal přednost a podle svědků jel navíc rychle. Devětatřicetiletý cizinec zavinil dnes odpoledne nehodu v Sokolnicích na Brněnsku. Nedal přednost na křižovatce, srazil se protijedoucím autem a jeho vůz pak nalétl do pěti chodců. Mezi nimi byly i tři děti.

Na Jakubáku budou lidé nově moci pít alkohol do půlnoci, v Lužánkách a dalších parcích do deseti večer

17:39
Brněnští radní tento týden vydali novou omezující pití alkoholu v centru města. Nově vymezili časy, kdy bude povoleno popíjení na území Zelného trhu, Jakubského, Dominikánského a tzv. Římského náměstí a také v některých parcích a lesoparcích v centru, například v Lužánkách, Tyršově sadu nebo na Obilním trhu. Vyhlášku musí ještě schválit zastupitelstvo.

Na 6. červen připadá Den neplodnosti. Objednejte se na nový test Femme, který vám řekne, jak jste na tom s plodností právě vy

17:05
Některé ženy otěhotní hned na první pokus, jiným párům se zadaří třeba po půl roce snažení o miminko a některým to zkrátka nejde. Měsíc červen je měsícem reprodukčního zdraví a přímo na 6. červen připadá Den neplodnosti. Proč tedy zrovna v tento čas nezjistit, jak na tom jste s plodností právě vy?

New Human Solution: I voda na zalévání zahrádky může být čistá a zdravá. Naším ekologickým přípravkem toho lze docílit

16:32
Nový produkt, který ocení nejeden zahrádkář, přináší na trh jihočeská firma New Human Solution s.r.o. Jmenuje se BIONANOSTOP® a v rozhovoru ho blíže představí jednatel společnosti a tvůrce produktů Zdeněk Čermák se společníkem Lukášem Olšarem.

U Prýglu vzniknou další grilovací místa

15:58
Na tři nová grilovací místa se mohou těšit Brňané u Brněnské přehrady. Město nechá postavit tři nové veřejné grily u Sokolského koupaliště, na Kozí horce a v lokalitě Pod Dymou.

VIDEO: Z Cejlu zmizelo motorové čerpadlo za 70 tisíc, zloděje hledá policie, hrozí jim až 8 let vězení

14:51
Kuriozní lup si z Cejlu odvezli dva povedení zlodějíčci. Na opuštěné stavbě se jim zalíbilo motorové čerpadlo, a tak si pro něj autem zajeli. Policisté teď po nich marně pátrají.

FOTO: Špilberk otevřel veřejnosti zrekonstruované lapidárium v bývalých vodojemech

13:11
Mimořádně působivý prostor a zcela novou výstavu v něm ukrývá nově hrad Špilberk. Chladné a rozlehlé místo bývalého vodojemu zaplavila kultura a historie. Muzeum města Brna sem nainstalovalo přes třicet kamenných artefaktů, které v lapidáriu připomínají brněnskou minulost. Vidět zde můžete fragmenty zaniklé Královské kaple či Židovské brány, středověké náhrobky nebo kamenné ozdoby ze starobylýc...

Dallas má konečně nové jméno, do nové sezóny vypluje Morava

12:05
Loď Moskva či později Dallas má konečně nové jméno. Tři a půl tisíce hlasujících vybralo pro zrekonstruovanou loď jméno Morava. V létě tak vypluje už s aktuálním jménem přepravovat cestující.

Přes hraniční přechod Břeclav-Kúty už mohou Češi jet na Slovensko

10:26
Silničáři na hraničním přechodu na D2 se Slovenskem Břeclav - Kúty o půlnoci odstranili zábrany, které vozy naváděly na odstavné parkoviště, kde v době vládních opatření probíhaly kontroly kvůli epidemii koronaviru. Dálnice kvůli tomu asi čtvrt hodiny stála. Provoz je od té doby plynulý. ČTK to dnes řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. Betonové zábrany ale zůstaly na slovenské ...

Nadšenci objevili zmizelý zámeček v Lednicko-valtickém areálu

3.June
Lovecký Katzelsdorfský zámeček byl ještě před 60 lety součástí Lednicko-valtického areálu, ještě na začátku letošního roku by jej ale návštěvníci hledali marně. Jeho pozůstatky ukryté pod nánosy hlíny a hustými keři vykopali nadšenci z Valtic až letos v dubnu.

Brněnská filharmonie chystá koncert, při kterém si posluchači vymění místa s hudebníky

3.June
Posluchači v hledišti, muzikanti na pódiu. Toto zavedené schéma se chystá rozbít Filharmonie Brno. Třiašedesát hudebníků si totiž pod taktovkou šéfdirigenta sedne místo diváků do hlediště. Naopak diváci budou sedět na pódiu a galerii, jen pár metrů od orchestru.Netradiční zážitek z koncertu v Besedním domě si mohou posluchači vychutnat ve středu 17. června. Po dlouhé době uslyší orchestr naživo...

Od dnešní půlnoci se zcela otevřou hranice se Slovenskem. Cestovat mohou lidé bez omezení

3.June
Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to dnes oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální Matovičovy návštěvy v Česku. Na odpolední tiskové konferenci slovenský premiér uvedl, že od týmu vědců má zelenou pro to, aby se úplné otevření hranic týkalo též jakék...

VIDEO: Muž se ženou omývali ve fontáně u Janáčkova divadla osm kilo masa před grilovačkou

3.June
Svědkem velmi bizarní situace se v úterý odpoledne stal kolemjdoucí muž v prostranství před Janáčkovým divadlem. Muž a žena tam totiž ve fontáně oplachovali syrové maso.

Brněnští hasiči zachránili z kanálu osm malých káčátek

3.June
Hasiči přijeli na pomoc kačeří rodince, osm mláďat propadlo kanálem do výpusti. Káčata se pak i s jejich matkou vrátila šťastně do přírody.

I v krizi je třeba udržovat povědomí o značce. Reklama ve zpravodajských online médiích je nyní ideální cestou

3.June
Přemýšlíte nad propagací v online zpravodajských médiích, ale máte pocit, že to v této chvíli nemá smysl? Opak je pravdou. Podmínky jsou ideální, o čemž vás přesvědčíme na následujících řádcích.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes