Brněnský deník

Popis:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

4,8 položek/den

Nalehko oblečené starší ženy si v ranních hodinách všimla kolemjdoucí

16:45
Brno - Jen v domácím oblečení se zhruba o půl třetí ráno v sobotu procházela sedmaosmdesátileté žena. V brněnských Žabovřeskách si jí všimla dvaadvacetiletá kolemjdoucí se svým známým.

Kartička s Pannou Marií uklidňuje, diecéze chystá kurzy pro průvodce

13:26
Jižní Morava – Sochu Panny Marie Křtinské najdou zájemci na nové kartičce, kterou vydalo Biskupství brněnské. Jeho představitelé přiblížili v úterý i další novinky, které připravili pro letošní rok.

Poslední šance na výměnu kotlů. Kraj dostane 140 milionů

6:22
Jižní Morava – Závěrečnou vlnu kotlíkových dotací spustilo ministerstvo životního prostředí. Jihomoravané mohou čerpat více než 140 milionů korun. Lidé přitom dosud nevybrali ani peníze z předchozí části.

Sokolovny stárnou. Budovy na jihu Moravy se ale dočkají modernizace

5:37
Jižní Morava – Ve zdravém těle zdravý duch - sokolské heslo, které zní v budově tělovýchovné jednoty ve Svitávce na Blanensku už téměř sto let. Budova však nezadržitelně stárne a její správci se o ni musejí neustále starat.

Bazény v nejhorším stavu se opraví, například ten v Arménské ulici

19.ledna
Brno - V Základní škole Arménská v brněnských Bohunicích děti plavou v bazénu starém čtyřicet let. Letos se dočkají jeho rekonstrukce. Kromě ní zástupci města naplánovali na tento rok také opravu bazénu v Základní škole Pastviny v Komíně.

K výběru svatebních šatů nevěstám zpívala Monika Bagárová

19.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ - Jestli některá z budoucích nevěst neměla o své svatbě jasnou představu, na sobotní Svatební show ji získala zcela určitě. Vedle brněnského obchodního centra Vaňkovka nejen budoucím manželům radilo sto padesát vystavovatelů. K vidění byly zákusky, motýlky, šaty nebo nazdobené slavnostní tabule.

Zvídavé fretky panáčkovaly při mezinárodní výstavě v Lužánkách

19.ledna
Brno - Nespočet malých a mrštných šelem se v sobotu prohánělo po stolech, v prolézačkách a příbytcích v brněnských Lužánkách.

Bilance zimy: jeden mrtvý bezdomovec

19.ledna
Brno - Teploty pod nulou. Bezdomovci musí přemýšlet, kde přečkat noc. Řešit takový problém musel i Jiří, který byl dřív bez přístřeší. „Sehnat místo bylo v zimě vždy těžké. Spal jsem třeba v noclehárně v Bratislavské ulici. Důležité je mít cennosti pod hlavou. Občas tam lidé kradou,“ svěřil se muž, který nechtěl uvést své příjmení.

V novém studiu naučí v kurzech lidi vařit i z irského mechu

19.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ – Umocnit požitek z jídla z čerstvých surovin netradičním zážitkem chce v Brně nové gastro studio Bonjour. Milovníkům chutí od začátku týdne nabízí kromě pravidelných obědů také školy vaření. „První kurz je zaměřený na veganskou, vegetariánskou a raw stravu. Budeme připravovat třeba asijské závitky na irském mechu, což je rarita,“ nastínil majitel studia Petr Erin Kováč.

Výročí připomenou šaliny, festivaly a výstava fotek

19.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ – Univerzitním městem se Brno stalo překotně. Letos slaví tři z nich výročí od založení. Město u příležitosti oslav navštíví také slovenský prezident Andrej Kiska.

Chci zlepšit komunikaci mezi zaměstnanci a vedením, říká ředitelka záchranářů

18.ledna
Brno - Se záchrankou propojila většinu pracovního života, nyní stojí v jejím čele. Od začátku tohoto roku vede nově jihomoravskou záchrannou službu lékařka Hana Albrechtová.

Odboráři brněnského dopravního podniku: Chceme více peněz

18.ledna
Brno – Řidiči brněnského dopravního podniku chtějí navýšit mzdy o deset procent. Představitelé společnosti jim však pro letošní rok nabídli nulový nárůst. Řidiči proto v pátek kolektivní smlouvu odmítli. Stávky se zatím cestující bát nemusí.

Brankář Komety nebo Petrov. Unikátní ledové sochy stojí u Vaňkovky

18.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ - Deset unikátní ledových soch vytesaných z asi osmi tun ledu krášlí od pátku prostranství u brněnské Galerie Vaňkovka. Výstava Ledové sochy tam potrvá až do příští neděle.

Jihomoravská ČSSD navrhla Onderku na statutárního místopředsedu strany

18.ledna
Jižní Morava – Bývalý brněnský primátor Roman Onderka možná v řadách sociálních demokratů povýší. Nynějšího poslance nominovali členové jihomoravské ČSSD na funkci statutárního místopředsedy strany.

Zima dala silničářům zabrat. Sypali více soli

18.ledna
Brno /FOTOGALERIE/ - Už patnáct set tun soli spotřebovali silničáři v Brně od začátku nového roku. Posypové vozy Brněnských komunikací vyrážely na své trasy častěji než loni. „Letošní zimu máme víc výjezdů. Především v lednu, minulý měsíc byl ještě poměrně klidný,“ uvedl provozní ředitel společnosti Leoš Chasák.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes