15
new stories - click to show

Brněnský deník

Description:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

4.3 items/day

Rok prázdný podchod bez stánkařů v Brně: opravu opět odkládají

24.September
/VIDEO, ANKETA/ Stavba první etapy rekonstrukce podchodu pod brněnským nádražím se posouvá. Její vyhotovení by mělo připadnout na první polovinu příštího roku. První etapa proměny přitom byla plánovaná do konce letošního roku. „Přípravné práce zahrnují mimo jiné jednání se subjekty mimo město samotné, zvláště s ohledem na plánované stavby v okolí. Podle toho se upravuje projekt a ladí chystané úp…

Omezení dopravy kvůli výměně kolejí. Šaliny o víkendu na Starou osadu nepojedou

23.September
/MAPA/ S omezeními v brněnské tramvajové dopravě musí počítat cestující, kteří míří linkou 2 nebo 3 na Starou osadu. „Kvůli výměně kolejí bude v sobotu a v neděli celodenně vyloučený provoz tramvají do smyčky Stará osada," sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

V Zoo Brno znají pohlaví malé pandy červené. Podívejte, jak se daří klokánkovi

23.September
/FOTO, VIDEO/ Už skoro dva měsíce má mládě klokánka králíkovitého. Návštěvníci brněnské zoo jej mohou vidět v tamním exotáriu. „Ve volné přírodě se tento druh řadí mezi kriticky ohrožené," sdělila mluvčí zoologické zahrady Monika Brindzáková.

Brňané si dají pořádně do těla. Po dva dny jsou vybraná fitka zdarma

23.September
/MAPA VYBRANÝCH SPORTOVIŠŤ/ Příležitost udělat něco pro své tělo mají nyní lidé v Brně. Ve městě v pátek začala akce Beactive day, díky níž lze zdarma navštívit vybraná fitness centra. Je jich celkem patnáct. Deník Rovnost přináší jejich přehled.

Dobrá zpráva pro řidiče: nájezd do Sportovní ulice je průjezdný a bezpečnější

23.September
Připojovací pruh z Kosmovy do Sportovní ulice v Brně na frekventované silnici I/43 už je dokončený. „Řidiči místem projedou bez omezení," sdělila v pátek mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Vznikla tam i gabionová zeď.

Ve Veverské Bítýšce se bojí zápachu z linky na plasty, rozhodne se v referendu

23.September
Celkem trojí hlasování čeká v pátek a v sobotu obyvatele Veverské Bítýšky na Brněnsku. Spolu s komunálními a senátními volbami se v obci totiž bude konat referendum o tom, zda město udělá všechno proto, aby vyloučilo riziko vzniku a šíření zápachu z laminační linky, která na jeho území vzniká.

Na Starém Brně už dovádí v novém areálu skateboardisti. Podívejte se

22.September
Dříve to byl zanedbaný a nevyužívaný plácek. Nyní v lokalitě nad pivovatem na Starém Brně mezi Pivovarskou a Tomešovou ulicí vznikl malý a velký skatepark. Pro obyvatele je tam nyní k dispozici i přírodní hřiště, workoutové sportoviště a veřejné ohniště

VIDEO: Bike polo i vozy bez řidičů. Podívejte, co nabízí veletrh Urbis v Brně

22.September
Minibus, co jezdí skoro sám. I takové vozy mohou vidět návštěvníci na brněnském výstavišti, kde se koná veletrh chytrých řešení pro obce a města Urbis Smart City Fair a nový projekt zaměřený na dopravu Future Mobility. Řidič sedí v tomto případě za volantem jen kvůli bezpečnosti

Modré zóny v Brně se znovu rozšiřují, přidají se dvě oblasti v Králově Poli

22.September
/MAPA/ Rezidentní parkování v Brně se dočká posledního rozšíření v tomto roce. Do systému placeného stání se od 21. listopadu přidají dvě královopolské oblasti Dalimilova a Herčíkova. Rada ve středu schválila změny v nařízení, které tuto změnu umožňují.

Primark v Brně a levné oblečení, obuv: Vyrábí to dětští otroci, tvrdí neziskovky

22.September
/VIDEO/ Módní obchodní řetězec Primark v Brně s velkou slávou otevřel minulý týden. Nabízí velmi levné oblečení i obuv. Podle neziskových organizací a očitých svědků však skutečnou cenu za dostupný textil platí lidé v jihovýchodní Asii. Hovoří o novodobém otroctví.

Youtubeři a influenceři v Brně: podívejte se, jak zachytili jih Moravy

21.September
Bezmála tři stovky zahraničních influencerů, blogerů a tvůrců na sociálních sítích přijelo v polovině září do Brna.

Nová dominanta Vaňkovy v Brně: obří věž kostela uprostřed obchodů, podívejte se

21.September
/VIDEO/ Obří napodobenina věže kostela svatého Jakuba Staršího nyní zdobí Galerii Vaňkovka v Brně. Stavba trvala dva dny a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout až do 10. října. Stavba je součástí výstavy Kostel ve Vaňkovce.

Myslela si, že nikdy nebude mít děti. Díky brněnským lékařům má teď syna

21.September
/FOTO, VIDEO/ Jana Hermanová z Náměště nad Oslavou před dvěma lety porodila zdravé miminko. Byly přitom roky, kdy si myslela, že žádné děti nikdy mít nebude. V nemocnici blízko jejího bydliště se dozvěděla ve svých pětadvaceti letech nepříjemnou diagnózu. Lékaři jí sdělili, že příčinou jejích nesnesitelných bolestí je onemocnění se složitým názvem endometrióza. Tkáňové změny v těle způsobují čast…

Ze stovky devadesát korun: jih Moravy chudne, mzdy mají o desetinu menší hodnotu

21.September
Stará lidová moudrost praví, že každá mince má (minimálně) dvě strany. Český statistický úřad však nedávno zveřejnil data o výši průměrné mzdy v Jihomoravském kraji. A ať se na ně člověk dívá z jakékoli strany, výsledek je vždy stejný. Chudneme.

Na Cejlu vznikne nový polyfunkční dům, nabídne přes tři stovky bytů i kaceláře

21.September
/VIZUALIZACE/ Několik set bytů a tisíce metrů čtverečních kanceláří nabídne už za několik let nový polyfunkční dům na brněnském Cejlu. Objekt se stane součástí takzvaného Svitavského nábřeží, první obrysy získá přibližně za dva roky. Projekt skloubí moderní bydlení, obchody nebo fitness centrum, náklady soukromého developera přesáhnou miliardu korun.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes