15
new stories - click to show

Brněnský deník

Description:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

6.6 items/day

Bruslení bude letos poprvé na Moraváku. Kluziště nahradí Brněnské moře

5:36
/ANKETA/ Nové místo bude mít letos kluziště v úplném centru Brna. Představitelé městské části Brno-střed Deníku potvrdili, že letos vznikne na stávající ploše tazkvaného Brněnského moře v parku na Moravském náměstí. Radnice nedávno vypsala soutěž na dopravu, montáž a demontáž kluziště.

VIDEO: Rapový souboj antických básníků v Brně, studenti bavili Moravské náměstí

18:56
/FOTOGALERIE/ Na Moravském náměstí v Brně se ve středu odpoledne utkali antičtí básníci. Aischylos, Eurípidés a Sofoklés v podání mladých divadelníků z Janáčkovy akademie múzických umění soutěžili v rapu.

Kundera se vrátí do Brna. Ostatky spisovatele budou na hřbitově v čestném kruhu

16:13
Uložení ostatků spisovatele a rodáka z Brna Milana Kundery na Ústředním hřbitově ve středu odsouhlasili brněnští radní. Urna bude na posledním volném místě čestného kruhu. Při zasedání padl také verdikt o podpoře, kterou dostane Knihovna Milana Kundery. V následujících třech letech jí město pošle půl milionu korun.

Kvůli výměně kolejí pojedou šaliny v Brně jinak. Víme, které zastávky vynechají

13:31
/SEZNAM ZMĚN/ Zbystřit by měli lidé cestující v Brně městskou hromadnou dopravou, stejně jako chodci. Od čtvrtka do 8. října budou pracovníci vyměnovat tramvajové koleje v Nádražní ulici, zaměří se na úsek poblíž budovy hlavního nádraží.

Útok sršňů na školáky v Brně: devět vystrašených dětí skončilo v nemocnici

12:37
Školáky po útoku sršňů ošetřili jihomoravští záchranáři ve středu dopoledne v brněnských Židenicích v parku Akátky. Devět dětí skončilo v nemocnici. Naštěstí žádné z nich není ve vážném stavu.

Nové svědectví v kauze městských bytů v Brně. Úplatky změnily pořadník

9:00
Vybírali jsme úplatky za městské byty, přiznala policii podnikatelka v kauze brněnských bytů. Se společníky inkasovala miliony korun, a to i za bydlení přidělené příbuzným současné primátorky Brna Markéty Vaňkové. S informací přišel server Seznam Zprávy.

Hrdost lidí z Brna? Unikátní atmosféra města. Přátelská jako nikde jinde, říkají

27.September
/PRŮZKUM DENÍKU/ Brňané na svém městě nejvíce milují jeho unikátní atmosféru. Ukázal to průzkum Brněnského deníku Rovnost, při kterém redaktoři oslovili v centru města Brna víc než stovku lidí. Obyvatelé jsou pyšní také na památky ve městě, kvalitní gastronomii a obecně dobrou kvalitu života.

Prezident Petr Pavel se v Brně setkal s britským velvyslancem, vzpomněli krále

26.September
/FOTOGALERIE/ Prezident Petr Pavel společně s britským velvyslancem Mattem Fieldem a vedením města i kraje odhalil pamětní desku připomínající návštěvu britského krále Karla III. v brněnském Technologickém parku. Odhalení desky je součástí prezidentovy návštěvy Jihomoravského kraje.

Prezident Pavel v Brně jednal s hejtmanem. Problémy? Doprava a slabší regiony

26.September
/FOTOGALERIE/ Prezident Petr Pavel ocenil Brno a podporu podnikání v Jihomoravském kraji. Problém ovšem vidí v dopravní infrastruktuře jižní Moravy a kvalitě života v některých jeho částech. V úterý odpoledne to po jednání s vedením kraje sdělil novinářům. S hejtmanem Janem Grolichem probírali také projekt na propojení Dunaje s Dyjí.

Štola i laserové bludiště. Zábavní park v Oslavanech otevře třetí Permoniště

26.September
/VIDEO/ Další příležitost k rodinnému výletu a zábavě mají lidé v Oslavanech na Brněnsku. V tamním areálu Kukla se ve čtvrtek 28. září otevře třetí, celoroční část zábavního parku Permonium. A to ve zkušebním provozu. Permoniště propojuje předchozí části sezónního zábavního parku Permonium s historií vzniku černého uhlí a příběhu Duhového světa. O záměru nový svět otevřít již Deník informoval.

Akční scéna na přehradě. Nebezpečnou loď v Brně potopili pyrotechnici. Cvičně

26.September
/VIDEO/ Vrtulník se drží ve vzdchu nad přehradou bez hnutí a muži se z něho spouštějí přímo na palubu lodi. Takový pohled se naskytl lidem v okolí Brněnské přehrady. Nejednalo se o natáčení akčního filmu, ale bylo to unikátní cvičení.

Návštěva jižní Moravy začala. Prezident Petr Pavel dorazil do Brna

26.September
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou Pavlovou dorazil v úterý dopoledne do Brna. Kromě debaty s vedením kraje a města jej čeká odhalení pamětní desky česko-britské spolupráce a návštěvy krále Karla III. v Technologickém parku. Po odpoledním setkání se zástupci firem zamíří do Moravského krasu.

Proměna nábřeží řeky Svitavy v Brně: u Nové Zbrojovky vznikne nový velký park

26.September
/MAPA/ Podoba nábřeží řeky Svitavy, které se dotýká i oblasti areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích, v příštích letech dozná změn. Představitelé města tam plánují výstavbu protipovodňových opatření. Město Brno a kancelář městského architekta nyní hledají projektanta pro jedenáctou a dvanáctou etapu.

Chcete mě? Prohlédněte si psy a kočky z brněnského útulku, čekají na nový domov

26.September
/FOTO, VIDEO/ Na nový domov mají šanci psi a kočky z útulku pro opuštěná zvířata, který provozuje brněnská městská policie. Zástupci útulku některá nabízejí k adopci a lidé si je tak mohou odvézt domů. Psy a kočky, ze kterých si mohou milovníci zvířat vybrat, jsou ve fotogalerii Deníku uvnitř článku. Objevuje se tam třeba Divoška, Žolík nebo Ferda.

VIDEO: Drahý benzín a nafta? Víme, kde v Brně tankovat pod čtyřicet korun

25.September
Čerpací stanice zvyšují ceny a natankovat benzín nebo naftu pod čtyřicet korun je stále více obtížnější. Deník zmapoval místa v Brně a na Brněnsku, kde to ještě jde.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes