Brněnský deník

Description:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.9 items/day

Svalovci nebo koločlověk. Mezi květy Botanické zahrady v Brně stojí nové sochy

14:04
Lidské a zvířecí sochy i mozaikové menhiry stojí od začátku července mezi záhonky, stromky a jezírky v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Díla sochařů z Fakulty výtvarných umění VUT tam zájemci mohou vidět od začátku července na třetím ročníku výstavy s názvem Sochy mezi květy.

Voda pro Brno v ohrožení: vírský vodovod praská, jeho "operace" začne bypassem

14:04
/ANKETA/ Brňané i obyvatelé okolních obcí získávají vodu z Vírského oblastního vodovodu. Některé části jeho potrubí se však nyní nachází v havarijním stavu a hrozí i přerušení dodávky vody. Řešením má být propojení vodárenských soustav na jihu Moravy.

Místo výmolů pohodlná jízda. Opravují silnici spojující Přísnotice a Žabčice

22:15
Žádné výmoly, díry, ani velké kameny. Hladký povrch a příjemná jízda. Tak má vypadat zrekonstruovaná silnice v Přísnoticích na Brněnsku po dokončení oprav.

Šplhadla nebo mlhoviště. Vranovické děti se budou učit a hrát venku i za deště

19:44
Na houpačkách nebo šplhadlech si zadovádí od nového školního roku žáci prvního stupně základní školy ve Vranovicích. Představitelé obce nechali upravit školní zahrady Vzdělávacího centra Floriánek a mateřské školy. V předchozích dnech je předali k užívání.

Propojení Obřan a Lesné? Starostové se obávají zhoršení dopravy

18:52
Sousední městské části by měly být dopravně propojené krátkými spojkami. To tvrdí zástupci Kanceláře architekta města Brna o silnici mezi Lesnou a Obřany, navržené v novém územním plánu. Představitelé obou městských částí jsou proti. Podle nich chybí napojení na velký městský okruh.

Děti na Vinohradech mají nové hřiště

17:59
A co děti, mají si kde hrát? zní ve skladbě kapely Katapult. Na brněnských Vinohradech nyní mohou prohlásit, že ano. Na asfaltu za školkou mezi ulicemi Blatnická a Prušánecká totiž vzniklo dopravní hřiště. „Věřím, že se dětem zalíbí a budou jej často navštěvovat,“ uvedl místostarosta městské části Petr Dvořák.

Podívejte se, jak vypadá nová autobusová zastávka v Branišovicích. Líbí se vám?

7.July
Jednoduchou dřevěnou konstrukci s pultovým zastřešením dostala autobusová zastávka na hlavní silnici v části Vinohrádky v Branišovicích. „Design navazuje na architekturu věže naší hasičské zbrojnice a jednotlivé prvky se objevují i na novém mobiliáři pod Krčmou,“ zmínil starosta Marek Sovka.

Nová Špitálka: brownfield v Brně promění po vzoru Rotterdamu nebo Glasgow

7.July
Inspirace v nizozemském Rotterdamu, skotském Glasgow nebo švédském městě Umea. Nejnovější technologie, velký sál, vyhlídka na chladírenské věži či bydlení pro až devět set lidí. Průmyslová lokalita Špitálka v Brně se promění v chytrou čtvrť, zástupci města už mají plán na její novou podobu.

Zóna v Rosicích? Jako po akci Z: dlažba z koupaliště, plachty od místní švadleny

7.July
Novou odpočinkovou zónu u hřiště mohou lidé využívat v Rosicích na Brněnsku od začátku července. V lokalitě na Kamínkách umístili stoly s lavičkami a ruské kuželky. Návštěvníci si tam vypůjčí vybavení ke grilu, sítě na tenis nebo volejbal.

První pracovní den oprav křižovatky u Kuřimi: kolony až do Milonic a České

7.July
Několikakilometrové kolony a dlouhá zdržení při cestování. Tak vypadá v první pracovní den oprav křižovatky u Kuřimi dopravní situace ve frekventovaném místě a okolí na silnici I/43 spojující Brno a Svitavy.

Parkovací domy jako naděje pro řidiče. V Bystrci si na něj počkají, kvůli viru

7.July
/VIZUALIZACE/ Nové parkovací domy mají v Brně usnadnit řidičům odstavení auta. Kvůli koronaviru se výstavba nejméně jednoho odkládá.

Výjimečný úkaz. Nad Brnem zazářila takzvaná noční svítící oblaka

6.July
I náhodní pozorovatelé si v neděli večer všimli výjimečných mraků nad Brnem. „Téměř surrealistický pohled měla na svědomí takzvaná noční svítící oblaka," uvedl ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek.

Opraví vozovnu trolejbusů v Komíně. Po devatenácti letech je v havarijním stavu

6.July
Na trolejbusy v prvotřídním stavu, které denně po nezbytné údržbě a vyčištění vyjíždějí z největší vozovny v brněnském Komíně, se mohou už brzy těšit Brňané. Vozovna je po devatenácti letech provozu v havarijním stavu a představitelé města ji proto chtějí nechat opravit. „Novou podobu získá i mycí linka a přijímací hala,“ sdělil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Brněnské bydlení pro důchodce? Vzniknout mají během tří let přes tři stovky bytů

6.July
Do nového domu s pečovatelskou službou v brněnské Bystrci se do tří let přestěhují důchodci. Objekt nabídne devadesát bytů určených pro penzisty. Aktuálně je vyhlášená soutěž na jeho podobu, výsledky má porota oznámit do konce srpna.

Chtějí přiblížit tradiční odvětví. Průvodce pro pivaře vznikne ještě letos

6.July
Malé i velké pivovary v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji má přiblížit turistům společný Pivní průvodce Moravy s Slezska. Připojení k projektu tento týden odsouhlasili jihomoravští radní.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes