Brněnský deník

Popis:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

5,9 položek/den

Závodní dráha na brněnském výstavišti: lidé viděli historická auta i motorky

15:26
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Burácení motorů se rozléhá po celém brněnském výstavišti. Kolem pavilonů se v neděli prohání historická závodní auta i motorky. Lidé postávají kolem tratě i obdivují krásy motorismu přímo v depu.

Online herbář? Webová aplikace pomůže lidem určit druhy květin

6:00
Brno - Brňan Filip Vorba při svých výletech rád fotí květiny. Ne všechny ale pozná. Teď mu v tom pomůže novinka brněnských vývojářů. Stačí snímek rostliny nahrát na webové stránky Plant.id a okamžitě na nich zjistí, o jaký druh se jedná.

Nad Bučovicemi se nesla oblaka kouře. Proti Švédům chtěl bojovat i návštěvník

20:05
Bučovice /FOTOGALERIE, VIDEO/– Ohlušující rány polních kanonů, štiplavý kouř vznášející se nad bojištěm a řev vojáků. Válečnou vřavu ze sedmnáctého století v sobotu na chvíli zažívají lidé v Bučovicích na Vyškovsku. Při tamních městských slavnostech.

Vraky aut vracejí po blokovém čištění do ulic, stěžuje si odtahová firma

23.června
Brno - Při blokovém čištění odtáhneme nepojízdná auta na parkoviště v brněnské Slatině. Po úklidu je ale Brněnské komunikace vrátí na původní místo, jak zjistil Brněnský deník Rovnost. Při další akci je proto musíme ze stejného místa odvážet znovu, tvrdí majitel odtahové firmy Zdeněk Černý. „Je to sisyfovská práce. Systém je nešťastný a nesouhlasím s ním,“ shrnul.

Mahi mahi i lososový burger. Lidé na Kraví hoře ochutnávají mořské speciality

23.června
Brno /FOTOGALERIE/– Tóny latinskoamerické hudby a vůně grilovaných ryb vítá návštěvníky, kteří přicházejí v sobotu dopoledne na brněnskou Kraví horu. Park od rána ožívá desítkami stánků s rybami a mořskými plody při osmé vlně festivalu Slavnosti moře.

Získání vlastního domova v Brně usnadní nový typ družstevního bydlení

23.června
Brno - Touží po vlastním bydlení, mohou si dovolit za něj platit i dvanáct tisíc měsíčně, ale na hypotéku nedosáhnou. Takovým párům či rodinám má usnadnit hledání nového místa k životu v Brně nový typ družstevního bydlení. První takové může začít vznikat ještě letos.

Na vypracování strategie sportu mají jihomoravské obce čtrnáct dní

23.června
Jižní Morava - Sportoviště v obci, plán jejich rozvoje na deset let i zájmy obyvatel. Strategii sportu nejen s těmito informacemi musí jihomoravské obce zpracovat do dvou týdnů. Bez ní přijdou o krajské i státní dotace na chod nebo údržbu sportovišť. Pokutovány ale nebudou.

Žáci jsou líní. Z tělocviku se vymlouvají na zapomenuté úbory i ženské problémy

23.června
Jižní Morava - Hráli jsme pořád jen fotbal, nebavilo mě to, vysvětluje loňský maturant z Brna Daniel Filipek, proč si vyřídil celoroční uvolnění z tělocviku. „Zranil jsem se a využil toho, abych už cvičit nemusel,“ přiznává.

Kašnu u divadla ničí lidé i praním prádla. Koupání nezakážeme, zní od města

23.června
Brno /ANKETA/– Projížďkou na kajaku, praním prádla nebo koupáním v horkých dnech tráví lidé čas v kašně před Janáčkovým divadlem. Kašna ani voda v ní k tomu ale není uzpůsobená. V pátek ji navíc museli vypustit, někdo do ní nalil chemickou látku.

OBRAZEM: Minská hostí festival. Pro tramvaje i auta je do soboty uzavřená

22.června
Brno - Od pátečního odpoledne do soboty je ulice Minská otevřená nejen hudební zábavě a zavřená pro auta a hromadnou dopravu. Ulici potřetí spolu s účastníky festivalu Minská open zaplnily také stánky s občerstvením nebo klidová zóna pro děti. Na akci lidem zahraje třeba kapela The People.

Do Brna se vrátí pravidelné historické spoje tramvají a trolejbusů

22.června
Brno – Do brněnských ulic se od soboty vrátí historické tramvaje a trolejbusy. Cestující se po linkách H4 a H24 mohou nechat svést až do 30. září.

Dozvuky Ignis Brunensis: u diváků zabodoval český ohňostroj

22.června
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Diváci v letošním ročníku soutěže Ignis Brunensis ocenili motivy z historie Československa. Na první místo svými hlasy dosadili ohňostroj z dílny českých ohňostrůjců Flash Barrandov SFX s názvem Ach synku, synku, který přeskočil i vítěze několika cen hlavní soutěže.

Rekonstrukce Plotní v létě: tramvaje se nedostanou ke Zvonařce

22.června
Brno – Sotva si Brňané za tři měsíce zvykli na opravy spjaté s projektem Tramvaj Plotní, musí zase zbystřit. Od léta se změní cesta hromadnou dopravou i autem.

Kvůli rezidentnímu parkování zřídí v Brně i nové pracoviště

22.června
Brno – Dva měsíce zbývají radním, aby seznámili Brňany s první etapou rezidentního parkování, než ji spustí. Podobu informační kampaně, kterou zahájí začátkem července, představili ve čtvrtek. Podle opozice je čas na seznámení s novým projektem krátký.

Na náměstí Svobody se tyčí už osm let. Při první generální opravě orloj promažou

21.června
Brno – Brněnský orloj se tyčí na náměstí Svobody již osm let. Nedostalo se mu však generální opravy. To se změní v pátek, kdy technici začnou s generální opravou.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes