Brněnský deník

Description:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

6.4 items/day

Kaluž krve a rudé stopy. Hororová scéna vyděsila ženu, soused spadl na schodech

16:43
Brno – Pohled jako z hororu vyděsil v sobotu dopoledne osmadvacetiletou ženu v bytovém domě v brněnské Mokré Hoře. Přede dveřmi dovnitř totiž objevila kaluž krve. Schody zase pokrývaly rudé stopy. Přivolala proto strážníky.

Klidná smrt doma s blízkými. Svatá Lucie slaví výročí

12:35
Brno – Poslední chvíle strávené doma s blízkými místo chladných anonymních pokojů nemocnice. Pracovníci Domácího hospice svaté Lucie v Brně už dva roky jezdí za nemocnými domů.

Modernizace DRFG Areny: fanoušci Komety lépe uvidí puk a mantinely jako v NHL

12:35
Brno - Lepší požitek ze hry budou mít diváci na domácích zápasech hokejové Komety Brno. Díky výměně osvětlení DRFG Areny. „Nová světla sníží náklady na provoz haly a také pomohou ke kvalitnějším televizním přenosům,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Výměna světel město vyšla na pět milionů korun.

Festival Mendel je... včelař: pusy ulepené od medu, i toho "vonícího" po močůvce

12:35
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Vůně medu a bzukot včel láká v sobotu odpoledne desítky lidí k průchodu hráškově zelenou bránou na brněnském Mendelově náměstí. Vítají je semínka hrachu setého a všudepřítomní včelaři. Právě pokusy s medonosným hmyzem oslavuje letošní ročník festivalu o Gregoru Johannovi Mendelovi, tentokrát s názvem Mendel je… včelař.

Knihovna získala tisíce svazků z dominikánského kláštera. Již podruhé

8:24
Brno – Více než deset tisíc starých knih získala do správy v posledních dvou měsících Moravská zemská knihovna v Brně. Více než šest tisíc z nich patří dominikánům z kláštera ve Znojmě, jejichž knižní fond získala instituce minulý týden.

U kampusu a nemocnice vyroste nový parkovací dům. Stavba začne do tří let

6:43
Brno - Řidiči snáze odstaví auto v okolí brněnských Bohunic a Nového Lískovce. Stavbu nového parkovacího domu prověřila analýza brněnského magistrátu. Parkovací místa vzniknou v Akademické ulici.

Hamerským mlýnem zní tlukot kladiv. Obřanský obr ukázal kování pantů na dveře

22:24
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – V kovárnu proměněnou místností se rozléhá tlukot kovu o kov a i v horkém odpoledni v ní vesele praská oheň. Své umění předvádí v sobotu odpoledne lidem kováři v Hamerském mlýně nedaleko brněnských Obřan při letošním ročníku Obřanského obra.

Různobarevní draci letí po hladině Brněnské přehrady. Za neúnavného zvuku bubnů

20.July
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Hladinu Brněnské přehrady rozráží v rozpáleném sobotním dopolední úzká loď poháněná vesly a několika páry rukou. Z přídě přitom její tempo určuje rytmické bubnování. Koná se tam letošní ročník závodu dračích lodí Brněnské drak.

Tip deníku: Lidé si užijí koncert v podhradí. Zahrají Tři Sestry

20.July
Brno - Známé rockové písně si poslechnou i zazpívají lidé, kteří dnes navštíví hrad Veveří u brněnské přehrady. Vystoupí tam totiž česká kapela Tři Sestry, která do Brna zavítá při své letní tour po České republice.

Konec připoutaných kol u značek, plotů? V Brně vzniknou nová cykloparkoviště

20.July
Brno - V Brně vznikne síť parkovišť pro cyklisty. Představitelé města je plánují třeba u nemocnic. Instalaci předpokládají na jaře.

Tip Deníku: Okružní trasu absolvují cyklisté ve skupině. Pojedou i za tmy

20.July
Brno - Jižní částí Brna se dnes projedou cyklisté, kteří se zúčastní čtvrté letošní Velké jízdy Brnem. Účastníci, kteří před osmou hodinou ve skupině vyrazí na cestu mají sraz v půl osmé u stadionu Sparty Brno v Hněvkovského ulici. Část trasy projedou cyklisté po tmě.

Brno? Klenot mezi Prahou a Vídní, říká šéf brněnského letiště Kratina

20.July
Jižní Morava – Více než 170 tisíc cestujících odbavilo za letošní půl rok brněnské letiště. Lidé se z něj pravidelně dostanou do tří evropských měst a v létě do osmadvaceti destinací. Podle předsedy představenstva Letiště Brno Milana Kratiny Jihomoravané létají čím dál tím víc. „Teď je stěžejní přesvědčit cizince, aby létali na Moravu,“ říká.

Loni mu na ulici málem umrzly nohy. Bezdomovec získal zázemí v obecním bytě

20.July
Brno - Projekt Housing First pomohl v červenci dalším patnácti bezdomovcům v Brně. Jedním z nich je i Alexander Ondráček.

V klášteře lákají na živé pivo. Lidé ochutnají desítku i dvanáctku

19.July
Předklášteří /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Po sedmasedmdesáti letech se vrátila do areálu kláštera cisterciaček v Předklášteří na Brněnsku výroba piva. Do budovy bývalých stájí vedle rozsáhlého areálu bývalého pivovaru. Je to první klášterní výrobce zlatavého moku na Moravě.

I s diplomem bez šance. Firmy se přetahují hlavně o učně

19.July
Jižní Morava - Téměř tisíc absolventů škol v Jihomoravském kraji bylo po prvním čtvrtletí roku nezaměstnaných. Začlenit se do pracovního procesu jim pomáhá projekt Záruky pro mladé.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes