Brněnský deník

Popis:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

5,6 položek/den

Brnu chybí miliony na léčbu drogově závislých

18:21
Brno – Bojovat s drogovou závislostí bude pro Brňany ještě těžší. Poté, co představitelé města vložili důvěru i peníze do moderního substitučního přístupu, který nahrazuje tvrdé drogy za levnější a méně škodlivou variantu, jim kraj seškrtal rozpočet.

Pitná voda nad zlato. Obce na Tišnovsku omezují spotřebu vody na sto litrů denně

17:34
Brněnsko – V šesti obcích na Tišnovsku si místní pitnou vodou své zahrady nezalijí. Kvůli suchu tam Vodárenská akciová společnost omezila její příděl na sto litrů na osobu denně. Nesmí sloužit ani k napouštění bazénů nebo umývání aut.

Dopisy z fronty rodinám. V historickém vagónu chce muzeum vojenské vlakové pošty

6:41
Brno - Dějiny pošty, vojenství i brněnského Králova Pole zajímají Leoše Fučíka již řadu let. Plánuje proto vybudovat v historickém vagónu muzeum. „Děda byl legionář a zúčastnil se bojů na Transibiřské magistrále. Patřil k zakladatelům vojenské vlakové pošty,“ vysvětluje muž.

Vytvořili místa pro skútry. Označují je speciální piktogramy

13.srpna
Brno /FOTOGALERIE/ – Na dvou místech označených speciálním piktogramem mohou nově zaparkovat majitelé skútrů v brněnských Vinohradech. Zatím v Prušánecké ulici. „Skútry jsou čím dál oblíbenější. Nechceme, aby zabíraly běžná parkovací místa, proto jsme pro ně vyčlenili plochy mezi parkovištěm a kontejnerovým stáním,“ řekl místostarosta Vinohrad Jiří Karásek.

Rezidentní parkování není připravené, odložte ho, vyzývá primátora opoziční ČSSD

13.srpna
Brno – Systém rezidentního parkování není připravený. Zastavte ho, dokud je čas. Oliver Pospíšil za brněnský zastupitelský klub sociální demokracie v pondělí vyzval e-mailem adresovaným primátorovi vedení brněnského magistrátu, aby odložilo spuštění rezidentního parkování v historickém jádru Brna. Systém podporuje rezidenty, aby mohli lépe zaparkovat v okolí svého bydliště. Platit má začít od p...

Jen třicítkou. Kvůli bezpečí cyklistů sníží v Březině rychlost

13.srpna
Březina - Cesta na turistickou farmu nebo napojení na cyklostezku. Po silnici v březinské části Sviny jezdí hodně řidičů i cyklistů. Obec se po dohodě s policisty minulý týden rozhodla snížit tam rychlost na třicet kilometrů za hodin.

Obsazeno, zní z kolejí univerzit. Zaplnily je zvyšující se ceny za pronájmy bytů

13.srpna
Brno /ANKETA/ - Studenti v Brně řeší problémy s bydlením. Koleje univerzit jsou už nyní plné. Můžou za to také vysoké ceny za pronájem bytů.

Raději obchod než byty, žádají obyvatelé. Bojí se stěhování problémových lidí

13.srpna
Tišnov - Místo areálu bývalé pily v tišnovské lokalitě Pod Klucaninou mají vyrůst obytné domy. Tišnovští se ale obávají, že se do nich nastěhují problémoví lidé.

Lodí po Brněnské přehradě? Nejdál na hrad Veveří. Kvůli nízké hladině vody

13.srpna
Brno - Provoz lodní dopravy je na Brněnské přehradě od pondělního rána omezený. Důvodem je nízká hladina vody v přehradě.

Stezku dokončí v září. Poučí o historicky první vlakové nehodě v Evropě

13.srpna
Vranovice - Novinky se dočkají obyvatelé Vranovic i turisté, kteří tam zavítají. V polovině září skončí budování první části tamní naučné stezky.

Při opravách bez studené vody? Nechte si vychladnout teplou, vzkázal starosta

13.srpna
Brno – Přijeli jsme z dovolené a netekla studená voda. Naštval jsem se a zavolal na úřad městské části i firmě, která v domě pracuje, stěžuje si Brňan Petr Chuchvalec, žijící ve Vaculíkově ulici v městské části Brno-sever. Reagoval tak na opravy vodovodního potrubí, které v letním horku zkomplikovaly život i dalším obyvatelům.

Parkování? Dejte otce do ústavu, radili mu úředníci

13.srpna
Brno – Proč řešíte rezidentní parkování? Pokud je otec nemocný, dejte ho do ústavu. Takovou odpověď úředníků podle svých slov uslyšel nedávno Brňan Petr Markus, když chtěl s předstihem vyřešit stání v novém systému. Jeho otec trpí rakovinou a je nepohyblivý, pravidelně proto musí do nemocnice. Nového systému parkování se rodina bojí kvůli složitému objednávání sanitek pro převoz.

Počty procvičí interaktivně. Díky tabulím za necelých pět milionů

12.srpna
Brno – Místo drolící se křídy správný výpočet děti jen doplní prstem nebo elektronickou tužkou. Na třiapadesát nových interaktivních tabulí se mohou těšit žáci z brněnských základních škol. Radní jejich nákup schválili tento týden.

Prodlouží život po infarktu. Díky novému vynálezu z Brna

12.srpna
Brno - Naději na kvalitnější a delší život dává lidem se selhávajícím srdcem nová technologie brněnských vědců. Umožní totiž sestavit léčbu na míru každému pacientovi. „Novinka určí s přesností na jednotky milisekund vzájemné zpoždění srdečních komor,“ uvedla za odborníky Lenka Rudišová.

Uctili památku Leoše Janáčka. Politici mu chtějí postavit muzeum

12.srpna
Brno /FOTOGALERIE/ – Přesně před devadesáti lety zemřel hudební skladatel Leoš Janáček, který je neodmyslitelně spjatý z Brnem, kde je i pochován. U jeho hrobu si jeho památku připomnělo asi třicet lidí. Přinesli s sebou i květiny a věnce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes