15
new stories - click to show

Brněnský deník

Description:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

5.4 items/day

Solidarita z okolních obcí. Sbírka i pomoc přátelům v nouzi po řádění tornáda

0:25
Lidé z okolních obcí podávají pomoc ruku obyvatelům nejvíce zasažených oblastí. Například starosta Vrbice na Břeclavsku Tomáš Bílek na facebooku vyzval všechny z obce, kdo chce pomoci, aby přišli na sraz v šest hodin ráno k tamní poště. „Nabereme techniku, obdržíme instrukce a pojedeme pomocí přátelům v nouzi. Díky za sdílení a za pomoc," vzkázal Bílek.

Nové ambulance v tišnovské nemocnici: podívejte se, jak už stavba pokročila

15:14
V přívětivějším prostředí se budou léčit pacienti v Nemocnici Tišnov. Nová budova, kde budou mimo jiné nové ambulance pro lékaře, má začít fungovat ve zkušebním provozu od letošního září.

OBRAZEM: Sportovec s handicapem dostal handbike. Díky charitativnímu projektu

15:14
Ruční kolo neboli handbike předali handicapovanému sportovci Zdenkovi Obadalovi jeho kolegové sportovci a zástupci firmy B.Braun, která na kolo vybrala 150.000 korun v rámci svého charitativního projektu

Hrozí vyhazov vakcín u praktiků, zaznělo. Grolich: Předáme je do center

14:20
Na malý zájem Jihomoravanů o očkování proti Covidu-19 u praktických lékařů upozornil krajský opoziční zastupitel za Spolu pro Moravu Jan Vitula. „Máme informace od našich lékařů, že už budou muset vyhazovat nevyužité vakcíny. Přitom rozesíláme lidem maily, dohlašujeme možnost očkování rozhlasem," řekl Vitula, který je také starostou Židlochovic na Brněnsku, na čtvrtečním zastupitelstvu.

Brno: místo nákupu jídla si lidé objednají umělecká díla s dovážkou

8:08
Kresby, aktové fotografie nebo vyšívané předměty až ke dveřím. O propojení umělců s diváky se od července postará projekt Brno Art Delivery. Speciální box s uměleckými díly doručí kurýr přímo k prahu, z vlastního bydlení si pak lidé na dva týdny vytvoří malou galerii.

Hlavní nádraží v Brně mění vzhled. V přístavbě bude kavárna a bistro

6:19
/VIDEO/ Za několik měsíců si tam lidé zajdou na kávu. Stavbaři dokončili konstrukci přístavby levého křídla výpravní budovy na brněnském hlavním nádraží. V příštích dnech začnou se zasklíváním. Bude tam kavárna a rychlé občerstvení.

Regionální potravina roku: uspěla Kdoulová vejmrda či Slamáček

23.June
Sýr vyrobený z neodstředěného kozího mléka vlastní produkce z rodinné sýrárny v Jezeřanech - Maršovicích na Znojemsku uspěl v soutěžích Regionální potravina Jihomoravského kraje a Zlatá Chuť jižní Moravy. Ocenění získal v kategorii ostatních mléčných výrobků.

Brněnský unikát: mladík měl po úrazu kratší nohu. Dorostla mu. Podívejte se

23.June
/VIDEO/ Jedenáctiletý Matyáš Janda byl odsouzený k životu s chronickými bolestmi zad. Kvůli zranění měl totiž jednu nohu o čtyři centimetry kratší. Naději a posléze i výsledky mu dali až lékaři z Fakultní nemocnice Brno. Díky unikátnímu zákroku, který provedli jako první v republice, Jandovi noha dorostla.

V Ivančicích vznikne muzeum Alfonse Muchy. I s lodičkami. Podívejte se

23.June
I když odplul do Ameriky, na dětství v Ivančicích na Brněnsku vzpomínal Alfons Mucha s láskou. Na památku slavného umělce chtějí zástupci jeho rodného města vybudovat moderní muzeum, které uchová jeho odkaz. Vznikne rekonstrukcí nyní zavřeného Památníku Alfonse Muchy a jeho propojením s budovou Odboru sociální péče na tamním Palackého náměstí.

Dvě mimoúrovňové křižovatky a šest mostů: začíná stavba VMO Tomkovo náměstí

23.June
/VIDEO/ Místo dlouhého čekání v kolonách plynulý průjezd po novém mostě. Řidičům se jízda přes Tomkovo náměstí v Brně už zhruba za tři roky výrazně zrychlí. Ve středu představitelé Ředitelství silnic a dálnic a města slavnostním poklepáním základního kamene zahájili stavbu dvou částí velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova.

Prázdninové výluky v Brně: bez šalin do Bohunic a Lískovce nebo comeback linky 7

23.June
Hned několik prázdninových výluk v hromadné dopravě čeká Brňany od začátku července. Kvůli rekonstrukci kilometrového úseku trati bude provoz linek 6 a 8 ve směru do Bohunic a Starého Lískovce kompletně přerušen, omezení se dotknou také cestujících trolejbusovou linkou 31, která neprojede slatinskou ulicí Tuřanka.

Očkovací centra na jižní Moravě: na výstaviště v Brně nedorazí denně až sto lidí

23.June
Pouze do 28. června jsou vypsané termíny pro zájemce o očkování proti Covidu-19 ve Společenském domě v Hustopečích na Břeclavsku. To odpovídá druhé dávce 9. srpna. Pak provoz tamního očkovacího centra skončí. „Už se snižují počty lidí, kteří se hlásí. Je to přirozené. Pokud má ale někdo zájem, stále má v Hustopečích možnost se naočkovat,“ řekla starostka Hana Potměšilová.

Vedra na jihu Moravy: kolabují hlavně důchodci. Buďte doma a pijte, radí lékař

23.June
Stovky lidí na jižní Moravě pocítily zdravotní následky tropických teplot. Na pomoc jim v minulých dnech museli přijet zdravotníci. Vlna veder Jihomoravany trápila především o víkendu. „Od úterý do pátku jsme vyjížděli zhruba ke čtyřiceti kolapsům denně. O víkendu jejich počet vzrostl na sedmdesát. V pondělí opět o něco klesl,“ uvedla v úterý mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Vinaři a zemědělci na jižní Moravě sčítají škody po bouřkách, půjdou do milionů

23.June
Poničené vinice, polámané obilí, kukuřice na cáry, ovoce na zemi. Jihomoravští vinaři a zemědělci v úterý po silných bouřkách zjišťovali škody na svých hospodářstvích. „Tak obří až pěticentimetrové kroupy jsem v životě neviděla,“ uvedla Milada Zimáková z Okresní agrární komory Hodonín, která žije v nejvíce zasažených Dolních Bojanovicích.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes