Brněnský deník

Popis:

Moje Brněnsko - Brněnský deník (denik.cz)

URL:

http://brnensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

5,7 položek/den

Sklízí kilogramy fíků denně. Suší je nebo z nich dělá marmelády

13:54
Přibice – Nezvykle bohatou úrodu fíků sklízí v těchto dnech Miroslav Effenberger z Přibic. „Ze dvou keřů nasbírám v průměru deset kilogramů za čtyři dny,“ řekl.

Je nejvhodnější doba k očkování proti chřipce

13:07
Jižní Morava – Vysoká horečka, bolesti hlavy, svalů a dýchací potíže. Kašel. Typické příznaky chřipky. Epidemie tohoto onemocnění se v regionu vyskytují nejčastěji mezi prosincem a březnem. Nyní je nejvhodnější doba pro očkování proti chřipce.

O krok blíž většímu hřbitovu. Šlapanice koupily pozemky na rozšíření

12:19
Šlapanice - Naděje na rozloučení se zesnulými blízkými v místě, kde žili, svitla lidem ve Šlapanicích. Rozšiřování tamního hřbitova je o krok blíž. Smlouvu nutnou pro odkup pozemků, kam se má pohřebiště rozšiřovat, schválili šlapaničtí zastupitelé na svém zářijovém zasedání.

Sedmimilionový komfort pro sportovce. V pohořelické hale vymění topení a světla

10:47
Pohořelice - Větší komfort čeká sportovce po rekonstrukci haly v Pohořelicích. „Vyměníme tam topení, osvětlení i vzduchotechniku,“ nastínil starosta Josef Svoboda.

V zastupitelstvu končí. Příčiny neúspěchu Žít Brno nebo zelených? Tříštění sil

10:00
Brno - V novém brněnském zastupitelstvu zasedne o jednu politickou stranu méně než dosud. Vypadla i uskupení, která do nynějška rozhodovala o osudu Brna.

První den uzavírky Zábrdovického mostu: autobusy nabírají až 40 minut zpoždění

9:14
Brno – Zpoždění až čtyřicet minut nabírají autobusy dopravního podniku okružních linek 44 a 84 v pondělí ráno. Kvůli opravám a uzavírce Zábrdovického mostu v Brně. Nápor dopravy totiž nezvládá Gajdošova ulice, která je ucpaná v úseku k Tomkovu náměstí.

Koalice ukáže smlouvu. Včetně rozdělení gescí

6:55
Brno – Co bude s Brnem v následujících čtyřech letech? Své plány v pondělí představí nová brněnská koalice v čele s Markétou Vaňkovou z ODS.

Po nové silnici k Mendel Plaza. Opraví Rybářskou

23:14
Brno - Nová silnice a sjezd do podzemních garáží. To čeká brněnskou Rybářskou ulici. Investiční záměr na její kompletní rekonstrukci schválili minulý týden brněnští radní.

Studenti si vyberou školu na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

21.října
Brno - Velcí zaměstnavatelé z jižní Moravy letos poprvé doplní již tradiční veletrh vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti. Na stáncích významných technologických firem se studenti od úterý do pátku dozvědí, o jaké absolventy mají v kraji největší zájem. I to jim pomůže s výběrem oboru.

Studenti zjistí, jak reagují řidiči pod tlakem

21.října
Brno - Nejdřív poklidná jízda prázdnou ulicí. Pak v mžiku oka změna a někdy i hra o život. Jak reaguje řidič na chodce, který náhle vběhne do silnice, a další podobné situace, nově zjistí studenti a vědci z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Díky novému autu se snímacím zařízením.

Volby? Soud rozhodne o osmnácti stížnostech

20.října
Jižní Morava - Nové hlasování. I takovým rozhodnutím může skončit posuzování stížností na letošní komunální volby na jihu Moravy.

Lidé ochutnali Afriku i ovoce pověstné svým zápachem

20.října
Brno – Přenést se z centra Brna do dálných končin mohli pomocí rozmanitých chutí návštěvníci tržnice na Zelném trhu. Přilákalo je tam ovoce sobotního festivalu Ochutnej Afriku v Brně, který už poněkolikáté pořádá česko-ugandský projekt Virunga.

Veterány lákaly na výstaviště. K vidění byla i Corvette Stingray

20.října
Brno – Nablýskané karoserie se stejně jako červenobílá páska chránící výstavní kusy před zvědavci vinou pavilonem Z na brněnském výstavišti. Za podzimní Motortechnou v sobotu dopoledne vyrazily desítky obdivovatelů automobilů i motocyklů. Zkoumavě se nad pásku naklání, mnohdy až nebezpečně blízko pečlivě vyleštěným exponátům.

Trať po skále? Brno hledá trasu tramvaje do sídliště Kamechy

20.října
Brno - Obyvatelé jednoho z nejzápadnějších výběžků Brna se dozvědí, jestli budou cestovat mezi svými domovy a centrem Brna pohodlněji. Brněnští radní vybrali zhotovitele studie, která vyjasní, jak a za kolik se dá prodloužit trať z Bystrce do sídliště Kamechy.

Vánoční trhy budou letos v Brně i mezi svátky

20.října
Brno - Adventní trhy letos na některých místech Brna potrvají až do 28. prosince. Návštěvníky potěší opět turbomošt, hrnky i nové suvenýry.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes