Bruntálský a krnovský deník

Popis:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

2,4 položek/den

OBRAZEM: Do Krnova přijel milosrdný Martin

16:22
Krnov - Svatý Martin je římský voják, který se rád rozdělí se žebrákem o svůj plášť. Má ho preventivně složený ze dvou částí na suchý zip, aby se dal dobře rozpůlit.

Další drama na přejezdu a návštěva ze Slovenska na odstřel: zhlédněte videa dne

7:17
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 12. a 13. listopadu 2018.

Kaplan z Afghánistánu

13.listopadu
Svatého Martina v Krnově vítal Tomáš Mlýnek, vojenský kaplan 14. pluku logistické podpory Pardubice. Má za sebou už dvě mise v Afghánistánu. V Kábulu i v Bagrámu.

OBRAZEM: Svatomartinské Holčovice: husa, víno a oplatky

13.listopadu
Farníci z Holčovic na svatého Martina po nedělní mši zašli společně na pečenou husu do albrechtické Rezidence. Samozřejmě také otevřeli první láhve mladého vína a připili si se svým knězem Pavlem Zachrlou.

Polští patrioti se projeli ve vlaku s wehrmachtem

13.listopadu
/FOTOGRAFIE/ Osoblažská úzkokolejka je vyhlášená atrakce, která láká cestující s různými zájmy. Občas při tom dojde k opravdu bizarním setkáním, jako třeba o víkendu při svatomartinské parní jízdě.

Vznik Československa a Krnov II.

12.listopadu
Když vznikl samostatný československý stát, takřka přes noc se tehdejší obyvatelé Krnova ocitli na novém území. Jeho hranice se vytvářely od října 1918 až do července 1920.

Vodní záchranáři z Krnova excelovali

12.listopadu
Krnov, Neratovice – Vodní záchranná služba, to není jen hlídkování na přehradách, bazénech a koupalištích. Jejím úkolem je také ukázat atraktivitu vodních sportů mládeži a vysvětlit jí podstatu záchranářské práce. A v tom se dá i soutěžit.

Masaryk v Krnově i ve Městě Albrechticích

12.listopadu
Tomáš Garrigue Masaryk oslavil sto let Československa návštěvou Krnova i Města Albrechtic. Byla to samozřejmě jen show s herci. Jaký vztah měli obyvatelé našeho regionu ke skutečnému Masarykovi?

Socha Svobody na Moravě a taneční rekord v Brně: prohlédněte si videa víkendu

12.listopadu
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 11. listopadu 2018.

Bruntál: kamery pomáhají zvyšovat bezpečnost ve městě

11.listopadu
Městský kamerový systém v Bruntále je v posledních letech rozšiřován prakticky každoročně. Taková jsou slova tiskového mluvčího bruntálské radnice Jiřího Ondráška.

V Bruntále otevřeli novou oční ambulanci

10.listopadu
Sehnat v dnešní době očního lékaře není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. A když už se podaří k lékaři objednat, čekací doby nejsou většinou zrovna krátké. Obyvatele Bruntálu a okolí tento problém od nynějška trápit zřejmě nebude. Šumperská nemocnice totiž v Bruntále otevřela novou oční ambulanci.

Jak krnovská synagoga přečkala Křišťálovou noc

9.listopadu
Krnovskou synagogu v pondělí navštívil velvyslanec Izraele Daniel Meron. Připomenul, že před osmdesáti lety tisk informoval o velkém požáru synagogy v Krnově. Jak je možné, že stojí dodnes?

Bruntál hlásí novinku: na matriku se lze objednat

9.listopadu
Bruntálská radnice přišla tento týden s novinkou, která lidem ušetří čas a bezesporu i usnadní život. Na matriku, Czech point i ověřování dokumentů se obyvatelé mohou předem objednat.

Znovuzrození zlínské dominanty a zatčení muže politého pivem: videa dne

9.listopadu
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 8. listopadu 2018.

Nové Heřminovy nejsou v kraji jediné místo pro přehradu

8.listopadu
Přípravy přehrady Nové Heřminovy zahájila vláda v roce 2008. Na mapě najdeme i další lokality rezervované pro stavbu přehrad. Jsou plánované v dlouhodobém výhledu a nemají konkrétní termín realizace. Je možné i to, že navždy zůstanou jen na papíře.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes