Bruntálský a krnovský deník

Popis:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

9,3 položek/den

Ráno nastane úplné zatmění Měsíce. Barevnou show můžete sledovat i v Česku

21:09
V pondělí ráno si přivstaňte. Mezi půl pátou a sedmou hodinou se Měsíc ponoří do zemského stínu, díky čemuž získá nezvyklý načervenalý odstín. Úplné zatmění potrvá přibližně hodinu a bude posledním v tomto desetiletí. Další bude možné spatřit až v září 2025.

To je nádhera! Podívejte se, Aeroklubu Krnov zveřejnil snímky sobotního výletu

14:54
FOTOGALERIE/ Působivé snímky kouzelné zimní scenerie Dlouhých Strání zveřejnil v neděli na sociální síti Aeroklub Krnov.

OBRAZEM: Štětkounům v ostravské ZOO servírovali nevyužité jedličky

9:51
Nevyužité vánoční stromky získané od obchodníků servírovali v pátek v ostravské zoologické zahradě štětkounům kamerunským.

Brexit by mohl zastavit výrobu Rolls-Royce. Firma používá hlavně zahraniční díly

8:31
Britská automobilka Rolls-Royce objednává desítky tisíc dílů od stovek dodavatelů. Stavba jednoho vozu tvrdá okolo 800 hodin.

Magda Vášáryová: Pro mečiarovce jsem byla největším nepřítelem národa

8:31
/ROZHOVOR/ Začátek roku byl pro Magdu Vášáryovou slavnostnější než jiné. Od prezidenta Andreje Kisky získala jedno z nejvyšších vyznamenání – Řád Ľudovíta Štúra I. třídy. Slavná herečka, vlivná politička, první Slovenka-velvyslankyně a první Slovenka, jež kandidovala na prezidentku. Občanská aktivistka, která je stále k nepřehlédnutí. A hlavně Dáma s velkým D.

Radek Holčák: Kůň je vrcholový sportovec, podle toho se s ním musí zacházet

7:20
Vypracoval se mezi věhlasné dostihové odborníky, jde ve stopách svého otce Františka. Dostihový trenér Radek Holčák ve třiačtyřiceti letech patří k české špičce. Jeho Hegnus v sedle se štěpánkovickým žokejem Markem Stromským bral na poslední Velké pardubické druhé místo. Koně připravují v rodných Velkých Karlovicích, ve stáji Valencio.

Nafta i natural pod magickou hranicí

19.ledna
U některých ostravských pump se dá benzin i nafta koupit za ceny pod třicet korun. Například čerpací stanice Eurobit pod Frýdlantskými mosty včera prodávala Natural 95 za 29,50 koruny a naftu za 29,90 koruny.

Čeští horníci se dočkali přijetí na nejvyšší úrovni

19.ledna
Josef Gavlas byl jediným havířem z Ostravska v delegaci, na níž si tento týden udělal čas sám slovenský prezident Andrej Kiska.

...a bourají se další domy

19.ledna
Do prvního z vyklizených domů poblíž karvinského gymnázia je zakusuje demoliční stroj a rozbíjí stěny, dřevěnou konstrukci i střechu.

Provozovatelé sjezdovek v Jeseníkách: Do stromu nevidíte

19.ledna
Pádu stromu na lanovku se zcela zabránit nedá. Vyplývá to z tvrzení některých provozovatelů lanových drah v Jeseníkách.

Požár na Frýdecko-Místecku si vyžádal jednu oběť

19.ledna
Záchranáři ZZS Moravskoslezského kraje vyjížděli v pátek 18. ledna před půlnocí k tragické události do obce Měrkovice v okrese Frýdek-Místek.

První hosty uvítá obnovený Libušín letos na Vánoce

19.ledna
FOTOGALERIE/ Práce na obnově Libušína na Pustevnách pokračují bez přerušení i pod vysokou čepicí sněhu. Dělníci se soustředí na interiéry, na jaře budou pokračovat zvenčí. Pokud nenastanou komplikace, národní kulturní památka přijme první hosty letos na Vánoce.

S využitím rozpočtu poradí lidé

19.ledna
Mohou ovlivnit budoucnost svého města. Řeč je o obyvatelích Vrbna pod Pradědem. Samotní občané tam totiž mají možnost rozhodnout o využití části rozpočtu.

Nemocná nemocnice, mizející Karviná a Hašek na ledě v sedě: zhlédněte videa dne

19.ledna
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 17. a 18. ledna 2019.

Čtyři Češi denně si sáhnou na život. Kdy a kde nejvíc? Prohlédněte si mapu

19.ledna
Život vlastní rukou ukončí každý rok kolem 1400 Čechů. Většinou je k tomu dožene duševní porucha. Přesto zůstanou bez dohledu odborníka. To se změní, slibuje nyní vedení resortu zdravotnictví.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes