Bruntálský a krnovský deník

Popis:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

3,5 položek/den

Na jarmarku se nabízí volný čas

16:41
Volný čas a především jak ho trávit, co vše se dá podniknout, to nabízí ve čtvrtek 24. května jarmark volnočasových aktivit v Rýmařově.

Místa pro auta v Bruntále

15:22
Nemáme kde parkovat auta, stěžují si jejich majitelé. V Bruntále problém řeší: staví se nová parkoviště.

Ťukance na parkovištích se nevyhýbají ani Bruntálsku

11:42
Špatně odhadnutá vzdálenost během parkování, nepozornost při couvání anebo nesprávný výklad pravidel silničního provozu. Tyto důvody nejčastěji stojí za drobnými, byť mnohdy těžko prokazatelnými nehodami.

Oprava hřbitova brzy začne

7:45
V červnu na krnovském hřbitově začne první etapa oprav chodníků. Rekonstrukcí projde cesta po obvodu hřbitovního areálu, dlouhá na 600 metrů.

Vinogradov se vrátil do Krnova po dvaceti letech, oslavil zde konec války

22.května
Krnované každoročně v květnu slaví konec války a osvobození od nacismu. Na dvacáté výročí v květnu 1965 navštívil Krnov i generál Vinogradov, který tomu tehdy velel.

Krnov si připomíná Leopolda Bauera

22.května
/FOTOGALERIE/ Krnov si připomíná osmdesát let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků, architekta Leopolda Bauera. Ve Flemmichově vile Bauera připomíná výstava a studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu uspořádali komentovanou prohlídku Krnova s názvem Po stopách Leopolda Bauera. Dechový orchestr mladých DOM Krnov uspořádal na jeho počest koncert doprovázený pochodovou show.

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

22.května
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Průhledné výukové popelnice na radnici

21.května
Nebývá zvykem vystavovat popelnice na úřadech ani vyrábět je z čirých průhledných plastů. Přesto až do 25. května budou takové popelnice vystaveny na schodišti krnovské radnice, aby se každý mohl podívat dovnitř a zamyslet se, co do nádob na separovaný sběr patří a co ne.

Osobní údaje pod ostřejší kontrolou. Jaká práva vlastně GDPR občanům přináší?

21.května
Jaké informace o vás e-shop, firma nebo jiná instituce uchovává, jak dlouho a vůbec proč? Jednodušeji zjistitelné to bude už od tohoto pátku, kdy začne platit Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

VIDEO: Podzemí u Zlatých Hor skrývá jezírka i obří čerpadlo

20.května
/FOTOGALERIE/ Další část tajemného podzemí u Zlatých Hor se otevírá turistům. Město zpřístupnilo zbývající část Poštovní štoly vzniklé těžbou rud. Atrakci, která nemá v celém kraji obdoby, budou moci lidé navštívit od června.

Děti narozené v krnovské nemocnici

19.května
/FOTOGALERIE/ Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes