Bruntálský a krnovský deník

Description:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

13 items/day

Krnov chystá balíček na podporu místních podnikatelů

5:26
Ministři na tiskovkách co chvíli představují „balíčky“, kterými stát hodlá podpořit podnikatele a živnostníky v koronakrizi. Nyní také město Krnov připravilo svůj pomocný balíček.

OBRAZEM: Ostravské haldy, přírodní klenoty s výzvou pro výletníky i badatele!

5:26
Stylově od bývalého Dolu Petr Bezruč na „Slezské“ vyráží ve čtvrtek v podvečer Jan Lenart se skupinkou zájemců na unikátní a v případě moravskoslezské metropole též specifické místo. Odval vytvořený z hlušiny, nerostného odpadu při těžbě uhlí.

Život v opavské ženské věznici se vrací do normálu

5:26
Po vypuknutí pandemie čekala odsouzené v opavské věznici řada omezení. Zrušené byly vycházky i návštěvy, práce mimo věznici a vnitřní pracoviště byla podmíněna nutným opatřením ve smyslu roušek, rozestupů a omezeného pohybu.

Jedenáctý ročník Ženy regionu. Nominujte svou favoritku

19:31
Do 11. ročníku ankety Žena regionu, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je možné nominovat výjimečné ženy z vašeho okolí.

Případů nakažených okolo dolu Darkov stále přibývá, celkově jde o 393 lidí

17:17
Hygineici ve čtvrtek odpoledne zveřejnili, že aktuálně evidujemí v clusteru důl Darkov celkem 393 pozitivních osob a od středy došlo k navýšení o 8 nových případů.

Letošní Dny NATO v Mošnově budou, diváci tam ale nebudou. Show jen přes kamery

17:17
Letošní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky se v září na letišti v Mošnově na Novojičínsku uskuteční. Kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru však lidé nebudou moci program sledovat na místě, zprostředkují jim ho technologické nástroje, například kamery. Přímo do obvyklého areálu se diváci nedostanou. ČTK to oznámili pořadatelé.

Greenpeace podala trestní oznámení na OKD kvůli šíření covidu-19

16:10
Organizace Greenpeace podala na firmu OKD a její vedení trestní oznámení pro podezření z šíření nakažlivé nemoci. Firma podle ní pochybila, když nepřerušila provoz Dolu Darkov v Karviné poté, co se tam rozšířila nemoc covid-19. Greenpeace to ve čtvrtek oznámila ČTK v tiskové zprávě.

OBRAZEM: Hasiči ve čtvrtek vydensifikovali prostory Alzheimer centra

16:10
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Už za tři hodiny měli ostravští profesionální hasiči během čtvrtku vydesinfikovány vnitřní prostory Alzheimer centra v Ostravě-Vítkovicích proti nákaze koronavirem Covid-19 pomocí speciálních generátorů.

Vrah v Orlové naskočil oběti na hlavu, pak vítězoslavně zakřičel

13:56
Čtrnáct roků stráví za mřížemi Karel H. (44 let), který v loni v červenci v restaurační zahrádce v Orlové připravil o život jednoho z hostů. Ve čtvrtek o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě. Senát uznal Karla H. vinným vraždy.

OBRAZEM: Hasiči dekontaminovali Důl Darkov, teď jsou v Alzheimercentru v Ostravě

11:44
/FOTOGALERIE/ Třídenní dekontaminaci vybraných částí Dolu Darkov na Karvinsku, například prostorných koupelen a „řetízkových“ šaten pro havíře, kanceláří a chodeb, ukončily úspěšně ve středu večer dvě desítky profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Hasiči se ve čtvrtek ráno přesunuli do ostravského Alzheimercentra, kde pokračují odhadem čtyřhodinovou očistou.

Řidiči v beskydských Podolánkách nerespektují zákaz, jezdí do přírody

11:44
V oblíbené rekreační oblasti Podolánky nad obcí Čeladná došlo v březnu k zásadní změně dopravní situace. Vlastník zdejších lesů a zároveň lesních komunikací, Biskupské lesy Ostravice, přemístil dopravní značku omezující vjezd směrem k Čeladné.

Tatér se vyřádil na koze! Tělocvičná pomůcka nese tetování za desetitisíce

6:14
Ochránci zvířat mohou zůstat v klidu, Ivo Výboch nepracoval na živém tvorovi, nýbrž na koze tělocvičné, vyřazené po létech služby ze základní školy. Tetoval ji v japonském stylu, používal více barev a stínoval. Tak, jako při běžné práci, ve které patří mezi tuzemskou špičku. Yakoza vznikala šedesát hodin, byla to neobvyklá práce na neživé kůži.

Opavský Golem zdolal další svěťák! V zubech uzvedl trám s tuctem dětí

6:14
Jen za pomoci svých čelistí zvedl opavský silák René Golem Richter šestimetrový trám, na kterém sedělo dvanáct dětí. Celková váha? 538 kilogramů.

Úvalno si pořídilo knihobudku. Stojí u fary a má se k světu

6:14
Kvalitní literatura představuje vysokou kulturní hodnotu, takže mnohým čtenářům se nelíbí myšlenka, že by přečtené a již nepotřebné knihy měli recyklovat stejným způsobem jako třeba reklamní letáky nebo lepenkové krabice.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes