15
new stories - click to show

Bruntálský a krnovský deník

Description:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

5.5 items/day

První objednávky už v létě a 32 druhů. Budoucí cukrářky z Jeseníku mají napilno

18:13
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Plno práce mají v těchto týdnech budoucí cukrářky na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb v Jeseníku. Vrcholí sezona příprav vánočního cukroví. Učnice ho letos napečou pět metráků.

Tipy na vánoční dárky: Jaké jsou lístky na koncerty, festivaly, do divadla

11:00
Se začátkem adventu získala na naléhavosti otázka, čím obdarovat blízké na Vánoce. Nemusí to přitom být jen oblečení či elektronika, ale také dary na první pohled nehmotné. Milovníky kultury může potěšit voucher či vstupenka na divadelní představení, koncert nebo festival. Filmoví fanoušci zase pravděpodobně nepohrdnou předplatným své oblíbené streamovací platformy. S předstihem se dá pořídit i v…

Omluva za "tichý" ohňostroj: Hlučnější než jsme čekali, přiznali organizátoři

10:05
Adventní trhy na krnovském náměstí provázel "tichý" ohňostroj spojený s rozsvícením vánočního stromu. Organizátoři z Městského informačního a kulturního střediska MIKS se omluvili, že „tichý“ ohňostroj by měl správně dosahovat hlukové úrovně kolem 80 – 90 decibelů, ale bohužel na náměstí došlo nečekaně k situaci, kdy ohňostroj v jedné fázi programu tento limit překročil.

Liberty Ostrava městem duchů: Sklady prázdné, firmy odvážejí nesplacený materiál

6.December
Deník se vydal mezi zaměstnance kunčické huti. Jak popisují stávající stav v areálu Liberty Ostrava? Čeho se děsí a co se proslýchá? Jaké jsou oficiální informace a čeho se bojí na radnici?

Pozor, už od neděle se v Moravskoslezském kraji mění jízdní řády vlaků

5.December
V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Ve velké části Moravskoslezského kraje začne od 10. prosince 2023 platit nová desetiletá smlouva na zajištění regionální železniční osobní dopravy, uzavřená mezi Moravskoslezským krajem a Českými drahami.

Po požáru domu na Bruntálsku našli mrtvého člověka

5.December
Po požáru vybydleného domu v Damašku, v části obce Třemešná na Bruntálsku, v noci na úterý 5. prosince nalezli hasiči mrtvou osobu.

Krajčo o obleku na Slavících: Byl jsem v šoku, jak jsou Češi konzervativní národ

5.December
Předávání cen Český slavík obletělo před týdnem český mediální svět a sociální sítě. Mnohem více, než úspěchy oceněných, ale budil pozornost outfit zpěváka Richarda Krajča. Modrý oblek společně se stříbrnou kabelkou a botami se stal tehdy nejdiskutovanějším tématem týdne.

S pacientem bezpečně. Řidiči sanitek z krnovské nemocnice cvičí smyky na sněhu

4.December
Krnovská nemocnice je zřejmě první zdravotnické zařízení v Česku, které využilo sněhovou nadílku k tomu, aby si řidiči sanitek vyzkoušeli, jak zvládnout smyk. Sedm řidičů sanitek absolvovalo speciální kurz v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě.

Tichému ohňostroji v Krnově zatleskali. Provázel rozsvícení vánočního stromu

4.December
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na letošním slavnostním rozsvícení vánočního stromu si Krnované poprvé vyzkoušeli, co obnáší takzvaný tichý ohňostroj. Jde o kompromis mezi zastánci a odpůrci ohňostrojů, podle kterých tato podívaná zbytečně děsí domácí i volně žijící zvířata. Rozzářené dětské oči a dlouhý závěrečný potlesk zaplněného náměstí potvrdil, že tichý ohňostroj Krnovany pobavil stejně jako ten tradi…

Nejoblíbenější cukroví na Bruntálsku. Podívejte se na výsledek ankety Deníku

4.December
Jaké je nejoblíbenější cukroví na Bruntálsku a Krnovsku a vůbec v Moravskoslezském kraji? V listopadové anketě Deníku zvítězila linecká kolečka na plné čáře. Druhé místo pak obsadily vanilkové rohlíčky, které byly zároveň nejoblíbenějším druhem v anketě v ulicích Ostravy.

Přednáška v Zoo Ostrava: Národní parky východní Afriky

4.December
Ostravská zoo zve ve středu 6. prosince všechny zájemce na poslední letošní přednášku z cyklu Zajímavosti ze světa zoologie. V tomto mrazivém období nás zavede do teplých krajů východní Afriky a představí několik národních parků. Těšit se můžete i na bonus v podobě adventního kalendáře zoo.

Dezinformátor a policií hledaný Tomáš Čermák je zpátky v Česku

4.December
Uprchlý dezinformátor Tomáš Čermák je zpátky v České republice. Ke státní hranici v Chotěbuzi ho v pondělí dopoledne přivezli polští policisté.

VIDEO: Sněhový víkend v MS kraji. Hasiči se nezastavili ani v neděli

3.December
Vytrvalé sněžení na území Moravskoslezského kraje zaměstnávalo hasičské jednotky i v průběhu nedělního dne. Opět se ve většině případů jednalo o vyprošťování sypačů, autobusů, stejně tak i nákladních a osobních vozidel.

VIDEO: Krnovská výzva: lidé popadli hrabla a vyrazili uklízet sněhovou kalamitu

3.December
Spoustu legrace, pohybu na čerstvém vzduchu a dobrých pocitů z prospěšné práce zažili Krnované, kteří uposlechli internetovou výzvu a dorazili 3. prosince ráno na náměstí odklízet sníh. Přišli jen tak. Na dobrovolnou brigádu. Pomoct technickým službám v boji s kalamitou, podpořit konání adventního jarmarku a užít si jedinečnou zimní atmosféru sněhových závějí přímo na náměstí.

FOTO: V Krnově shořel taxík u přechodu pro chodce

3.December
Hasiči z Krnova Kostelce zveřejnili fotografie z neobvyklého zásahu. Auto označené jako taxi služba zachvátil požár poblíž přechodu pro chodce v centru Krnova. Událost se odehrála po setmění.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes