15
new stories - click to show

Bruntálský a krnovský deník

Description:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

11.3 items/day

Kamínkománie v Ostravě: Namalovat, odkládat, nalézat! A ano, i pochlubit se

15:11
Šíří se skoro jako čínská koronavirová nákaza. I ona postihuje všechny včetně milovníků hornictví a heavy metalu… na rozdíl od nemoci ale není škodlivá a rozhodně způsobuje radost a snad i menší závislost. O čem že je řeč? O kamínkománii.

Musíte je vidět. Karlova Studánka či šikmý kostel získaly cenu cestovního ruchu

6:28
Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje upozorňují na výjimečná místa, osobnosti či počiny v cestovním ruchu. Ve druhém ročníku soutěže zabodovali v pěti kategoriích například Flascharův důl v Odrách, malebné lázeňské městečko Karlova Studánka, Šikmý kostel v Karviné nebo meandry řeky Odry. V soutěži rozhodovali odborníci i veřejnost.

Opilec odcizil auto a narazil s ním do policejních vozů před opavskou nemocnicí

14.May
Nestandardní případ řeší v těchto dnech opavští policisté. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 29letého muže slovenské národnosti obviněného ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. O co šlo?

Pozor na střety se zvěří. Do cesty se vám na Bruntálsku připletou i lišky

14.May
Policisté ze skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru policie v Bruntále, jakož i další ochránci zákona z jednotlivých obvodních oddělení v rámci okresu vyjíždějí v poslední době ve větší míře k nehodám, jejichž hlavní příčinou je střet či bezprostřední kolizní situace v dopravě s lesní zvěří.

Den linky 155 - číslo, které zachraňuje životy

14.May
Za loňský rok ošetřily posádky zdravotnických záchranných služeb v České republice pacienty při 963 130 událostech. Denně vyrazí zdravotníci na pomoc přibližně třem tisícům lidí.

Hasiči chytali v Hlučíně papouška. Ten nakonec sletěl ze stromu sám

14.May
Jednotka dobrovolných hasičů z Hlučína vyjela v pátek 14. května před devátou hodinou ranní k odchytu papouška do ulice Farní.

Větší toky klesly, naopak ty menší stoupají. Nejvíce srážek hlásí Jablunkov

14.May
Po vydatných deštích, které v oblasti povodí Horní Odry za posledních 24 hodin místy dosahovaly 30 až 50 mm, a ojediněle až 70 mm srážek, došlo k vzestupům hladin zejména drobných vodních toků.

Zbožní motorkáři se sjedou na Cvilíně. V neděli jim požehná kněz

14.May
/FOTOGALERIE/ Sraz motorkářů v Krnově na Cvilíně proběhne v neděli 16. května od 13.30 hodin. Jde o tradici.

Rozloučili jsme se v Moravskoslezském kraji - 19. týden 2021

14.May
V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Povodeň nadělala problémy arboretu Nový Dvůr. Bahno, kam se podíváš

14.May
/FOTO/ Arboretum Nový Dvůr, stejně jako celou řadu jiných lokalit na Opavsku, zasáhla ve čtvrtek blesková povodeň. Pracovníci arboreta od brzkého rána pracují na odklízení bahna, kamení a dalších naplavenin. Celá řada prvků v parku byla poškozena - bohužel i těch nedávno vybudovaných nebo právě budovaných.

Na Hlučínsko přišla druhá vlna vody a bahna. A jak vypadala cesta do Opavy?

14.May
Podruhé během dvou dnů přišla na Hlučínsko pohroma v podobě vody a bahna, především na obec Šilheřovice a okolní obce. Občané ve spolupráci s profesionálními a dobrovolnými hasiči se tak budou museli opět zapojit – především od pátečního rána – do druhého úklidu svých rodinných domků, zahrad, příjezdových cest, hlavních a vedlejších silnic a ucpané kanalizace, který byl ve čtvrtek odpoledne – p...

Lokální povodně? V noci zklidnění situace. Silné deště ale nadále trápí náš kraj

14.May
Vydatné deště stále působí problémy v Moravskoslezském kraji. Nejvážnější byla ve čtvrtek večer situace v Jakartovicích na Opavsku, kde místní říčka Hvozdnice vystoupala na třetí stupeň povodňové pohotovosti. Potok, kde je normálně vody po kolena, měl včera večer výšku hladiny téměř dva metry. Hvozdnice kulminovala v deset večer, nyní je už hladina řeky v normálu.

Povodně hrozí v části Olomoucka a Šumperska. Takto to vypadalo večer

14.May
Výstrahu před silnými bouřkami doplnili meteorologové o varování před povodněmi v části Olomouckého kraje. Týká se západu olomouckého okresu a jihu Šumperska.

V Mariánských Horách u hospod vylepili plakáty. Varují před údajnou udavačkou

14.May
V původně socialistickém komplexu služeb v Mariánských Horách dnes zůstávají čtyři restaurace s výdejními okénky. Což asi ne všem vyhovuje, zejména v souvislosti s koronavirem. „Pozor, místní udavač, volá na nás policii,“ tato zpráva stojí na plakátech objevujících se v lokalitě řečené U hodin, pojmenované podle dávno nefunkční sloupové časomíry.

Ostraha Nové Karoliny uzavřela Knihy Dobrovský. Knihkupci se dívají přes mříže

14.May
Jedni se ohánějí porušením nájemní smlouvy, druzí v tom spatřují naprosté selhání lidského charakteru v nelehké době a nezákonné omezování. Dění z ostravského nákupního centra hýbe nejen Ostravou a stovky lidí podepisují petici. Co se to v Ostravě děje?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes