15
new stories - click to show

Bruntálský a krnovský deník

Description:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

6.9 items/day

VIDEO: Na Radhošti tradičně uctili příchod Cyrila a Metoděje, nevadil ani déšť

20:46
/FOTOGALERIE/ Ani nejisté a místy vydatně deštivé počasí neodradilo stovky lidí, aby se v úterý 5. července vydali na Radhošť na každoroční cyrilometodějskou pouť konanou na počest slovanských věrozvěstů, kteří roku 863 přišli ze Soluně na Velkou Moravu.

Beats for Love: poslední epická noc, takto si skvělí diváci užili hlavní hvězdy

10:43
/FOTOGALERIE/ Festival Beats for Love má za sebou grandiozní finále. Poslední noc z pondělí na úterý 5. července tu vystoupily ty největší hvězdy soudčasné světové taneční scény, Armin van Buuren, Alan Walker a Andy C. Podívejte se na poslední noc festivalu a skvělé publikum v obrazové reportáži fotografů Lukáše Stona a Jiřího Barana.

Povodeň 1997 na Bruntálsku a Krnovsku, podívejte se na exkluzivní fotogalerii

6:17
/EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ Byl to obrovský šok. Bruntálsko, Krnovsko a další místa v kraji před pětadvaceti lety zaplavila velká voda a město se z následků vzpamatovávalo mnoho měsíců. Vše tehdy zaznamenával také fotograf Drahoslav Ramík a Deník nyní přináší jeho exkluzivní fotoreportáž z několika míst okresu Bruntál z roku 1997, velká voda, lidé, následky.

Fotograf povodní 1997 Drahoslav Ramík: viděl jsem lidské zoulalství a zkázu

6:17
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Před čtvrtstoletím zasáhly Moravu, Slezsko a východní Čechy ničivé povodně. Během několika dnů někde napršelo přes polovinu ročního úhrnu srážek. O život přišlo padesát lidí. "Nikdo něco takového nečekal. Když si vybavuji některé scény, ještě dnes mi běhá mráz po zádech," vzpomíná fotograf Drahoslav Ramík (70 let) z Karviné, který průběh povodní dokumentoval od samého začá…

Pomsta za technoparty na Bruntálsku, hřebíky, akce přitom pomáhá týraným koním

23:12
/FOTOGALERIE/ Anonymní mstitel v utajení vzal zákon do svých rukou. Na Stránském vrchu u Rýmařova, kde probíhala technoparty, i na příjezdové cestě k farmě, která organizátorům pronajala pozemky, někdo nastražil hřebíky. Šlo o stejný typ hřebíků, které byly rozsypané na několika místech. Nemohlo jít o náhodu. Spíš o sabotáž neboli záškodnictví.

Beats for Love dnes vrcholí, takto bavil Alan Walker festival v roce 2018

21:25
/FOTOGALERIE/ Andy C, Alan Walker a Armin van Buuren. To jsou hvězdy světové taneční scény, které dnes na hlavním podiu ukončí letošní ročník festivalu Beats for Love v Ostravě. Také poslední den je pak ve znamení davů spokojených návštěvníků a mnoha stylů a dalších zajímavých jmen.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish

4.July
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

Soud s ekoteroristy: vydírali podnikatele v regionu, nedáš, bude vzácný motýl

4.July
Okresní soud v Ostravě vynesl rozsudek v případu Bohdana Svorníka (45 let) z Havířova a Radima Lapšanského (49 let) z Orlové, kteří si vysloužili nálepku ekoteroristé. Známí regionální ekologové obstrukcemi vydírali podnikatele a stavebníky v Moravskoslezském kraji.

Hrdina z Nového Jičína, pilot RAF Hlaď: manželka vzpomínala na útlak komunistů

4.July
Můj muž byl třicet šest let pod dozorem. Třicet šest let na nás někdo veřejně neustále dohlížel. Dokonce, když jsem dostala dovolenou v Bulharsku, a muž se dovolil a jel se mnou, oni požádali své bulharské partnery, aby na něj dávali na pláži pozor. Zdůvodňovali to, že je to blízko tureckých hranic a je možnost kontaktu. To jsou nepředstavitelné věci. Takto vzpomínala na oslavách sto let novojičí…

FOTO: Křížová cesta jinak, studenti ji vytvořili v zaniklé obci na Osoblažsku

4.July
/FOTOGALERIE/ Existuje jen málo míst bez elektřiny, pitné vody a mobilního signálu. Patří k nim zaniklá obec Pelhřimovy na Osoblažsku. Při poválečném odsunu lidé zmizeli, domy byly zbořeny a stará úvozová cesta se změnila v džungli. Třináct studentů architektury během týdne v Pelhřimovech vytvořilo variace na třináct zastavení křížové cesty. „Modlitba v krajině“ je ústředním tématem letní školy a…

Unikátní mapa letních kin v Česku. Kde je naleznete a kolik stojí vstupné

4.July
/MAPA/ Chcete v létě vyrazit na film a neradi se mačkáte v multikině nebo malých neklimatizovaných biografech? Nezoufejte. Deník přichystal velkou cenovou mapu letních kin v Česku. Za jedno promítání letos v průměru zaplatíte kolem 120 korun, ale najdou se i biografy, kde nezaplatíte nic či jen dobrovolné vstupné.

Beats for Love jede dál, takto si Ostrava užívá obří party a hvězdy, najděte se

3.July
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Festival Beats for Love vstupuje do druhé poloviny. Také dnes areál Dolní oblasti Vítkovic přivítá to nejlepší z české i světové scény DJ´s, intepretů a poducentů elektronické taneční hudby, včetně největších hvězd. Zahrají třeba Timmy Trumpet, Wilkinson, Camo & Krooked. Pojďte si představit druhou půli programu a podívat se, jak si festival užíváte vy či vaši známí. Fotogale…

Blanku a Miroslava spojil kolovrátek, je to relax, smál se přadlák v Příboře

3.July
/FOTOGALERIE/ Více než sedmdesát přadlen a přadláků z celého Česka i Slovenska usedlo ke kolovrátkům v zahradě Piaristického kláštera v Příboře.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci

3.July
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Rýmařov a okolí zase řeší technoparty, klasika, vadí hluk

3.July
Město Rýmařov na Bruntálsku a okolní obce řeší podle ČTK problémy spojené s technoparty, která se koná v rýmařovské místní části Stránské. Lidé si stěžují především na značný hluk. Podle neoficiálních informací z místa ale akce jinak žádné větší potíže svému okolí nezpůsobuje.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes