Budějcká Drbna

Popis:

Budějcká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění. Portál o lidech, které denně potkáváte na ulicích, v sousedství, stadionech, divadlech, kinech, u lékařů apod.

URL:

http://www.budejckadrbna.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

10,1 položek/den

Cestující se vydají sto let zpátky a zamávají z okna prezidentovi

12:45
Jízda s Českými drahami bude vypadat jako před sto lety. Před Vánoci totiž spolu se svými cestujícími zrekonstruují příjezd Tomáše Garrigua Masaryka z exilu do vlasti. Průvodčí prezidentovi cvaknul jízdenku v roce 1918.

Mistrovství České republiky v karate dominovali Budějčáci

12:45
Většina z nás se v adventním čase snaží zklidnit, v klidu prohrabe akční letáky supermarketů, zapaluje svíčky na adventním věnci a tváří se charitativně. Ne však karatisté. Ti si v adventím čase dopřávají pravidelnou dávku adrenalinu.

Budějce budou příští rok hospodařit se schodkem 177 milionů korun

11:02
Zastupitelé schválili rozpočet města na příští rok se schodkem 177 milionů korun. Pro předkládaný návrh rozpočtu hlasovalo 27 ze 43 zastupitelů. Schodek bude město krýt z finančních rezerv z minulých let.

Centrální laboratoře ve strakonické nemocnici oslavily deset let pod společnou střechou

10:28
Přednáškové odpoledne a den otevřených dveří uspořádaly v úterý 4. prosince Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice. Stalo se tak při příležitosti deseti let trvání od vybudování tohoto laboratorního komplexu.

Kdo vyhraje stylový hrnek na kávu s logem Drbny? Další vánoční soutěž je tady

8:43
Další týden pro vás mám další vánoční soutěž. Výherce o plecháček už jsem vybrala, i když to byl boj! Na výsledky se můžete podívat na mém Instagramu. Ale tím vánoční nadělování nekončí. Tento týden budeme soutěžit o krásný hrneček s podšálkem s logem Drbny. Kdo bude mít štěstí tentokrát?

Do třetice všeho dobrého? Multifunkční centrum Dlouhá louka má zelenou

6:55
Více než dvou a půl hodinová diskuze na téma Multifunkční centrum Dlouhá louka se dnes strhla na jednání zastupitelstva. Ačkoliv už je jisté, že hala bude zbourána a na jejím místě bude postavena nová, v zastupitelstvu je stále mnoho rozporuplných názorů. Nakonec ale zastupitelstvo schválilo vypsání veřejné zakázky na výstavbu centra.

Motor si připsal další tři body za vítězství proti Slavii

20:46
České Budějovice dokázali navázat na výhru proti Jihlavě a v domácím utkání porazit pražskou Slávii. Vítězný gól vstřelil Martin Novák. Znovu se prosadil i Václav Karabáček.

HLEDÁME PÁNÍČKA: Prokůpek, Mařenka a Max hledají nový domov

20:46
V dnešním dílu Hledáme páníčka vám představíme dva kocourky a jednu krásnou kočičku, kteří hledají nový domov. Všichni už jsou to dospěláci a Vánoce by rádi trávili s novými pány.

Do Alšovky zavítá Popelčin princ. Představí se v půlhodinovém programu

20:12
Herce Pavla Trávníčka jistě všichni znáte z pohádkových klasik jako Tři oříšky pro Popelku, Třetí princ, O štěstí a kráse a mnoho dalších. Teď ho můžete potkat na pohádkové Hluboké v Alšově jihošeské galerii v programu „A bude Popelka?".

Do Třeboně se slétnou andělé. Kulturní program láká celou rodinu

15:32
V sobotu 15. prosince se do Třeboně slétnou andílci nebeští i pozemští. Pod jejich dohledem si budou moct lidé užít sousedský trh s andělským rojením a programem pro celou rodinu.

Děti do jednoho roku nemusí platit poplatek za odpad. Senioři si musí počkat

14:58
Zastupitelé města schválili odpuštění poplatku za odpad pro děti do jednoho roku. Jednání ale předcházela bouřlivá debata, někteří členi zastupitelstva totiž navrhovali, ale bylo ve stejném bodě odsouhlaseno odpuštění poplatku také seniorům nad 65 let. Tento návrh ale neprošel.

Chceš levnější kafe a zdravější planetu? Přijď s vlastním hrnečkem

10.prosince
Taky si myslíte, že bylo dost zbytečného odpadu? Přijďte si na trhy na náš stánek pro kafe nebo cokoliv jiného z naší nabídky s vlastním kelímkem a my vám dáme slevu!

Kouříme méně, nemocných ubývá, tvrdí odborníci

10.prosince
Jakožto národ jsme proslulí pivaři, spousta z nás kouří. Má na nás zákaz cigaret v restauracích nějaký vliv?

Po čtyřleté Marušce z Olomouce stále pátrá policie. Pohybovat by se mohla na jihu Čech

10.prosince
Čtyřletá Marie Žišková je pohřešovaná od pátku 7. prosince. Maruška má bydliště na Olomoucku a podle policie se pohybuje s otcem, který ji nevrátil matce. Společně by mohli být na jihu Čech.

Letošní Vánoce zas budou na blátě, na sáňkování to nevypadá

10.prosince
Počasí ve zbytku prosince se zřejmě nebude vymykat z průměru. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v průměru kolem dvou stupňů Celsia a v noci kolem minus dvou až minus čtyř stupňů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes