Budějcká Drbna

Description:

Budějcká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění. Portál o lidech, které denně potkáváte na ulicích, v sousedství, stadionech, divadlech, kinech, u lékařů apod.

URL:

http://www.budejckadrbna.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

9.2 items/day

(NE)OBYČEJNÍ: Odpoutat se od dokonalosti, která je po nás v dnešní době žádaná, je ohromná úleva, říká Dominika Mertlová Červen

21:33
Jméno Dominika Mertlová Červenková bude nejspíš většina lidí znát ve spojení s moderní gymnastikou. Dnes už bývalá olympijská reprezentantka se sportu věnovala od malička. Kvůli zdraví ale musela vrcholový sport opustit. Teď se věnuje józe, která jí v určitém slova smyslu změnila život.

New Human Solution: I voda na zalévání zahrádky může být čistá a zdravá. Naším ekologickým přípravkem toho lze docílit

18:46
Nový produkt, který ocení nejeden zahrádkář, přináší na trh jihočeská firma New Human Solution s.r.o. Jmenuje se BIONANOSTOP® a v následujícím rozhovoru vám ho blíže představí jednatel společnosti a tvůrce produktů Zdeněk Čermák se společníkem Lukášem Olšarem.

DRBNA HISTORIČKA: Místo Vazdů se objevila Jitřenka

17:39
Tento týden začala dlouho očekávaná rekonstrukce budovy vlakového nádraží. V pravidelném seriálu Drbna historička se tedy Jan Schinko podíval na historii nádraží a Václava Vazdy, který měl v budově obchod.

Na druhé stupně jihočeských škol bude chodit přibližně 50 procent žáků

15:24
Přibližně polovina žáků tříd z druhých stupňů budou od pondělí chodit na základní školy v Jihočeském kraji. Obnovení výuky po koronaviru povolilo za daných podmínek od 8. června ministerstvo školství. Ne všichni žáci však tuto možnost využijí. Především u devátých tříd je účast minimální.

Jaderné úložiště má být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku

14:18
Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Vyplývá to z doporučení poradního panelu expertů Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), o kterém dnes tento orgán informoval starosty dotčených obcí. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Návr...

VIDEO: Na čtyřproudovce kličkoval mezi auty. Se „čtyřkou“ v dechu skončil na záchytce

12:38
Dopravu na Dlouhé louce včera odpoledne zastavil silně opilý muž, který vbíhal mezi auta. Neovládal své pohyby a ohrožoval sebe i ostatní řidiče. Kolemjdoucí proto na místo zavolali městskou i státní policii. Strážníci muže našli na nedalekém parkovišti u obchodního domu, kde hrubě obtěžoval lidi procházející kolem. Opilec nakonec skončil na záchytce.

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na jih Čech by měly dorazit odpoledne

11:32
Jihočeský kraj by měly dnes odpoledne zasáhnout silné bouřky. Varování vydali na svém webu meteorologové, kteří zároveň upozorňují, že může dojít k zatopení podchodů, průjezdů a sklepů. Výstraha platí do 23 hodiny večer.

Autoři expozice Meziprůzkumy v Alšově jihočeské galerii: Nastal čas zbavit se předsudků

10:26
Expozice Meziprůzkumy, jejíž pátá verze byla otevřena koncem května v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, bezesporu vyvolává emoce. Má úžasnou atmosféru, která je v některých ohledech až tíživá. Odráží se v ní totiž doba, ve které vystavovaní autoři a autorky tvořili, tedy první polovina minulého století. Povídali jsme si o ní s kurátory Hynkem Látalem a Martinem Vaňkem.

Otevření hranic z rakouské strany vítají hlavně pendleři

9:20
Úplné otevření hranic z rakouské strany, které platí ode dneška, vítají na jihu Čech především lidé dojíždějící za hranice do zaměstnání. Podle nich by mohl být provoz na přechodech ještě plynulejší. Do zaměstnání do Rakouska jezdí především z pohraničí tisíce Jihočechů, uvádí sdružení Pendleři bez hranic. Rakouská strana hranice otevřela po zmírnění koronavirové epidemie. Čeští policisté budou...

Město přijde kvůli koronaviru o stovky milionů korun. Plánované investice se zatím neruší

7:40
Koronavirová pandemie už je v Česku na ústupu, a tak pomalu začíná sčítání následků. České Budějovice přijdou kvůli krizi o stovky milionů korun. Nepomáhá tomu ani nedávné rozhodnutí poslanců, kteří schválili, že kompenzační příspěvky pro OSVČ budou vypláceny z peněz měst a obcí. Město plánuje celkové ztráty řešet pomocí rezerv z minulých let.

Dynamo po restartu ligy poprvé vyhrálo, doma porazilo Olomouc

3.June
Jihočeši ve 27. kole Fortuna ligy zastavili sérii porážek a po povedeném druhém poločase doma porazili Sigmu Olomouc 2:0. Skóre utkání otevřel přesnou střelou Patrik Čavoš, druhý gól vstřelil Jiří Kladrubský. Už o víkendu se svěřenci Davida Horejše představí v ligové soutěži znovu, když budou hrát v neděli na hřišti Karviné.

Na svatého Medarda meteorologové čekají deštivé počasí

3.June
Svatý Medard, který připadá na 8. června, letos přinese podle meteorologů déšť nebo přeháňky a podle pranostiky by mělo pršet dalších 40 dní. Zda se tak stane, se ale neví. Podle údajů z meteorologických stanic v uplynulých 19 letech pršelo více než 30 dnů v tomto čtyřicetidenním období například na Churáňově, Lysé hoře, v Peci pod Sněžkou, Českých Budějovicích, Plzni nebo Liberci. Churáňov tém...

V Budějcích začalo Umění ve městě, letošním tématem je voda

3.June
Třináctý ročník výstavního projektu Umění ve městě přináší další inovaci, která má ambici ještě více přiblížit současné výtvarné umění lidem tak, aby se stalo nedílnou a přirozenou součástí jejich života. Může je bavit, zlepšit den, ale také upozornit na otázky, které v současné době hýbou světem a ovlivňují naši budoucnost. Zároveň chce pomoci kultivovat městský prostor, který by měl být co ne...

Pocty pro Black Dogs VŠTE: v Univerzitní hokejové lize kraloval Tomáš Vochozka útočníkům a David Oulík trenérům

3.June
Českobudějovický vysokoškolský lední hokej dosáhl na historickou metu – Tomáš Vochozka se stal nejlepším útočníkem a David Oulík nejlepším trenérem nedohrané premiérové Univerzitní hokejové ligy. V ní podceňovaný tým Black Dogs Budweis VŠTE držel po základní části třetí místo. Před startem play off ale sezonu 2019/20 předčasně ukončil nouzový stav, vyhlášený v zemi po propuknutí koronavirové pa...

I v krizi je třeba udržovat povědomí o značce. Reklama ve zpravodajských online médiích je nyní ideální cestou

3.June
Přemýšlíte nad propagací v online zpravodajských médiích, ale máte pocit, že to v této chvíli nemá smysl? Opak je pravdou. Podmínky jsou ideální, o čemž vás přesvědčíme na následujících řádcích.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes