Budějcká Drbna

Popis:

Budějcká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění. Portál o lidech, které denně potkáváte na ulicích, v sousedství, stadionech, divadlech, kinech, u lékařů apod.

URL:

http://www.budejckadrbna.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

13,4 položek/den

Oprava chodníků v ulici Františka Ondříčka vyjde na dva miliony korun

7:33
Za čtyřicet dní by měla být hotová oprava chodníků v ulici Františka Ondříčka na sídlišti Vltava. Plánovaná rekonstrukce bude zahájena v pondělí 23. července a stát bude kolem dvou milionů korun.

Budějčtí sokolové žádají o navýšení dotací na opravu zchátralé tribuny

19:47
Sokolská tribuna v Českých Budějovicích je v dezolátním stavu. Sokolové proto plánují její opravu a shání potřebné finance. Město jim už přislíbilo pět milionů korun, Jihočeský kraj žádali o stejnou částku. Nyní však sokolové podali na obě instituce žádosti o dalších sedm milionů. Radním se ale zvyšování dotací nezamlouvá, o jejich schválení se bude znovu jednat v září.

Do Krajinské ulice se vrátí trávník a deštníky. Nejoblíbenější akce letá chystá spoustu novinek

18:40
Akce Město lidem, lidé městu, která každoročně završuje konec léta, si pro své návštěvníky přichystala hned několik novinek. A deštníky v Krajinské ulici, které jsou jejím poznávacím znamením, nebudou chybět.

Jedenáct hokejových nadějí si užívá léto v týdenním kempu u Pouzara

18:05
Ani přes prázdniny nezůstává ledová plocha v Hokejovém centru Pouzar v Českých Budějovicích prázdná. Jedenáct mladých hokejistů si zde užívá týdenní hokejový kemp, při kterém zdokonalují své hokejové dovednosti. A dojde i na angličtinu.

Součástí obchvatu Srubce bude tunel. Kvůli obyvatelům obce vybral kraj dražší variantu

16:55
Součástí obchvatu Srubce na Českobudějovicku bude tunel za více než 650 milionů korun. Kraj vybral variantu, která je o 130 milionů korun dražší, ale zohlednil tak přání obyvatel obce, kteří proti ostatním variantám bez tunelu bojovali. Obchvat Srubce bude navazovat na dálnici D3.

KULTURNÍ TIPY: Nenechte si ujít Kabát, Chinaski nebo Mig 21

15:14
Není nic lepšího než si v létě vychutnat nejlepší české kapely. Pořádná porce muziky vás čeká díky Léto Festu.

V budějckém Parku Čtyři Dvory spadl z podstavce krasohled. Dopadl těsně vedle malého dítěte

14:05
O obrovském štěstí může mluvit rodina, jejichž pětiletá ratolest se chtěla včera, ve čtvrtek 19. července, v podvečer v Parku Čtyři Dvory v Českých Budějovicích podívat do krasohledu. V momentě, kdy chlapec na kaleidoskop sáhl, z podstavce spadl. Naštěstí dítěti jen škrtl o nos. Magistrát přislíbil taková opatření, aby se podobné případy už neopakovaly, aby byl volnočasový park s hracími prvky ...

Na zápasy budějckého Dynama mohou jezdit fanoušci zadarmo

13:31
Na zápasy budějckého Dynama budou moct fanoušci jezdit městskou hromadnou dopravou zadarmo. Devadesát minut před a po zápase jim totiž jako jízdenka poslouží zakoupená permanentka na fotbal.

Na Českokrumlovsku řádil zloděj jízdních kol. Ukradl bicykly za více než čtvrt milionu korun

12:57
Policisté z Českého Krumlova řeší případ krádeže osmi jízdních kol, která neznámý zloděj odcizil z přívěsu auta. Ten stál na parkovišti Pod Poštou v Českém Krumlově. Kola zmizela ve středu 18. července v době mezi 18:30 a 8:30 následujícího dne.

Nazareth míří na Holkov! Love Hurts tam zazní už tuto neděli

11:12
Revival? Zapomeňte! Originální skupina Nazareth ze Skotska bude už tuto neděli, 22. července, jedním z vrcholů jihočeského kulturního léta. Rocková ikona v rámci letošního turné zahraje pouze třikrát v České republice a její poslední zastávkou je Holkov u Velešína. Na tamním parketu pod otevřeným nebem vystoupí v samém závěru týdne společně s německými Brunhilde a tuzemskými Keks. Akce startuje...

Budějcké náměstí se promění v letní kino

10:38
Plánujete si program na nadcházející tři dny? Můžete je věnovat českým filmům. V rámci oslav dvacátého výročí společnost, která půjčuje stroje, totiž na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích vyroste letní kino. Filmy Muži v naději, Ženy v pokušení nebo Saturnina mohou zájemci zkouknout zadarmo.

Českobudějovická Technika má letos téměř pět set nových absolventů

9:30
Téměř 500 absolventů českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) ukončilo studium bakalářských či magisterských oborů. Definitivní tečkou za studentským životem se staly dnešní a zítřejší promoce Ústavu technicko – technologického, zaměřeného na strojírenství, stavebnictví, dopravu a logistiku, a Ústavu podnikové strategie. Na něm se připravují budoucí ekonomové. Těch také bylo ...

V Podolsku na Orlíku platí dočasný zákaz koupání

8:20
U tábořiště Podolsko u orlické nádrže platí dočasný zákaz koupání. Kvalita vody se tam extrémně zhoršila, množství sinic přesahuje desetinásobek povolených hodnot. Kvalita vody se v kraji zhoršila na všech sledovaných místech. Nejlepší voda ke koupání ve sledovaných jihočeských lokalitách je nyní v lipenské přehradě na pláži u Horní Plané a na Radavě na Orlíku.

Padělaných dokladů se objevuje čím dál víc. Policie má k jejich odhalování nový přístroj

20.července
Policisté z odboru cizinecké policie v Českých Budějovicích se mohou pochlubit skvělou novinkou. Jako jedni z mála v celé republice vlastní nový přístroj za téměř dva miliony korun, který jim pomáhá odhalovat padělané doklady. Těch jen za prvních šest měsíců letošního roku objevili téměř stejné množství jako za celý loňský rok.

DRBNA HISTORIČKA: Sochu Jana Žižky v Táboře nechtěli, tak skončila v Českých Budějovicích

19.července
Na snímku pořízeném kolem 9. května 1959 stojí na prostranství ulic Novohradské a Žižkovy jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova. Zatím na zemi. Podstavec byl přivezen ze Žižkova náměstí později. Původně byla tato socha odhalena před radnicí na Masarykově náměstí dne 6. října 1951 u příležitostí Dne Československé armády, a přitom bylo Masarykovo náměstí přejmenováno na Žižkovo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes