15
new stories - click to show

BUSportál

Description:

BUSportál - vše o autobusové dopravě

URL:

http://www.busportal.cz

Catalog:

Z domova → Doprava

Publishes:

2.7 items/day

Program COVID- BUS pomůže více než tisícovce zájezdových dopravců

19:12
Ve středu 25. listopadu 2020 skončil příjem žádostí o podporu z programu Ministerstva dopravy. Žádost podalo oproti původnímu odhadu o třetinu více dopravců.

Jak uspěl Göteborg s rozsáhlou implementací elektrických autobusů? Připraveno do provozu

27.November
Se 145 elektrickými kloubovými autobusy Volvo učiní švédský Göteborg v prosinci velký krok k rozsáhlé elektrifikaci veřejné dopravy.

Hradecký trolejbus vyjede vánočně vyzdobený a sváteční atmosféru navodí i elektrobus

27.November
Parciální trolejbus Škoda 31 Tr SOR je v Hradci tak trochu manekýnem. Pro každé období má jiný polep. Do svátečního se obleče jako jediný u nás i elektrobus.

Automatizace v depu elektrobusů: Ebusco a Rocsys představily robota na obsluhu plug-in nabíjení

27.November
Ruční nebo automatizované nabíjení elektrobusů v depu? Netradiční řešení v podobě robotů prezentovaly v listopadu 2020 dvě nizozemské společnosti.

Propad ve veřejné dopravě financované kraji je 3,6 miliardy korun

26.November
Asociace krajů žádá ministerstvo dopravy o podporu ve výši 1,3 miliardy. Středočeský kraj jako první krok zruší žákovské jízdné.

Irizar rozšiřuje své technologie o zemní plyn

26.November
Pro nabídku dalších udržitelných řešení skupina Irizar doplňuje řadu o autobusy na stlačený a zkapalněný zemní plyn na podvozku Scania.

Do Francie míří další trolejbusy s elektrovýzbrojí z plzeňské Škody Electric

26.November
Do francouzského St. Etienne celkem přijede 23 trolejbusů s bateriovým pohonem Solaris Trollino 12 s kompletní elektrovýzbrojí z Plzně.

Školní elektrické autobusy v Polsku

26.November
V rámci národního programu "Klokan: Bezpečná a ekologická cesta do školy" Solaris dodává obcím tři autobusy pro přepravu dětí.

Konference Elektrické autobusy pro město letos interaktivně

25.November
V těchto dnech měl být v plném proudu veletrh Czechbus a s ním i jeho doprovodný program. Alternativně najdete novinky ze světa elektrických autobusů v zajímavé brožuře.

Moskva má přes 500 e-busů a 39 elektrifikovaných linek

25.November
Do sítě moskevského provozovatele Mosgortrans každým dnem přibývají další elektrobusy. Mezi evropskými městy drží prvenství.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes