15
new stories - click to show

BydlímeChytře.cz

Description:

tipy pro dům, byt a zahradu

URL:

https://bydlimechytre.cz

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

7 items/week

Kočky jsou žárlivé, někdy až příliš. Jak je to odnaučit?

9:07
Stejně jako lidé mají i kočky různé povahové rysy. Jednou z nich je žárlivost, nebo alespoň něco, co jako žárlivost vypadá.

Postel: Víte, kam ji umístit v dětském pokoji?

28.November
Zařizování pokoje pro děti není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Pokud jste i vy ve fázi, kdy řešíte rozmístění nábytku v něm, čtěte dál.

Jak vybrat barvy do dětského pokoje tak, aby vše působilo příjemně

27.November
Každý interiér je jedinečný a v každém člověk najde zcela jiný design a barvy. A právě barvy hrají v životě člověka velkou roli.

Nestříkejte prostředek přímo na obrazovku aneb pravidla, jak správně čistit váš počítač či notebook

26.November
Prací, a nejen prací, na počítači či notebooku tráví řada z nás mnoho hodin denně. Obrazovky těchto zařízení jsou tak vystavěny mnoha vlivům, především prachu, otiskům prstů, kýchnutí a dalším nečistotám.

Patchwork, ideální koníček i způsob, jak si zpříjemnit domov nejen během sychravých dní

25.November
O patchworku už jste jistě slyšeli, a to nejen tehdy, pokud máte rádi ruční práce. V poslední době je tato textilní technika spočívající v sešívání malých kousků látek různých barev a vzorů tak, aby vytvářely další vzory a obrazce, velmi oblíbená.

Kolíčky nejsou jen na věšení prádla. Kde všude se dají využít?

24.November
Kolíčky, ať již dřevěné nebo plastové, máme doma všichni a používáme je především k zachycení prádla při sušení na šňůře či sušáku. Možná, že si vybavíte ozdobné kolíčky, které se používají například ke snadnému uzavření dárkové tašky, aby nebylo ihned vidět, co ukrývá, nebo to, že vaše kamarádka kolíčky používá k přidržení vystavovaných fotek či přáníček.

Co dělat, když si váš čtyřnohý miláček zlomí prst?

23.November
Stejně jako lidé si i psi občas zlomí prsty na nohou. Problémem je, že zlomené prsty často nejsou tak dobře vidět jako zlomeniny větších kostí.

7 tipů, jak uspořádat vaši domácí knihovnu

22.November
Patříte mezi milovníky čtení? V případě, že dáváte přednost klasickým knihám před těmi elektronickými, jsou u vás doma knihy možná téměř všude, kam se podíváte.

Jak můžete využít sušenou levanduli?

20.November
Levandule lékařská, nádherně barevná, a hlavně zázračná bylinka, která je nejen ve Francii oblíbená pro své blahodárné účinky. Využití levandule je velmi rozmanité, své uplatnění najde v kosmetice, bylinných čajích či sirupech, ale i jako účinný pomocník s problematickým spánkem, kterého se vyplatí mít vždy při sobě, a to nejlépe právě v sušené verzi.

Extra těžké deky, nejnovější trend ložnic. S čím pomáhají a jak je správně vybrat?

20.November
Patříte k těm, kteří i dlouhé minuty po ulehnutí do postele nemohou kvůli stresu a nejrůznějším myšlenkám usnout. Zlepšit váš spánek můžete nejen pomocí meditací, čajů či nejrůznějších farmaceutických prostředků, ale také pomocí tak zvané extra těžké deky.

Olivový olej na zahradě: Pomůže se škůdci, rzí, komáry i krtky

19.November
Olivový olej je známý především svými zdraví prospěšnými vlastnostmi, pro které ho mnoho z nás používá při přípravě rozmanitých pokrmů. Především ženy ho pak často využívají také k péči o svou pokožku či vlasy.

Úklid spíže: Jak poznat, že je nejvyšší čas některé trvanlivé potraviny vyhodit?

18.November
Ve spíži či špajzu skladujeme často neskutečné množství věcí, není se proto čemu divit, že občas poněkud zapomeneme, co v ní vlastně máme. Navíc mnoho z nás dělá dvě časté chyby.

Kancelářská sponka, malý kousek kovu s překvapivým množstvím využití

17.November
Vzhledem ke svému názvu je tento drobný předmět skvělým pomocníkem všech, kdo se ve své práci dennodenně setkávají s nejrůznějšími papírovými dokumenty a písemnostmi. I když se množství papíru v kancelářích díky moderní technice v posledních letech výrazně snížilo, existenci kancelářských sponek to nijak neohrozilo.

Jak snadno a účinně odstranit z oken stopy po dešti?

16.November
Podzim je v našich zeměpisných šířkách dobou, kdy často prší. Zatímco přírodě pravidelný déšť většinou prospívá, naším oknům nikoli.

Jak nejlépe skladovat houby, aby vydržely co nejdéle čerstvé?

15.November
Houby jsou důležitou součástí mnoha pokrmů. Tradice sbírání hub je u nás velmi oblíbená a mnoho z nás alespoň několikrát za rok vyrazí do lesa s nadějí, že si z něj přineseme plný košík rozmanitých hub.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes