byznys.hw.cz

Description:

- Vše o elektronice a programování

URL:

https://byznys.hw.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/week

Farnell a vybraní dodavatelé společně tvoří lepší budoucnost

30.June
Přední dodavatelé se společně s firmou Farnell zapojili do charitativní iniciativy Fond solidarity pro boj s onemocněním COVID-19 Světové zdravotnické organizace (WHO), který je podporován Nadací OSN a Švýcarskou filantropickou nadací, a do podpory organizace Plan International Ireland.

62. Mezinárodní strojírenský veletrh se bude konat až v roce 2021

25.June
Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh konaný pravidelně od roku 1959 na výstavišti v Brně se v letošním roce neuskuteční. Dne 25. června 2020 o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno.

ETSI hledá non-IP protokol pro 5G

25.June
Sítě 5G budou potřebovat vlastní protokol pro pevné sítě a také non-IP protokol. To vyplývá z právě zveřejněného pracovního programu ETSI na nejbližší období.

23. červen: Women in Engineering Day

22.June
Farnell při příležitosti mezinárodního dne žen v technických oborech 2020 přináší tipy od profesionálek.

Partnerství Siemens a Exyte zrychlí výstavbu inteligentních biotechnologických zařízení

16.June
Pandemie Covid-19 má vážný dopad na vývoj a masovou výrobu vakcín a léčiv v současných výrobních zařízeních. Siemens a Exyte spojují své síly pro rozvoj inteligentních, modulárních a rozšiřitelných biotechnologických zařízení.

Truphone nabízí globální pokrytí IoT a jednoduchou aktivaci

16.June
2G, 3G, 4G and CAT-M1/LTE-M ve 190 zemích s jedinou SIM nebo eSIM, jednoduché cenové plány, okamžitá aktivace a dohledová platforma. To jsou základní rysy nabídky Truphone pro oblast IoT.

Ochrana zaměstnanců: Dezinfekce znoží v UV tunelu

15.June
Na začátku pandemie COVID-19 bylo nutné zabezpečit ochranu zdraví zaměstnanců nejen v distribučních centrech. Desinfekčních přístrojů byl nedostatek, a tak Digi-Key začalo vývoj vlastního zařízení. Výsledkem byl 4,5metrový UV dezinfekční tunel zabudovaný přímo do dopravního pásu.

HANNOVER MESSE Digital Days

15.June
Průmyslová transformace s tématem digitalizace pokračuje i přes krizi způsobenou koronavirem. Proto HANNOVER MESSE přichází s online akcí Digital Days, která bude informovat o aktuálním vývoji v průmyslu, energetice a logistice.

Siemens koupil Vizendo – švédského poskytovatele virtuálních školení pro průmysl

8.June
Siemens koupil švédskou servisní a softwarovou společnost Vizendo AB se sídlem v Göteborgu. Vizendo je předním poskytovatelem virtuálních školení operátorů v oblasti automobilové výroby. Virtuální školení umožňují průmyslovým společnostem zkrátit dobu školení a zavádět nové produkty na trh rychleji a ve vyšší kvalitě.

Digi-Key pomáhal při vývoji plicního ventilátoru

8.June
Jedním z mála pozitivních aspektů pandemie COVID-19 je to, že byl spouštěčem lékařské inovace po celém světě. Jednou z těchto inovací bylo vytvoření open source plicního ventilátoru s názvem Coventor, který vznikl spoluprací lékařů z University v Minesotě a několika dalších společností.

Webinář Arrow: Inteligentní snímání pro měření prostředí a procesů

6.June
Elektrochemické senzory, kapalinová analýza nebo detekce plynů budou tématem webináře, který 23.6. organizuje Arrow Electronics ve spolupráci s Analog Devices.

Umělá inteligence posouvá ekosystémy internetu věcí

2.June
Nový výzkum na téma internetu věcí potvrzuje silné přijetí umělé inteligence (AI) v zařízeních IoT a současně přináší nové poznatky o klíčových trzích, nástrojích a obavách konstruktérů pracujících v IoT.

Digital Rutronik Forum zve den plný senzoriky

1.June
Na 23.června naplánoval Rutronik sérii webinářů na téma senzoriky a testování. Celkem 5 samostatných webinářů se bude věnovat řešením několika výrobců.

Renesas přestane vyrábět fotodiody a laserové diody

1.June
V souvislosti s restrukturalizací výrobních závodů ukončí Renesas produkci laserových a foto diod. Aktivních prvků pro optické systémy se ukončení nijak nedotkne.

Nové online kalkulačky na webu Mouser Electronics

25.May
Bezplatné technické centrum zdrojů Mouser nyní nabízí rozsáhlou řadu online kalkulaček navržených tak, aby pomohly technikům všech úrovní dovednosti ušetřit čas vymýšlením čehokoli od výpočtů převodu energie po barevné kódy rezistorů.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes