byznys.hw.cz

Popis:

- Vše o elektronice a programování

URL:

https://byznys.hw.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3 položek/měsíc

Milník pro Raspberry PI – Rostoucí zájem pro profesionální aplikace

9.července
Oblíbenost Raspberry Pi v hobby aplikacích je vysoká. Některé průmyslové aplikace nejsou tak náročné na provozní prostředí, aby bylo nutné použít drahé řešení s průmyslovými kontroléry. Existuje možnost využít levnějšího řešení v podobě Raspberry Pi. Farnell element14 uspořádala setkání zákazníků se zaměřením na profesionální a průmyslové aplikace pomocí Raspberry PI a zájem byl enormní.

Umíš programovat mikrokontroléry v C/C++? Hledáš práci?

5.července
Embedded systémy jsou skvělá výzva. Do minimalistického hardware je potřeba napěchovat 120% původně zadaných funkcí. Na druhou stranu jsiv tomto případě zároveň architektem systému.

Farnell element14 se připojuje k fotbalovému šílenství a dává evropským zákazníkům šanci vyhrát!

3.července
Zákazníci mohou vyhrát jeden z 24 dárkových poukazů do obchodů Decathlon a jeden z nich vyhraje dron DJI Spark v bílé barvě.

Hledá se PLC guru. Test programátorských dovedností ověří vaše know-how

25.června
Zajímavou výzvu pro zkušené i začínající programátory nachystala společnost EUROSOFT - Control s.r.o. na webu plcguru.cz . Vyplněním krátkého testu zjistíte, zda by vaše znalosti v oblasti PLC obstály při práci na projektech po celém světě pro významné klienty, jako jsou Tesla, BMW či Volvo.

Avnet hlásí million členů online komunit element14 a Hackster.io

13.června
Dvě fóra - element14 a Hackster.io tvoří jednu z největších světových komunit vývojářů, vědců a podnikatelů, kteří pracují na vývoji nových elektronických produktů.

On Robot, OptoForce a Perception Robotics se spojují v jednu společnost: OnRobot

12.června
Enrico Krog Iversen, bývalý generální ředitel společnosti Universal Robots, a Danish Growth Fund oznámili spojení tří inovativních firem zabývajících se výrobou koncových nástrojů pro robotická ramena. Cílem tohoto spojení je usnadnit budoucí růst v oboru kolaborativní robotiky, tedy trhu, jehož hodnota v roce 2025 je odhadována na 8,5 miliardy dolarů.

Udělejte svět lepším a vydělejte

7.června
K létu patří i vývojářské soutěže. K přihlášení do takové soutěže je potřeba motivace. Dostupnost? Pravděpodobnost úspěchu? Publicita? Renesas nespoléhá na plané sliby a vítězi nabízí navíc 10500 dolarů na realizaci jeho nápadu.

Sigfox CONNECT

31.května
Datum: Středa, 24. Říjen 2018 - Čtvrtek, 25. Říjen 2018 Sigfox navazuje na úspěšné Sigfox World IoT Expo konferencí pod novým názvem Sigfox CONNECT. Pro dvoudenní akci si tentokrát zvolil Berlín.

IT firmy mají světu IoT co nabídnout, potvrzuje Alternetivo

24.května
Jednou z cloudových platforem, které České Radiokomunikace pro sběr, vlastní měření a vizualizaci dat v síti LoRaWAN nabídnou, je Maxifi firmy Alternetivo. Může sloužit jako dashboard pro daty z různých zařízení, zákazník tak má okamžitý přehled o měřených veličinách.

Odborník z VUT vyvíjí baterie budoucnosti na bázi lithia a síry

24.května
Budoucnost baterií tkví v kombinaci lithium-síra, tvrdí Tomáš Kazda z FEKT VUT. Lithium-sirné baterie disponují zhruba trojnásobnou kapacitou než stávající běžně užívané lithno-iontové akumulátory, i když teoretický potenciál této technologie je až pětinásobný.

CEBIT 2018: digitální zítřek, spousta zábavy a 350 startupů

24.května
Nový veletrh CEBIT je připraven. V polovině června začne v Hannoveru evropský festival obchodu s radikálně změněnou koncepcí věnovaný inovacím a digitalizaci.

CRA IoT Summit & Expo v Praze se zaměří na monetizaci i vývoj hardwaru

16.května
Třetí ročník odborné konference CRA IoT Summit & Expo, přiblíží rozvoj IoT oblasti, možnosti monetizace a bezpečnost v IoT. Nově konferenci doplní výstavní část, zaměřená na IoT hardware.

CRA IoT Summit & Expo

16.května
Datum: Pátek, 25. Květen 2018 O IoT se mluví téměř nepřetržitě, méně se na něm zatím vydělává. Proč to tak je a jak to změnit? I to bude tématem třetího ročníku unikátní odborné konference CRA IoT Summit & Expo

Příručky popisují standardy pro vnitřní a veřejné LED osvětlení

16.května
Projekt Premiumlight Pro proto pro obce, města i veřejné instituce připravil sadu nástrojů, které umožňují sledovat kvalitu osvětlení a zároveň dbát na vysokou účinnost osvětlovacích soustav. Stejné materiály jsou proto klíčové i pro dodavatele a vývojáře svítidel.

Chytré odečty vody IoT.water běží na IoT infrastruktuře CRA

10.května
Společnost IoT.water si vybrala České Radiokomunikace (CRA) jako partnera pro služby dálkových odečtů vody. CRA poskytují v projektech IoT.water svou infrastrukturu pro přenos dat v rámci prostředí internetu věcí .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes