15
new stories - click to show

ByznysDeník

Description:

Business, ekonomika, podnikání, finance

URL:

https://byznysdenik.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/day

Nezaměstnanost klesla také v květnu. Kdo chce pracovat už práci našel

10:46
V květnu 2023 klesla nezaměstnanost v Česku oproti dubnu o desetinu procentního bodu na 3,5 procenta. Loni v květnu bylo bez práce 3,2 procenta Čechů. Bez zaměstnání je aktuálně zhruba 254 tisíc Čechů, uvedl portál Businessinfo.cz. The post Nezaměstnanost klesla také v květnu. Kdo chce pracovat už práci našel first appeared on ByznysDeník .

Francouzský řetězec Carrefour ve spolupráci s ChatGPT chce lidem usnadnit nákupy

10:46
Francouzský maloobchodní řetězec Carrefour ve spolupráci s chatbotem ChatGPT usnadní lidem nákupy. Systém sestaví nákupní seznamy, kuchyňské recepty a přísady nakoupí. To vše během chvíle. Informuje o tom francouzský deník Le Figaro. The post Francouzský řetězec Carrefour ve spolupráci s ChatGPT chce lidem usnadnit nákupy first appeared on ByznysDeník .

Ukrajinská ekonomika v prvním čtvrtletí roku klesla jen o 10,5 %

10:46
Hrubý domácí produkt Ukrajiny se v prvním čtvrtletí letošního roku snížil o 10,5 % ve srovnání se stejným obdobím před rokem, uvedlo v pátek ministerstvo hospodářství, uvedl portál XM. The post Ukrajinská ekonomika v prvním čtvrtletí roku klesla jen o 10,5 % first appeared on ByznysDeník .

Zahraniční obchod v dubnu v přebytku. Pokles dovozu přispěl ke zlepšení obchodní bilance

8.June
Podle předběžných údajů ČSÚ skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 8,4 mld. korun, což byl meziročně o 36,6 mld. korun lepší výsledek, uvedl portál Businessinfo.cz. The post Zahraniční obchod v dubnu v přebytku. Pokles dovozu přispěl ke zlepšení obchodní bilance first appeared on ByznysDeník .

Město New York zažalovalo automobilky Hyundai a Kia kvůli krádežím vozů

8.June
New York se podle deníku The Wall Street Journal stal posledním městem, které podalo žalobu na společnosti Hyundai a Kia kvůli řadě krádeží vozidel, které se v posledních letech objevily na TikToku a dalších sociálních sítích. The post Město New York zažalovalo automobilky Hyundai a Kia kvůli krádežím vozů first appeared on ByznysDeník .

McDonald’s v ruské verzi rychle roste. Co na to vše říkají zákazníci?

7.June
Nástupce restaurací McDonald's v Rusku roste rychleji, než se předpokládalo, uvedl majitel podniku na pondělní akci u příležitosti prvního výročí nového řetězce, ačkoli zákazníci hodnotili novou a "vylepšenou" chuť různě, uvedl portál XM a webový portál US News. The post McDonald’s v ruské verzi rychle roste. Co na to vše říkají zákazníci? first appeared on ByznysDeník .

Světová banka zlepšila prognózu hospodářského růstu Ruska, díky lepšímu exportu energií

7.June
Světová banka výrazně zlepšila výhled ruské ekonomiky na letošní rok díky vyšším než očekávaným příjmům z vývozu energií do zemí včetně Indie a Číny, uvedl deník The Moscow Times a portál Barrons. The post Světová banka zlepšila prognózu hospodářského růstu Ruska, díky lepšímu exportu energií first appeared on ByznysDeník .

Boeing má další problém s letounem Dreamline

7.June
Společnost Boeing v úterý oznámila, že dodávky jejího letounu 787 Dreamliner se opět zpozdily kvůli dalšímu výrobnímu problému, což je poslední z řady komplikací, které se týkají tohoto letounu, uvedl portál televize ABC. The post Boeing má další problém s letounem Dreamline first appeared on ByznysDeník .

Vzdělaní cizinci z východu přicházejí do Česka za vyšší mzdou

6.June
Česká republika stále patří v nákladech práce mezi chudší polovinu států Evropské unie. Mzdy ale u nás rostou rychleji než v západních zemích a rozdíly se proto snižují. ČR také dokáže přilákat nejlépe placené manažery a specialisty z Východu. Krajské rozdíly ve mzdách se nezvětšují, Praha však zůstává svým trhem práce výjimečná. The post Vzdělaní cizinci z východu přicházejí do Česka za vyšší mz…

Rusko: Prodeje aut v květnu meziročně vzrostly o 163 procent. Nejvíce se prosadily čínské vozy, zaplňují vakuum po západních vo

6.June
Prodej automobilů v Rusku v květnu meziročně vzrostl o 162,8 %, uvedla v pondělí ruská analytická agentura Autostat a trh částečně se tak vzpamatoval z dramatického propadu ruského automobilového průmyslu v roce 2022, uvedl webový portál XM. The post Rusko: Prodeje aut v květnu meziročně vzrostly o 163 procent. Nejvíce se prosadily čínské vozy, zaplňují vakuum po západních vozech first appeared o…

Nintendo končí s online prodejem her v Rusku

6.June
Společnost Nintendo oznámila, že již nebude prodávat hry v Rusku prostřednictvím svého online obchodu, protože japonský gigant ukončuje své působení v této stále izolovanější zemi, uvedl deník The Moscow Times a portál stanice France 24. The post Nintendo končí s online prodejem her v Rusku first appeared on ByznysDeník .

Společnost Seznam.cz a pražská Slávia spojují síly. Klub chce větší návštěvnost diváků

5.June
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti. The post Společnost Seznam.cz a pražská Slávia spojují síly. Klub chce větší návštěvnost diváků…

Maďarsko přijme euro až po roce 2030

5.June
Guvernér maďarské centrální banky György Matolcsy v pátek prohlásil, že Maďarsko by nemělo uvažovat o přijetí eura před rokem 2030, protože vstup do zóny jednotné měny předtím, než bude jeho ekonomika řádně připravena, by se mu vymstil, uvedl portál Market Screener a portál Saltwire. The post Maďarsko přijme euro až po roce 2030 first appeared on ByznysDeník .

Saúdská Arábie chce snížit produkci ropy o milion barelů

5.June
Země ropné aliance Opec se dohodly na novém snížení těžby ropy. Tímto způsobem chce mocná aliance udržet stabilní cenu fosilních paliv, uvedla stanice ABC News a deník Politico. The post Saúdská Arábie chce snížit produkci ropy o milion barelů first appeared on ByznysDeník .

Američané dávají v přepočtu skoro 90 miliard korun na polské jaderné elektrárny

4.June
Investice do jaderné energetiky patří k největším, ale přináší návratnost v podobě energetické bezpečnosti. The post Američané dávají v přepočtu skoro 90 miliard korun na polské jaderné elektrárny first appeared on ByznysDeník .
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes