15
new stories - click to show

ByznysDeník

Description:

Business, ekonomika, podnikání, finance

URL:

https://byznysdenik.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.5 items/day

Sezóna teras se blíží. Co budete potřebovat pro vytvoření ideální terasy?

11:40
Léto už je za rohem, což znamená jediné. Blíží se období ideální pro příjemné letní posezení venku na terase. A zároveň je čas začít s realizací vlastní propracované terasy. Poradíme vám, co všechno budete potřebovat a na co si dát pozor, aby byl výsledek co možná nejlepší. Kvalitní terasová prkna Hned prvním klíčovým prvkem pro […]

McDonald's prodá ruský podnik současnému provozovateli pod novou značkou

9:40
Společnost McDonald's prodává své aktivity v Rusku dosavadnímu držiteli licence Alexandru Govorovi a restaurace budou fungovat pod novou značkou, čímž se ukončí více než třicetiletá přítomnost v zemi po invazi na Ukrajinu, informuje deník RTE a portál televize CNBC.

Světový lídr v oblasti zpracování dat zahajuje aktivity v Praze

9:40
Světový lídr v oblasti datových platforem pro bezpečnost a zpracování zahájil svoji činnost v Česku. Úspěšná americká společnost Splunk letos oznámila globální příjmy ve výši skoro 2,7 miliard dolarů. Česku pomůže s rozvojem IT prostředí a tuzemských firem, informuje BusinessInfo.cz.

Greendeal s sebou přinese další zdražení nemovitostí, a to až o 17 procent, uvádí developeři

9:40
Tři čtvrtiny dotázaných developerů souhlasí se zavedením plánu Zelená dohoda pro Evropu. Polovina dotázaných vnímá Zelenou dohodu jako důležitou a prospěšnou. Podle více jak poloviny dotázaných Zelená dohoda k hospodářskému růstu nepřispěje, informuje BusinessInfo.cz.

Čeští podnikatelé mají velkou šanci při spolupráci s Asií na zelené energetice a elektromobilitě

19.May
V kontaktech s asijskými obchodními mocnostmi Čínou, Jižní Koreou či Japonskem má Česká republika výraznější pozici, než by odpovídalo velikosti naší země, říká šéf poradenského desku Moore EU-Asia Desk Karel Kučera. Podle něj se vztahy s Dálnými východem mění v důsledku pandemie i války na Ukrajině, informuje BusinessInfo.cz.

EU chce ukončit dovoz energetických surovin z Ruska

19.May
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu se chce Evropa co nejrychleji zbavit ruských paliv, což však bude pravděpodobně nákladné. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová nyní představila plán, jak to udělat. Uvedl deník Der Spiegel a portál televize Deutsche Welle.

Zaměstnanci mají v plánu šetřit a žádat víc peněz i benefitů, zjistil průzkum

19.May
Největší současnou obavou zaměstnanců je s ohledem na rekordní inflaci snížení kupní síly mzdy, strach z něj má 45 % lidí. 7 z 10 zaměstnanců tak plánuje letos kvůli růstu cen šetřit, a to především na energiích a jídle, informuje BusinessInfo.cz.

Česká úpravna vody od společnosti Hutira pomáhá na Ukrajině. Představila se i zástupcům OSN

18.May
Společnost Hutira darovala Ukrajině unikátní zařízení k úpravě vody. Česká technologie umožňuje filtrovat říční vodu a přeměnit ji na pitnou. Díky výkonu 1,5 metru kubického za hodinu zásobuje úpravna v Kyjevě až 7000 lidí denně, informuje BusinessInfo.cz.

Index prosperity: I když Česko investuje do životního prostředí téměř nejvíce, jeho stav patří mezi nejhorší v EU

18.May
Stav životního prostředí v ČR je pátý nejhorší v Evropské unii. Vyplývá to ze čtvrtého pilíře Indexu prosperity Česka. Ačkoliv se u nás do jeho ochrany investuje 2,7 % HDP, přičemž unijní průměr činí 1,8 %, stále se potýkáme se suchem a vysokými emisemi skleníkových plynů, informuje BusinessInfo.cz.

Polsko je připraveno pomoci Ukrajině s přesunem obilí a zabránit globální krizi s potravinami

18.May
Polský ministr zemědělství Henryk Kowalczyk se v pondělí setkal s americkým ministrem zemědělství Tomem Vilsackem, ukrajinským ministrem zemědělství Nikolajem Solským a komisařem EU pro zemědělství Januszem Wojciechowským, aby projednali polskou pomoc při přesunu ukrajinského obilí, které bylo postiženo ruskou blokádou ukrajinských přístavů, informuje server Remix a webový portál Forsal.

FlockLock: Chytrá ušní známka mapuje polohu zvířat na pastvině i jejich zdraví. V budoucnu může nahradit ohradníky

18.May
Startup FlockLock vznikl teprve před rokem, přesto může zásadním způsobem změnit české zemědělství. Nebo spíše chov hospodářských zvířat. Ušní známka nabitá technologiemi přenáší k chovatelům řadu důležitých informací, informuje BusinessInfo.cz.

Ministerstvo průmyslu a obchodu představilo plán na posílení energetické bezpečnosti před příští zimou

18.May
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo soubor opatření, které mají posílit energetickou bezpečnost České republiky, informuje BusinessInfo.cz.

Rumunsko schválí projekt těžby zemního plynu v Černém moři, který bude stát miliardy dolarů

18.May
Rumunsko je v polovině legislativního procesu schvalování podmořské plynové plošiny Neptun-Deep v Černém moři, uvedl portál Remix a portál Balkan Green Energy News.

Ukrajinská válka omezí růst eurozóny do roku 2022 a zvýší inflaci

17.May
Evropská komise dnes předpověděla, že ruská invaze na Ukrajinu a následný prudký nárůst cen energií a komodit sníží hospodářský růst eurozóny v letošním a příštím roce a zároveň zvýší inflaci na rekordní úroveň, informuje deník RTE a portál Evropské unie.

Meziroční růst cen zemědělských výrobců byl nejvyšší od roku 1992

17.May
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 8,0 % a meziročně o 35,3 %. Ceny průmyslových výrobců vzrostly meziměsíčně o 2,3 % a meziročně o 26,6 %. Ceny stavebních prací se zvýšily meziměsíčně o 1,3 % a meziročně o 12,9 %. Ceny tržních služeb pro podniky vzrostly meziměsíčně o 0,5 % a meziročně o 5,5 %, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes