15
new stories - click to show

Českobudějovický deník

Description:

Moje Českobudějovicko - Českobudějovický deník (denik.cz)

URL:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

6.9 items/day

Sobota na Lipně patřila Arpidě. Ta slaví třicet let a vybírá na nový campus

5:41
Kafíčko nebo limonádu a něco malého k zakousnutí nabízeli v sobotu pod Stezkou korunami stromů na Lipně klienti českobudějovického centra Arpida společně se svými vedoucími. Byla to další z akcí v rámci oslav třicátých narozenin centra a zároveň příležitost, jak vybrat nějaké peníze na nový campus životních příležitostí.

Festival Chutě Ukrajiny už podruhé nabídl jídlo a hudbu. Především ale pomáhal

19:40
/VIDEO/ Gastronomický festival Naše chutě již řadu let nabízí lidem v Táboře možnost ochutnat vybrané lahůdky z nejen táborských restaurací. Letos stejně jako loni spojil síly s uskupením Pomoc Ukrajině Tábor a v sobotu již podruhé společně nabídli návštěvníkům možnost ochutnat ukrajinskou kuchyni a hlavně podpořit dobrou věc.

V Jihočeském muzeu jde mouchám o život. Masožravky tu číhají na terase

10:33
Buřty jim kupovat nemusíte, ale octomilek v bytě vás spolehlivě zbaví. Výstavu masožravých rostlin s názvem Masožravky na terase, která začala v pátek 26. května v Jihočeském muzeu, připravila jejich dlouholetá znalkyně Markéta Aubrechtová z Borku s přítelem Martinem Dlouhým, a oba se těší na sobotní a nedělní komentované prohlídky.

Budějovická majálesová koruna se vrátila na Jirsíkárnu

27.May
V pátek vyvrcholil jubilejní dvacátý ročník Budějovického Majálesu. Průvodem škol městem, korunováním krále a večerním koncertem na Sokolském ostrově. Poprvé se do finále probojovali čtyři.

Mraveniště, lanovky, trampolíny i labyrint. Tady na jihu se děti vyřádí zdarma

26.May
Jedinečná šumavská příroda i městská hřiště v Budějovicích. V seriálu Česko za babku se tentokrát věnujeme volnému času dětí.

Majálesový průvod z jedenácti škol prošel centrem Budějovic. Podívejte se

26.May
/VIDEO/ Majálesovým průvodem a volbou krále vrcholí v pátek 26. května 2023 Budějovický Majáles. Kulturní tečkou je tradiční večerní páteční koncert na Sokolském ostrově.

Pozor, půlmaraton se blíží. Svátek běhu sváže Budějovice

26.May
Tisíce běžců půlmaratonu se vydají na trať v Českých Budějovicích už za týden, v sobotu 3. června 2023. Pro značnou část jihočeské metropole bude sportovní svátek znamenat uzavírky. Na náměstí omezí dopravu už v pátek.

Jak se parkuje u budějovických nákupních center, ukázal průzkum Deníku

26.May
/VIDEO/ Někdo nezaparkuje ani na letišti, někdo se vejde s autem do jakékoliv mezery. Jak je kdo úspěšný při parkování, o tom ví své každá pojišťovna. V poslední době přibývá těch, kteří úspěšní nebyli. A někteří, často majitelé robustních vozů, parkují pro jistotu rovnou přes dvě místa. A kde je to vidět nejlépe? U nákupních center.

Z Budějovicka: Ve Svinech zpovídali pamětníky, cyklobusy znovu vyrazí

25.May
V radniční výstavní síni na budějovickém náměstí začíná výstava fotografa Jana Vávry. Primátorka pozdravila studenty na Budějovickém Majálesu. V Trhových Svinech představí novou expozici spojenou s projektem Svinenské století. Poutníci se v sobotu vydají z Budějovic do Kájova. Jihočeský kraj znovu podpoří cyklobusy. V Pištíně pekli, vařili, smažili.

Audi, BMW nebo forda můžete mít za pár korun. Akorát klíče k nim nedostanete

25.May
V pondělí 29. května 2023 se v Českých Budějovicích uskuteční dražba autovraků odtažených z ulic. Vozidla, která jsou sice bez klíčů a nepojízdná, ale navenek se tváří jako každý jiný automobil, budou k mání za částky od 1200 korun do 11 000, většina má vyvolávací cenu do 3000 korun.

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Co je na tom pravdy?

25.May
Centrum Budějovic je místo bohaté na obchody, kavárny, restaurace, památky i kulturu. Co se lidem líbí, co by zlepšili? Jaké je to tady žít a co na to říkají podnikatelé?

Z oken paneláku na Máji létaly bundy i tašky. Jejich majitel zůstal utajen

25.May
Budějovičtí strážníci řešili zapeklitý případ „skládky“ před jedním z panelových domů na sídlišti Máj. Podle svědků měly věci létat z oken domu. Jejich majitele či majitelku se ale nepodařilo odhalit.

Jahody si natrháte už za dva týdny. Někde plantáže a sady nabídnou i samosběr

25.May
V Sadech sv. Prokopa zahájí za dva až tři týdny sběr jahod. Na poli o rozloze dva hektary letos ale omezí samosběr. Jahody v biokvalitě budou prodávat přímo v sadech, na trzích nebo třeba v českobudějovickém supermarketu Terno.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes