15
new stories - click to show

Českobudějovický deník

Description:

Moje Českobudějovicko - Českobudějovický deník (denik.cz)

URL:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

11.3 items/day

OBRAZEM: V Boršově se opět smělo na sobotní trh

7:28
V sobotu 15. května 2021 se smělo po dlouhé pauze na další oblíbený trh na Českobudějovicku. V Boršově nad Vltavou více než dvacítka trhovců nabízela sladké i slané pečivo, sazenice, řemeslné výrobky nebo ryby.

Přístavy na Vltavě nestačí zájmu, místa vyprodali za tři hodiny

7:28
Vyprodáno během tří hodin. Tak vypadal letos prodej sezónních míst pro malá plavidla v přístavu České Vrbné na okraji Českých Budějovic. Dosvědčuje to mimořádný zájem o cestování po řece v hausbótech nebo jiných menších lodích.

Počty Jihočechů s covidem-19 i nadále klesají

20:36
Za sobotu přibylo 81 nových případů, počet aktuálně pozitivních v Jihočeském kraji poklesl na 2 653.

VIDEO: Při stavbě dálnice D3 objevili rituální předměty, mince i šperky

19:31
Jedinečnou výstavu připravilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích pod názvem Co přinesla dálnice jsou vidění artefakty i fotografie z výzkumů z celé trasy D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku. K vidění je do 7. listopadu.

Z budějovického světového vynálezu budou nadšení všichni kytaristi

11:55
Co mají společného dálkové ovládání na kytarový zesilovač, okysličovací zařízení do rybích kádí, test na covid, který je stejně citlivý jako PCR, ale každý si ho může udělat doma, a černý česnek? Jsou to vynálezy, jejichž autoři se zúčastnili prvního ročníku ceny JU Innovation (Inovace Jihočeské univerzity).

Covid na jih vozí i cizinci, jestli jde o nebezpečnou indickou mutaci, se uvidí

8:38
Ukrajina, Rakousko, ale také Mexiko nebo Nepál, to všechno jsou země, ze kterých na jih Čech přicestovali v poslední době lidé nakažení covidem-19. Všichni okamžitě zamířili do izolace, stejně tak ti, co se s nimi setkali. Jestli přivezli nějakou nebezpečnou mutaci, zatím hygienici neví.

Při bazénu v Budějovicích by mohl vzniknout saunový a dětský zážitkový svět

15.May
Magistrát města České Budějovice si nechal zpracovat projekt na přístavbu bazénu, radost by z něm měly mít především děti a milovníci saunování. Náklady na vybudování jsou podle odhadu z roku 2018 113 milionů bez DPH. Kdy by se mohlo začít stavět, zatím není známo. V současnosti totiž nejvíce hoří oprava poškozené střechy.

Do hudebního nebe odešla hrát další legenda, bubeník Ivan Smažík

14.May
Do jazzového hudebního nebe odešla ve středu 12. května legenda, bubeník a pedagog Ivan Smažík. Bylo mu 76 let. Táborský rodák hrával v popové kapele s Helenou Vondráčkovou, jeho hvězdné místo ale bylo zejména v jazzových a swingových sestavách s kytaristou Rudolfem Daškem, basisty Georgem Mrázem, Luďkem Hulanem i Petrem Kořínkem, pianisty Emilem Viklickým, Janem Hammerem či Karlem Růžičkou, St...

Jak to vypadá s obchvaty na jihu Čech? Informace nejdete v novém portálu

14.May
Uplést si na sebe bič se rozhodl hejtman Martin Kuba (ODS). Na otázku, jestli plní krajská koalice, co slíbila, alespoň pokud jde o opravy a stavby silnic, bude brzy znát odpověď každý Jihočech. Bude k tomu stačit pár kliků na webu.

V Kardašově Řečici po střetu s autem zemřel chodec

14.May
V pátek okolo 15. hodiny se stala na průtahu v Kardašově Řečici na Jindřichohradecku tragická nehoda.

Chválím pana Vladyku, protože je mimořádně kontaktní partner, smál se Jiří Lábus

14.May
„Všechno seber a mizíme. Ty vem peníze, já beru jídlo…,“ křiknou na sebe v komnatě jindřichohradeckého zámku v pátek před kamerou herci Jiří Lábus a Miroslav Vladyka, kteří v pohádce Tajemství staré bambitky 2 opět ztvárňují královské rádce Ference a Lorence. Stejně jako tomu bylo před deseti lety v prvním díle stejnojmenné pohádky

Nakoukněte rackům přímo do hnízd, už se klubou mláďata

14.May
Obnova Vrbenských rybníků Domin a Bažina v přírodní rezervaci na okraji Českých Budějovic se povedla, jak dokazuje pohled na rušné kolonie hnízdících vodních ptáků. Je tam pěkně živo.

Spadlý strom Na Sadech troleje naštěstí neponičil

14.May
Dopravu v budějovické ulici Na Sadech ve čtvrtek po 13. hodině zastavil pád části stromu. Kvůli překážce v silnici se tak ucpalo celé širší centrum. "Škody na trolejích způsobené pádem stromu byly naštěstí minimální. Vzhledem k tomu, že nedošlo k přetržení vedení, elektromechanici DPMCB trolej pouze vyrovnali," konstatovala mluvčí Dopravního podniku města Č. Budějovice Barbora Smudková.

Na Prachaticku řádí covid nejvíc v Česku, na jih ho lidé přivezli i z Mexika

14.May
163 nakažených covidem na 100 tisíc obyvatel a týden mělo ve čtvrtek Prachaticko a na covidové mapě českých okresů září nejjasnější rudou, hned za ním jsou Opava a Vsetín. O den dřív to bylo 177. I v Jihočeském kraji ale nákaza dál ustupuje.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes