Českobudějovický deník

Popis:

Moje Českobudějovicko - Českobudějovický deník (denik.cz)

URL:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

6,9 položek/den

Na Piarisťáku bude pivovar

10:13
České Budějovice – Obnovou totiž od podzimu prochází Dominikánský klášter s Kostelem Obětování Panny Marie. Jedná se o jednu z etap rozsáhlé rekonstrukce, která je financovaná z evropských zdrojů ve výši 60 mil. Kč, 15 mil. Kč hradí biskupství.

Mám rád logično, říká student

10:13
Jižní Čechy – Matematika a fyzika. To jsou předměty, které baví nejvíce 15letého studentka táborského Gymnázium Pierra de Coubertina. Není divu, je totiž tak nějak z matematické rodiny. „Mamka, taťka, i sestra dělá matematiku,“ smál se Václav Maštera.

Přibrzděte, žáby půjdou na tah

7:54
Jižní Čechy – Na přelomu března a dubna vypuká každoročně žabí migrace. Obojživelníci táhnou kvůli rozmnožování. Pokud musejí překonat silnici, řada z nich zahyne pod koly. Ochránci zvířat, dobrovolníci i školní děti jim pomáhají: u krajnic budují záchytné bariéry.

Třeboňské lázně čeká odstávka a rekonstrukce

21:38
Třeboň – Rekonstrukce Bertiných lázní v Třeboni je naplánovaná od letošního září do dubna příštího roku. Po dobu osmi měsíců tak dojde k přerušení jejich provozu.

Oživují týnskou lokálku, vyjede Šíp

16:02
Týn nad Vltavou – Na jihočeské lokálce z Číčenic do Týna nad Vltavou skončil provoz osobních vlaků v prosinci 2013.

Od apríla začne očista silnic

13:40
České Budějovice – Komunikace se budou čistit podle úterní informace mluvčí magistrátu Jitky Welzlové od 1. dubna do 28. června postupně v 53 oblastech.

Vzplanutí vznikalo dlouho kvůli dětem. K psaní se dostal původně z hecu

19.března
České Budějovice – „Hromada popela byla ještě včera lidským tělem,“ hlásí zadní strana obálky nového titulu detektivkáře z Českých Budějovic Jiřího Březiny.

Úraz mu změnil život. I k lepšímu

19.března
České Budějovice – V sedmnácti přestal hýbat nohama. Teď Zbyněk Sýkora sportuje i pomáhá hendikepovaným.

Díky speciálním filmům se naučí bránit ještě více škol

18.března
České Budějovice /VIDEO/ - Uteč, skryj se, bojuj. Tyto tři strategie se učí už od roku 2016 učitelé, ředitelé i další zaměstnanci jihočeských škol.

Hasiči se učili speciální postupy vyprošťování u dopravních nehod

18.března
Písek - V sobotu 16. března se konal v Písku již třetí workshop na téma vyprošťování u dopravních nehod a stejně jako v předchozích případech ho pořádala Asociace velitelů JSDH ve spolupráci s WEBER Rescue system, kterou v ČR zastupuje společnost Luing Pyrex. Celou akci na místě zajišťovala a organizovala dobrovolná jednotka z Písku. Této akce se zúčastnilo na čtyřicet hasičů z deseti dobrovoln...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes