15
new stories - click to show

Ceny Energie

URL:

http://www.cenyenergie.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/week

Pražská teplárenská: Ceník a kalkulačka 2022

1:28
Třetina hlavního města získává teplo z centrální uhelné spalovny. Pražská teplárenská následně svým zákazníkům vyúčtuje reálnou a sjednanou spotřebu v Kč/GJ, nebo sjednaný výkon v Kč/kW. Pomůžeme vám, abyste se zorientovali v jednotlivých sazbách a tarifních pásmech. Letošní ceník vám přepočítá orientační kalkulačka. The post Pražská teplárenská: Ceník a kalkulačka 2022 appeared first on Ceny ene…

Kotel na pelety se nehodí do průměrného rodinného domu

1:28
Spaluje ekologické palivo, pracuje samostatně a vychází levně, pokud porovnáváme náklady na získanou energetickou jednotku. Kotel na pelety má výhody, ale také negativa. Jeho minimální provozní výkon je adekvátní pro vícebytový dům, avšak zbytečně vysoký pro běžnou samostatnou domácnost. The post Kotel na pelety se nehodí do průměrného rodinného domu appeared first on Ceny energie .

Podzemní zásobníky plynu v ČR a EU: Velké změny

21.May
Přírodní ložiska fosilních paliv jsou v České republice malá, a proto využíváme umělé rezervoáry. Podzemní zásobníky plynu v ČR patří soukromým společnostem RWE, SPP, MND a Moravia Gas Storage. Jejich kapacita odpovídá 42 % roční tuzemské spotřeby, ale během poslední topné sezóny se rychle vyprazdňovaly. Státy Evropské unie plánují, že současnou plynovou krizi vyřeší společně. The post Podzemní z…

Fixace ceny elektřiny před inflačním rokem 2023

12.May
Burza nadále zdražuje, což pociťujeme na maloobchodním trhu. Propočítejme, komu se vyplatí, nebo nevyplatí fixace ceny elektřiny. Pokud máte obavy z nejisté budoucnosti, uzavřete smlouvu, díky které vám energie nezdraží minimálně do konce nadcházejícího roku 2023. The post Fixace ceny elektřiny před inflačním rokem 2023 appeared first on Ceny energie .

D35d: Distribuční sazba pro hybridní elektrické vytápění

11.May
Slevová akce pokračuje! Domácnosti, které mají hybridní elektrické vytápění a stihly uzávěrku, patří do zvýhodněné distribuční sazby D35d. Jejich přímotopy, bojlery anebo akumulační kamna pracují v levnějším nízkém tarifu. Ovšem provozní náklady závisejí také na spotřebě a vybraném dodavateli elektrické energie. The post D35d: Distribuční sazba pro hybridní elektrické vytápění appeared first on C…

D45d: Distribuční sazba pro přímotopy stále funguje!

3.May
Skoro celý den můžete odebírat elektřinu v levnějším nízkém tarifu. Zvýhodněná distribuční sazba D45d sice byla uzavřena pro nové žadatele, ale zároveň vznikla plnohodnotná alternativa. The post D45d: Distribuční sazba pro přímotopy stále funguje! appeared first on Ceny energie .

D56d: Distribuční sazba s nejdelším nízkým tarifem

3.May
Domácnosti, které investovaly do tepelného čerpadla, mají právo na zlevněnou elektřinu. Nejrychlejší průkopníci moderních technologií získali distribuční sazbu D56d. Vytápějí v levnějším nízkém tarifu, který v tomto případě trvá rekordně dlouho, každý den minimálně 22 hodin. The post D56d: Distribuční sazba s nejdelším nízkým tarifem appeared first on Ceny energie .

D57d: Distribuční sazba nejen pro moderní novostavby

30.April
Jestli používáte tepelné čerpadlo, přímotopy nebo hybridní elektrické vytápění, využijte slevu na elektřinu. Spočítejme, kolik vám ušetří distribuční sazba D57d. The post D57d: Distribuční sazba nejen pro moderní novostavby appeared first on Ceny energie .

D61d: Víkendová sleva na elektřinu pro chataře

30.April
Po pátečním poledni nastává hromadný exodus. Kolony městských aut míří do přírody, aby si jejich majitelé odpočinuli na chatách a chalupách. Ale energetika nadále potřebují stabilní odbyt. Chataři a chalupáři jsou proto motivováni distribuční sazbou D61d, aby své venkovské domy elektrifikovali. The post D61d: Víkendová sleva na elektřinu pro chataře appeared first on Ceny energie .

D27d: Zlevněná elektřina pro majitele elektromobilů

27.April
Přes noc nabijete svůj automobil levnější energií a ráno zajedete, kam potřebujete. Distribuční sazba D27d patří elektromobilistům, kteří mohou každodenně odebírat elektřinu ve výhodnějším nízkém tarifu. The post D27d: Zlevněná elektřina pro majitele elektromobilů appeared first on Ceny energie .
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes