Česká televize

Description:

Aktuálně z České televize

URL:

http://www.ceskatelevize.cz

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

4.2 items/week

Šarlatán vybrán do americké prestižní přehlídky

17:29
Koprodukční film ČT Šarlatán natočený režisérkou Agnieszkou Holland byl vybrán do kolekce novinek z celého světa na americkém prestižním festivalu v Telluride.

V karavanu nově po Česku a s Alešem Hámou. Česká televize natáčí pokračování úspěšné série

11:38
Moderátor, milovník cestování a turistiky Aleš Háma bude diváky České televize provázet novou řadou úspěšného cyklu V karavanu. Zatímco první série netradičního cestopisu odhalovala přírodní krásy a památky Slovenska, druhá se zaměří na Českou republiku. Šest nových dílů se bude natáčet do konce prázdnin.

Česká televize nabízí v DVB-T2 širší nabídku regionálního zpravodajství

30.July
Ve středu 29. července ukončila Česká televize na jižní Moravě vysílání v síti DVB-T a zakončila tak v této oblasti proces přechodu na nový, modernější standard DVB-T2. Ten divákům z Brna a dalších měst Jihomoravského kraje poskytuje nejen programy České televize v HD kvalitě, tedy s lepším obrazem i zvukem, ale i širší nabídku regionálního zpravodajství.

Na podzim se vrátí Český žurnál, Veronika Žilková představí Izrael, Martin Písařík procestuje Irák i Afriku a Vanda Hybnerová s

30.July
Dokumentární podzim v České televizi opět přinese silnou původní tvorbu filmařů zabývajících se různorodými tématy ze současnosti i historie. Autorské snímky odhalí dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským, zaměří se na problematiku globálního oteplování, na život se zákeřnou chorobou i na dějiny sportovního centra Dukla. S novými díly se na obrazovky vrací také Český žurnál a premiérová pokračování oblíbených pořadů, jako jsou Herbář s Kateřinou Winterovou, Č...

Česká televize vyjíždí za diváky do regionů. Tento pátek zavítá do Mikulova

30.July
Podpořit domácí cestovní ruch a představit konkrétní region si dává za cíl projekt České televize Českem tam a zpět. Každý prázdninový pátek v jiném městě, 31. července 2020 v jihomoravském Mikulově. Zpravodajská ČT24 bude odtud a dalších turisticky zajímavých regionů Břeclavska a Znojemska vysílat prakticky celý den. S živými vstupy a reportážemi se setkají i diváci Událostí v regionech a hlavních Událostí na ČT1.

Jihomoravský kraj přechází ve středu 29. července na DVB-T2

29.July
Minutu před půlnocí, ve středu 29. července skončí na jižní Moravě vysílání ve stávajícím standardu DVB-T. Nahradí jej nový formát pozemního vysílání DVB-T2. Proces přechodu České republiky na DVB-T2 byl zahájen v listopadu loňského roku v Praze, poslední z oblastí, která na standard DVB-T2 přejde, bude na konci září Zlínsko.

Bruntálské ráno: pohádky, elektrokola i kosy v akci

22.July
Páteční Dobré ráno se přihlásí ze zámku v Bruntále. Ostravský tým i technika vyrazí osmdesát kilometrů na západ, aby divákům ukázali malebná místa, památky a zajímavosti města i okolí.

Česká televize bude i v nadcházející sezoně vysílat zápasy nejvyšší domácí fotbalové soutěže i finále Ligy mistrů

22.July
Každý pátek živě zápasy nejvyšší české fotbalové soutěže a k tomu přímé přenosy finále Ligy mistrů, sestřihy nejlepších momentů Ligy mistrů a Superpoháru UEFA. Česká televize se i pro sezonu 2020/2021 dohodla se stávajícím držitelem televizních práv, fanoušci tak o fotbal ve volném vysílání nepřijdou. Nad rámec dohody vlastní Česká televize práva na zápasy Evropské ligy s právem první volby, k odloženému mistrovství Evropy i mistrovství světa v roce 2022.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes