15
new stories - click to show

České stavby

URL:

http://www.ceskestavby.cz/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

3.6 items/day

Plně využité záhonky na podzim nezahálí, zeleninu můžete pěstovat až do mrazů

0:58
Kalendář dává jasně najevo, že čas prázdnin se už chýlí ke konci. Podzim je na obzoru, a tak na políčka vyrážíme už jen sklízet nebo uklízet. Proto může zaskočit, že zkušení zahradníci teď začínají znovu sázet. Protože vědí, že do zimy je času dost, a do prvních mrazů zvládnou ještě jednu porci úrody.

Plevele obyčejné i neobyčejné, cestovatelé v čase a prostoru

27.September
Plevelem bylo původně vlastně všechno rostlinstvo, naši předci sběrači vybírali v přírodě plody, semena, hlízy a cibule stejně jako jiní živočichové. Pak ale lidé dostali nápad sbírané rostliny podporovat, aby jich bylo na jednom místě co nejvíce. Nejprve byla společenstva zřejmě jen zahušťována a později se přišlo na to, že lze konkrétní plodiny pěstovat i v monokulturách. A tím začal boj s rost…

Desky pro opláštění designových stěn a tvorbu výstavních expozic

27.September
Konstrukční deskový materiál PackWall je nejčastěji plnohodnotnou alternativou dřevoštěpkových desek OSB, vyrábí se však recyklací nápojových obalů (krabic od džusů, mléka, vína a podobných potravin). A i přes původ vstupní suroviny se vyrábí také desky, které snesou přísná kritéria pohledových designových materiálů. Desky PackWall design.

Jak na financování stavby rodinného domu?

27.September
Chcete stavět nebo rekonstruovat. Jenže kde a jak na to sehnat peníze a nespálit se? Sepsali jsme pro vás několik možností, jak si potřebné prostředky obstarat.

Podzimní prořezávání vína: když dva dělají totéž, nemusí to být stejné

27.September
Podzimní úprava růstu révy vinné je dokonalou ukázkou přímo babylonského zmatení jazyků. A zatímco se jedni na slovo vzatí odborníci chytají za hlavu, druzí vašemu počínání jen moudře přikyvují. Z čeho ten nesoulad pramení?

Pórek sklízíme v létě, v zimě i na jaře, záleží především na době výsevu

26.September
Pór pochází z Přední Asie a Středomoří a je u nás jakožto zelenina pěstován a používán již od středověku. Do Evropy se dostal s římskými legiemi. Ostatně, kdo by jej dnes neznal, hodí se do polévek, lze jej dusit, vařit, zapékat i sušit. A vynikající je i syrový v salátech a pomazánkách.

Casa Berimar je příběhem nového života starého domu v portugalském Alveiru

26.September
Architekti musí umět rozvážit, které prvky minulosti je třeba u domu zachovat, aby nezkrátili jeho autentičnost. Ale zrovna tak musí koukat, aby se ve starém domě dalo dobře bydlet.

Správně skladované palice česneku mohou vydržet až do jara

25.September
Skladování je u česneku tím nejdůležitějším. Ostatně má tuto vlastnost společnou s další zeleninou a ovocem. Dlouhodobě můžeme skladovat třeba také cibuli, dýně, kořenovou zeleninu, brambory a jablka. Každá plodina vydrží skladovaná za ideálních podmínek různě dlouhou dobu, ovšem právě sklizený česnek může být v dobré kondici ještě v březnu následujícího roku. A více jak půl roku skladování, to j…

Kdy myčka, sušička a pračka žerou nejvíc drahé energie

25.September
Tlačítkem úsporného režimu, šetrného provozu nebo eko-módu se dnes chlubí každý druhý domácí spotřebič. Nic nového. Jaké jsou ale ty režimy stojící na opačném konci efektivity – ty nejméně úsporné a nejhladovější pro energiích - jimiž naopak pouštíme domácímu rozpočtu žilou?

Rodinná chata se inspirovala květy tropických bromélií

24.September
Nenarušovat okolí stavby, protože stromy jsou tu vzácné. A nesnažit se stavět příliš trvale, protože to může být zbytečné. Motivy, které stály za stavbou rodinné chaty v Kostarice, jsou poněkud rozporuplné. Tedy, než pochopíte místní situaci.

Proč a jak vhodně chránit dřevo a dřevěné konstrukce

24.September
Dřevo, jeden z nejstarších stavebních materiálů, který si drží své velmocenské pozice dosud. Bez ochrany však dřevo nevydrží nejen věčně, ale ani dlouho. Jak dřevo chránit, aby sloužilo co nejdéle?

Třísetletá hrušeň přežila i těžbu uranu. Teď je Stromem roku

23.September
Vítězkou letošní ankety Strom roku se stala Hrušeň hnilička z obce Drásov na Příbramsku. Stojí v těsné blízkosti uranové šachty, která byla otevřena koncem padesátých let dvacátého století. Vytěžená radioaktivní hlušina se vyvážela na haldu nedaleko stromu.

Zateplení a ochrana historických budov uceleným systémem

23.September
Ucelené skladebné systémy izolačních materiálů společnosti CIUR řeší veškeré možné situace týkající se izolací historických staveb, včetně akustického komfortu. Všechny materiály, které vyrábí společnost CIUR jsou ekologicky a zdravotně nezávadné, vzájemně se doplňují a funkčně na sebe navazují.

Jak vlastně fungují úsporné eko-módy domácích spotřebičů

23.September
Energetický štítek, označující spotřebu energie spotřebiče, jsme si navykli používat jako štít proti drahotě a zbytečnému utrácení. Jenže k tomu, aby to opravdu fungovalo, je většinou třeba učinit i pár uživatelských kroků navíc.

Jak správně skladovat hrušky, aby zůstaly čerstvé co nejdéle

23.September
Hrušky nyní sklízí, kdo může, tedy pokud se mu nějaké urodily. Tyto sladké a šťavnaté plody jsou výborné čerstvé i zavařené, sušené i kandované, navíc jsou velice zdravé. Ideální třeba jako podzimní svačina pro školáka, ale i jeho rodiče. Jak hrušky správně skladovat, abychom si na nich mohli pochutnávat co nejdéle?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes