15
new stories - click to show

Cestovinky.cz

URL:

https://www.cestovinky.cz/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

9.1 items/week

Vánoce v Česku: Prohlédněte si kouzelnou výzdobu jednotlivých měst

11:17
Ačkoli nás epidemiologové, poslanci i hygienici straší tím, že letošní Vánoce budou jiné, na vánoční výzdobě jednotlivých měst se toho moc nezměnilo.

Průvodce ski areály: Pec pod Sněžkou (Krkonoše)

29.November
Ski areál Pec pod Sněžkou, dříve známý jako SkiPec, a. s., se nachází ve východní části Krkonoš a je jedním z nejoblíbenějších lyžařských areálů nejen v nejvyšším pohoří Česka, ale i v celé republice. V současné době je součástí komplexu SkiResort Černá hora – Pec a je jeho druhým největším areálem.

Adventní a vánoční zvyky v Kanadě – to jsou maškary, „kouzelné“ fazole i humři

29.November
Jiný kraj, jiný mrav – říká se. U nás si dítka nejčastěji spojují Vánoce s Ježíškem a v Kanadě pro změnu děti netrpělivě čekají na Santu Clause.

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Prahu sloužila jako cvičný terč

27.November
Praha páchne, ubývají motýli a hmyz obecně. Slyšíme to často, v centru to asi pravda je, ale stačí vylézt na Děvín a všechno vypadá jinak. Jen kousek od nejrušnějších míst Smíchova a na dohled od Barrandovského mostu.

Virtuální prohlídky ZOO a akvárií: Vydejte se za zvířaty do Ostravy nebo ohijského Cincinnati

26.November
ZOO jsou už nějaký ten pátek uzavřené. Díky moderním technologiím si ale můžete pěkně z domu užít jejich virtuální prohlídku nebo online krmení !

Dovolená v Česku: užij si Krkonoše na maximum

25.November
Nejvyšší a nejkrásnější hory Česka už se připravují na zimní sezónu, ale stejně jako na zimu, lákají i na zbytek roku. Je tu pořád co dělat, kam jít, kde relaxovat. Není tu nouze o ubytování ani o atrakce, kterým si pobyt tady zpestříš.

Nejkrásnější pláže Austrálie sbírají „lajky“ po milionech, hostí velryby a lákají turisty i žraloky

25.November
Na sociálních sítích sbírají statisíce „ lajků “ od fanoušků z celého světa a jejich kráse podlehly celebrity z těch nejvzdálenějších koutů planety.

Nabídka gastronomie a ubytování u našich sousedů nedaleko česko-polské hranice

24.November
Gurmánské cestování – neboli ochutnávka vynikajících specialit polské kuchyně v rámci relaxu a odpočinku v turisticky zajímavém regionu. Ubytovací a gastronomické zázemí najdete vždy v blízkosti místních hradů a zámků, lázeňských míst, vyhlídkových věží či jiných turistických atrakcí.

Ulánbátar: Nejchladnější hlavní město světa ukrývá významné buddhistické stavby i místa, kde se střetává historie s přítomností

24.November
Na Mongolsko se většina Evropanů (často bohužel s opovržením) dívá jako na zaostalý kousek Země, který nemá co nabídnout. Je to ale opravdu tak?

Skoro jako na Pandoře. Švédské pobřeží v minulosti rozzářil fosforeskující plankton

23.November
Kdo by neznal filmový trhák Avatar režiséra Jamese Camerona , který se z velké části odehrával na tajuplné planetě Pandora ? Ta odrážela naše nejniternější představy o fantastickém světě tvořeném světélkujícími rostlinami a živočichy. Víte ale, že inspirace pro Pandoru má reálný základ ?
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes