CFOWorld

Popis:

Latest entries

URL:

http://cfoworld.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,7 položek/týden

Největší příležitosti pro majitele e-shopů jsou za hranicemi

12.listopadu
Česká republika patří v e-commerce k nejrychleji rostoucím trhům, ovšem je už poměrně nasycená. A přestože útraty Čechů na internetu každým rokem dál rostou, vyplatí se provozovatelům e-shopů hledat nové příležitosti i v zahraničí, říká Barbora Tyllová, country manager PayU pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Ceny nemovitostí mohou ještě nějakou dobu růst

9.listopadu
Možná právě proto je vhodné se zamyslet nad pořízením bydlení již nyní, říká Michael Pupala, generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot.

Firmy motivují ženy, aby se vracely po narození dítěte dříve do práce

8.listopadu
Česko patří ke světové špičce v délce placené rodičovské dovolené. Žena, které se narodí druhý potomek, když jsou prvnímu tři roky, zůstává obvykle doma šest let. Brzdí to její uplatnění na pracovním trhu. A zvláště v době nízké nezaměstnanosti stojí firmy o to, aby se matky vracely do práce dříve než po třech, šesti nebo více letech.

Na co slyší zaměstnanci? Bonusy pomáhají, ale dobrý plat táhne nejvíce

8.listopadu
Odborníci na lidské zdroje, kteří se dnes sešli u příležitosti největšího veletrhu práce v ČR Profesia days, se shodují v tom, že nábor a péče o zaměstnance v České republice v současné době vyžadují velmi aktivní a kreativní přístup ze strany HR; také že stále roste tlak na zvyšování mezd.

Ekonomika zpomaluje, podnikatelé zakládají méně firem

8.listopadu
Letos bylo v ČR založeno 22.896 nových firem, což je 1.103 méně než ve stejném období loňského roku. Přitom v roce 2017 vzniklo nejvíc firem od předkrizového roku 2007.

Jak se mění nákupní trendy na svátky?

8.listopadu
Narůstá využívání platforem sociálních médií pro nákupy a mileniálové se stávají významnou nákupní silou, identifikoval pravidelný průzkum nákupních trendů Accenture Holiday Shopping Survey.

Ceny ropy stoupají, Rusko zvyšuje objem těžby a mírní tak dopady amerických sankcí

8.listopadu
Zvyšující se ceny ropy pomáhají Rusku aktuálně mírnit dopady amerických sankcí. Zásadní otázkou ovšem je, na jak dlouho.

Do dražby míří růžový diamant Pink Legacy

8.listopadu
Jeho prodejní cena může přesáhnout miliardu korun, a očekává se, že padne historický rekord ceny za 1 karát.

Malé firmy zažijí digitální tsunami

5.listopadu
Využívání aplikací v maloobchodě, drony v řemesle a v zemědělství, robotizace malého průmyslu nebo sdílené služby. To vše bude podnikatele čekat v příštích letech. Jen 48 % malých firem ale považuje své digitální znalosti, potřebné pro podnikání, za dobré.

IBM učinila rekordní cloudovou akvizici

1.listopadu
Společnost IBM oznámila, že kupuje vývojáře open source softwaru Red Hat. Dá za něho 34 miliard dolarů. Jde o třetí největší technologickou akvizici.

Myslí si, že postaví most mezi bankovnictvím a kryptosvětem

26.října
Česká firma XIXOIO již brzy představí zcela nový nástroj, který zásadně změní možnosti v získávání firemního kapitálu. Klíčem je unikátní řešení založené na technologii blockchain. Více prozradí Richrad Watzke, ředitel společnosti XIXOIO.

Využijte novou technologii ve financích a získejte kapitál. Přijďte na první mezinárodní krypto-bankovní konferenci

26.října
Získejte jedinečné know-how, jak pomocí technologie blockchain získat zdroje pro rozvoj podnikání nebo díky ní chytře investovat

ALEF se stal zlatým partnerem Flowmonu, který brání kybernetickým útokům

26.října
Česká společnost ALEF NULA ze skupiny ALEF Group, se stala zlatým partnerem společnosti Flowmon Networks. Ta nabízí produkty, které zabraňují kybernetickým útokům a řeší síťové anomálie.

Ekonomika eurozóny zpomaluje

26.října
Poslední čtvrtletí letošního roku nezačalo pro eurozónu z hlediska důležitých makroekonomických dat příliš slavně. Ve čtvrtek byl totiž zveřejněn Kompozitní index nákupních manažerů PMI, tj. nejdůležitější předstihový indikátor sentimentu mapující aktuální kondici i očekávání do příštích měsíců u soukromých společností v průmyslu a ve službách.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes