15
new stories - click to show

CFOWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://cfoworld.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/week

Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Prahy a Středočeského kraje

11:17
Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku zná své první vítěze z Prahy a Středočeského kraje.

Dopady nové oznamovací povinnosti DAC VII na provozovatele webů a prodejce

15:03
Od 1. ledna 2023 by měla vstoupit v platnost novela zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní. Ta přináší nové povinnosti pro provozovatele elektronických platforem a webových rozhraní, které umožňují realizaci vybraných činností, na něž novela cílí.

Jsou hesla už přežitek? Devět z deseti lze prolomit do šesti hodin

18.May
Hesla, doposud hlavní prvek počítačové bezpečnosti, začínají být přežitkem. Podle expertů lze 90 % z nich prolomit do šesti hodin. Zabezpečení naráží i na neznalost koncových uživatelů. Hesel je příliš mnoho, průměrný uživatel jich má až šest a mění je až po třech letech, třikrát méně často, než doporučují IT experti.

Cloud Computing 2022: Chytré strategie nasazování a provozu cloudů

16.May
Zveme vás na volně přístupnou odbornou konferenci, na které se budeme věnovat strategiím nasazení a provozu cloudů, IT bezpečnosti, i pravidlům a stále rostoucím regulacím v této oblasti.

V České republice startuje první virtuální klinika telemedicíny v Evropě

16.May
V Česku startuje provoz virtuální klinika Dr. Digital zaměřená na poskytování služeb telemedicíny pacientům. V rámci nabídky a technologií první svého druhu. Pacientům přináší vzdálený monitoring životních funkcí a nástroje na prevenci onemocnění.

Podniky loni více žádaly o dotace na úspory energií

13.May
Ministerstvo průmyslu a obchodu, které zaštiťuje dotační program Úspory energií pro podnikatele usilující o zvýšení energetické úspornosti jejich firem, zaznamenal za rok 2021 výrazný nárůst žádostí o tyto dotace. Stalo se tak především vlivem nastalé energetické krize.

Flexibilní formy zaměstnávání i ve směnných provozech

11.May
V České republice nastupuje trend flexibilního zaměstnávání ve směnných provozech. Nejvíce je rozšířený na Moravě. Po pilotním období, které proběhlo na konci roku 2021, spustil startup Flecto ostrou verzi platformy pro flexibilní zaměstnávání.

Software vám v kanceláři může výrazně ulehčit práci. Inspirujte se

10.May
Už dávno neplatí, že by kancelářské programy sloužily jen k práci s textem nebo tabulkami a prezentacemi, případně k plánování práce. Vývojáři přicházejí stále s novými a novými programy, které dokážou ulehčit práci a změnit zažité postupy napříč jednotlivými obory. Kvůli pandemii docházelo k rychlejšímu zavádění digitálních technologií a není žádný důvod v tom i nadále nepokračovat. Přináší to v…

Na jaře startuje mnoho dotačních programů pro malé, střední i velké společnosti

8.May
Firmy, které mají v plánu nějaké nové projekty nebo zajímavé plány, mohou k jejich realizaci využít dotačních programů. Jejich financování velmi často pochází z Evropské unie a jsou vyhlašovány ve spolupráci s našimi ministerstvy nebo specializovanými agenturami. Zájemci o dotace mohou také využít služby soukromých firem, které jim dokážou pomoci s úspěšným vyřízením žádosti.

Nezapomeňte svou firmu registrovat ve speciálním vydání TOP 100 ICT společností v České republice

28.April
TOP 100 ICT společností je česko-anglická prestižní publikace mapující trh informačních a komunikačních technologií v České republice. Publikace vždy obsahuje množství unikátních informací z trhu ICT a v letošním roce vyjde již 26. vydání v atraktivním atypickém formátu na křídovém papíře.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes