15
new stories - click to show

CFOWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://cfoworld.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.9 items/week

Práce na dálku bude dostupnější a má pomoci zejména matkám a pečujícím

1:48
Rodiče malých dětí snadněji skloubí pracovní a rodinný život. Úprava zákoníku práce jim ulehčí získání práce na dálku a rovněž podpoří flexibilní úvazky. Z lepších podmínek budou těžit i další znevýhodněné skupiny na trhu práce, jako jsou těhotné ženy či lidé, kteří pečují o své blízké.

Většina lidí má nezdravý vztah k práci

14:22
Společnost HP představila výsledky své komplexní studie, která po celém světě zkoumala vztah zaměstnanců k práci. Na základě získaných dat společnost vůbec poprvé sestavila svůj HP index vztahu k práci (HP Work Relationship Index).

V IT ubývá nabízených pozic, firmy začínají vyžadovat docházku na pracoviště

26.September
V oboru IT a telekomunikací došlo letos k mírnému úbytku nabízených pozic, a to zejména kvůli přehodnocování náplně jednotlivých rolí, centralizaci kompetencí a slučování pracovních pozic. Firmy také začaly vyžadovat častější docházku zaměstnanců na pracoviště a zvýšily i preferenci náboru do stavu oproti B2B smlouvám s OSVČ. Hlad po lidech nicméně dále přetrvává.

Již za měsíc proběhne konference o kyberbezpečnosti

20.September
Čeká vás více než desítka přednášek s praktickými ukázkami. Naslouchejte odborníkům z praxe a setkejte se s kolegy z branže.

CFOworld 3/2023 už se připravuje

15.September
V novém čísle našeho časopisu CFOworld 3/2023, který vyjde 26. září 2023, pro vás připravujeme následující témata (výběr):

Salesforce představuje novou platformu Einstein 1

15.September
Společnost Salesforce představila v rámci akce Dreamforce 2023 pořádané v San Franciscu platformu Einstein 1, ta představuje významný pokrok v oblasti Salesforce Data Cloud a Einstein AI, postavených na základním metadatovém rámci Salesforce. Platforma Einstein 1 Platform, která je pro koncové zákazníky důvěryhodnou platformou AI, tak dává firmám možnost bezpečně propojit jakákoli data, vytvářet …

Komunikace vlády podle odborníků: rezignace, chaos a absence argumentů

13.September
Jednou z hlavních výtek, která na kabinet míří, je špatná komunikace či vůbec její absence. Zdá se, že na ni vláda buď trochu rezignuje, nebo ji ignoruje. Přitom správná komunikace je zárukou úspěchu každé vlády.

Jak si stojí manažerské platy v Česku?

11.September
Společnost Executivejob.cz již potřetí ve spolupráci se společností Vissto provedla nejpodrobnější průzkum manažerského odměňování v Česku s názvem EXESS23 (Executive Salary Survey 2023), kterého se zúčastnilo přes 1200 top manažerů a manažerek.

Firmy využívající umělou inteligenci riskují nedůvěru u zákazníků

6.September
Podle nového průzkumu mezi více než 14 000 spotřebiteli a firemními zákazníky z 25 zemí světa by se společnosti mohly brzy potýkat s nedostatkem důvěry v umělou inteligenci. Vzhledem k tomu, že firmy stále více zavádějí umělou inteligenci, aby zvýšily efektivitu a naplnily rostoucí očekávání zákazníků, jsou téměř tři čtvrtiny jejich klientů v obavách z neetického využívání této technologie.

Věčný ransomware: Konference VeeamON Tour 2023 ukáže cestu k neměnnosti, odolnosti a obnově dat

4.September
Ransomware tu už zůstane a firmy se musí této nové realitě přizpůsobit a rozšířit svou obranu. Jak toho mohou české podniky dosáhnout, jako mohu firmy všech velikostí a ze všech odvětví využívat cloud k efektivní a škálovatelné ochraně dat a pracovních úloh – a také jak získat nejlepší obrannou linii proti ransomwaru prostřednictvím rychlé a spolehlivé obnovy dat, ukáže program konference VeeamON…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes