15
new stories - click to show

ChannelWorld

Description:

Latest entries

URL:

http://channelworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

3.6 items/day

IDC: Globální trh služeb veřejného cloudu obstál, v roce 2020 vyrostl o čtvrtinu

14.May
Analytici poukazují zejména na více než 30% růst segmentů IaaS a PaaS, jenž nasvědčuje, že organizace v čím dál větší míře zavádí cloud jako základ svého fungování.

VMware má nového šéfa, je jím zkušený Raghu Raghuram

14.May
Raghuram ve společnosti působí od roku 2003, naposledy jako provozní ředitel. Pozici CEO VMwaru převezme po Patu Gelsingerovi, jenž na začátku roku přešel do Intelu.

Clico zařazuje do distribučního portfolia produkty značky ICsec

14.May
Řešení SCADVANCE XP společnosti ICsec pomáhá osobám odpovědným za zabezpečení infrastruktury mít úplný přehled o stavu zařízení a připojení a mohou činit správná rozhodnutí. Smlouva platí pro region CEE.

Check Point: V ČR došlo od začátku roku k nárůstu ransomwarových útoků o 259 %

14.May
Globálně je nejvíce napadeným odvětvím zdravotnictví (průměrně 109 útoků za týden na jednu organizaci), následují veřejné služby (průměrně 59 útoků/týden). Check Point rovněž varuje před novou hrozbou, tzv. trojitým vydíráním.

GFI Software uvádí verzi Kerio Control 9.3.6

14.May
Mezi základní novinky verze 9.3.6 patří například stabilizované IPsec propojení nebo VPN kompatibilní a aktualizovaná na Microsoft Windows 10 v20H2 a Apple Big Sur.

HP rozšiřuje partnerský program HP Amplify na prodejce z retailu a etailu

13.May
Partneři, kteří se do programu HP Amplify Impact zapojí, budou moci ve spolupráci se společností HP hodnotit své vlastní postupy a současně využít rozsáhlých investic, iniciativ a zkušeností HP k jejich průběžné optimalizaci.

eD system rozšiřuje portfolio o značky Neno, Evorei a Xblitz

13.May
Distributor obohatil svou kategorii non IT produktů o zhruba osmdesát produktů spotřební elektroniky, audio příslušenství a péče o dítě. eD system je aktuálně jediným distributorem produktů Neno, Evorei a Xblitz pro český a slovenský trh.

Ericsson: 5G již mění chování spotřebitelů, uživatelé více využívají aplikace s AR

13.May
Sedm z deseti uživatelů 5G podle Ericssonu očekává inovativní služby a aplikace, respondenti navíc považují pokrytí uvnitř budov za důležitější než rychlost přenosu nebo životnost baterie.

Soitron: Hackerské gangy cílí na dodavatele nejnebezpečnějšími typy útoků

13.May
Do popředí se v poslední době dostává tzv. supply chain attack, kdy útočníci napadnou dodavatelský řetězec tím, že využijí slabiny v propojených systémech životního cyklu produktu.

Asus představuje nový chytrý telefon Zenfone 8 s platformou Snapdragon 888 5G

13.May
Zenfone 8 je poháněn výkonnou mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 888 5G s grafickou kartou Adreno 660, má až 16 GB RAM a 256GB úložiště. Pro ochranu je displej krytý nejnovějším sklem Corning Gorilla Glass Victus.

Asus spustil prodej nové generace Zenfone 8

13.May
Řadu Zenfone 8 tvoří stejnojmenný 5,9" model a jeho 6,67" sourozenec Zenfone 8 Flip s inovativním výklopným fotoaparátem. Srdcem obou modelů telefonů je nejnovější mobilní platforma Snapdragon 888 5G.

Mobilní připojení pro IIoT a M2M

12.May
Mobilní konektivita mění pravidla hry v oblasti bezdrátových aplikací, ale neobejde se bez moderních síťových technologií. Společnost D-Link přináší řešení.

Cisco chce dominovat v oblasti optických sítí, kupuje Sedona Systems

12.May
Platforma Sedona NetFusion posílí řešení Cisco Crosswork a umožní mu replikovat sítě v reálném čase a predikovat jejich chování.

T-Mobile v prvním čtvrtletí 2021 rostl, tržby přesáhly 7 miliard korun

12.May
Výsledky podle T-Mobilu potvrzují pozitivní ekonomickou trajektorii. Počet mobilních zákazníků operátora dosáhl téměř 6,2 milionu; 377 000 zákazníků využívalo pevné připojení a 199 000 některou z televizních služeb.

Check Point: Čipy Qualcomm MSM obsahují zranitelnost ohrožující Android

12.May
Zranitelnost v MSM čipech by potenciálně mohla umožnit útočníkům získat přístup k SMS zprávám či historii hovorů. Qualcomm již byl o problému informován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes