ChannelWorld

Popis:

Latest entries

URL:

http://channelworld.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

3,1 položek/den

Alza, Heureka a APEK ve společném prohlášení hájí spolehlivost e-shopů

14.prosince
Trojice signatářů společného prohlášení ubezpečuje zákazníky, že se nemusí obávat nakupovat v tuzemských e-shopech. Text má být reakcí na zprávy, které poškozují pověst celé české elektronické komerce.

Qualcomm žaluje Apple, žádá zákaz prodeje iPhonů XS a XR

14.prosince
Patentová válka Qualcommu a Applu má další pokračování. Výrobce čipsetů požádal čínský soud, aby v zemi zakázal prodej i nejnovějších iPhonů XS a XR. Ten totiž v pondělí rozhodl, že v Číně nebude možné prodávat starší modely iPhonů.

Anect: Deset předpovědí pro oblast kybernetické bezpečnosti v roce 2019

14.prosince
Anect odhaduje, že nás čeká další špatný rok z hlediska informační a kybernetické bezpečnosti. Upozorňuje na sofistikovanější útoky na infrastrukturu, pokračující masivní úniky hesel i na pokulhávající legislativu.

IDC: Trh serverů vyrostl ve třetím kvartálu na rekordních 23,4 miliardy dolarů

14.prosince
Silný růst o 37,7 % podporuje pokračující obnova zařízení v podnikovém sektoru a neutuchající poptávka ze strany poskytovatelů cloudových služeb. Drtivá většina příjmů i nadále pochází ze serverů postavených na procesorech s platformou x86.

Oki představuje barevné tiskárny štítků a vinět Pro1040 a Pro1050 pro firmy

14.prosince
Novinky nabízejí rychlý barevný tisk na řadu povrchů s možností personalizace jednotlivých štítků. Tiskárny jsou dle výrobce vhodné například pro tisk štítků při katalogizaci majetku či pro použití v chladu i mrazu.

Asus je distribučním partnerem aplikace Quantumcloud pro těžbu kryptoměn

13.prosince
S využitím grafických karet Asus a softwaru společnosti Quantumcloud mohou hráči těžit kryptoměny a získat tak výplatu digitální hotovost prostřednictvím služeb PayPal nebo WeChat.

Microsoft Teams v popularitě překonal největšího konkurenta Slack

13.prosince
Týmová aplikace od Microsoftu se prosadila hlavně poté, co začala být zdarma přidávána k předplatným kancelářského balíku Office 365. Nejpopulárnější aplikací pro firemní komunikaci zůstává Skype pro firmy.

IBM se za 1,8 miliardy dolarů zbavuje části softwarového portfolia

13.prosince
Indická společnost HCL Technologies získá balík softwarových produktů jako například populární Appscan pro bezpečný vývoj aplikací či BigFix pro bezpečnou správu zařízení. HCL plánuje produkty nadále udržovat.

IDC: Trh virtuální a rozšířené reality v příštím roce překoná hranici 20 miliard dolarů

13.prosince
V roce 2019 by trh VR a AR měl dosáhnout obratu téměř 20,4 miliardy dolarů. Do virtuální a rozšířené reality budou nejvíce investovat podniky, kde se v množství sektorů výdaje více než zdvojnásobí.

Alcatel uvádí „véčko“ 3025X pro seniory a nenáročné uživatele

13.prosince
Tlačítkový telefon véčkové konstrukce nabídne 2,8" barevný displej, 256 MB interního úložiště, 2Mpx fotoaparát s bleskem a až 200 hodin provozu v pohotovostním režimu. Mobil podporuje i mobilní sítě 3G.

IDC: Trh podnikových WLAN produktů ve třetím kvartálu vzrostl o téměř 10 %

12.prosince
Trh podnikových WLAN produktů zaznamenal silný růst o 9,8 % zejména díky poptávce po bezdrátových přístupových technologiích. Ve spotřebitelském segmentu poprvé převládly prodeje přístupových bodů podporujících standard 802.11ac.

SmartEmailing: Nejvíce obchodních sdělení míří na doménu Seznam.cz

12.prosince
Z více než 5,7 milionu unikátních e-mailových adres, na které během průzkumu putovala obchodní sdělení českých e-shopů a dalších podniků, jich přes polovinu tvořily adresy na doméně Seznam.cz. Tam míří dvakrát více obchodních sdělení než na doménu Gmail.com, jež se umístila druhá.

Český IT vzdělávací program Coding Bootcamp Praha získal cenu Evropské komise

12.prosince
Program získal ocenění European Digital Skills Award v kategorii Digital skills for the labour force. EK ocenila tříměsíční kurz programování Coding Bootcampu a fakt, že absolventi programu mají vysokou šanci se prosadit v oblasti IT.

Eset varuje před útoky na internetové bankovnictví uživatelů v České republice

12.prosince
Pomocí škodlivého kódu dokážou útočníci změnit platební příkazy internetového bankovnictví a zcizit až 200 000 Kč. Hrozba se šíří e-mailovými přílohami a zaměřuje se na širokou veřejnost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes