15
new stories - click to show

CHIP.cz

Description:

Hardware, software, internet, recenze, testy, články, grafické karty, Windows, bezpečnost, komunikace, Top 10, fórum, diskuze, pevné disky, tiskárny, multifunkční zařízení, galerie, elektronických archiv, trendy, příslušenství, foto-video

URL:

http://www.chip.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

5.2 items/day

DVD a Blu-ray disky rychle vycházejí z módy

14:40
Po několika letech soužití je nyní stále jasnější, že služby streamování videa nakonec vytlačí DVD a Blu-ray disku z trhu, nebo se z nich stane zcela minoritní záležitost. Dokládají to i data společnosti Statista. Streamovací služby nabízí pohodlí i kvalitu.

Zvýšení rychlosti USB připojení: máme novou verzi standardu USB – vyznáte se ve všech ostatních?

7:13
USB konektory používá každý a s rozhraním typu C je jeho používání snadnější než kdykoli předtím. Zmatečné je pouze značení verze a s ní související rychlosti. Nově přichází varianta USB4 verze 2.

Mortal Kombat se brutální ukázkou vrací k prvnímu dílu. Zaujme i pamětníky?

9.June
Vývojářské studio NetherRealm včera v rámci eventu Summer Game Fest 2023 představilo solidní porci informací ke svému připravovanému titulu Mortal Kombat 1. Ikonická bojovka po 11 epizodách zamíří znovu na začátek.

100GB SIM Datamanie za tisíc korun? To není vtip, ale velmi častý podvod na Bazoši

9.June
O2 prodává v průběhu roku svou 100GB datovou SIM kartu zvanou Datamanie. Běžná cena je pár stovek, pak ale z prodeje vypadne a jako supi se přiřítí překupníci z Bazoše, Aukra a podobně. Dejte si na ně pozor.

Blíží se další skvělé vylepšení ve WhatsApp: už brzy budete moci posílat fotky ve vysokém rozlišení

9.June
Vývojáři WhatsAppu pracují na dalším vylepšení oblíbeného komunikátoru. Novinka je zatím dostupná pouze pro beta testování, nicméně do budoucna by mělo jít posílat fotky ve vysokém rozlišení.

Tip pro Překladač Googlu: nechte si přeložit text v obrázcích

9.June
Překladač Googlu je šikovná služba pro překlad textů do mnoha jazyků. Jako vstup ovšem nemusíte použít jen text, ale i obrázek, tedy například letáček, návod, vyfotografovaný text a podobně. Služba si s tím poradí a předloží vám přeložený text, nebo přímo přeložený obrázek.

Zemřel český profesionální hráč videoher: nebylo mu ani 20 let

9.June
Tragická zpráva proběhla ve středu a ve čtvrtek českým videoherním rybníčkem. Teprve 19letý Karel „Twisten“ Ašenbrener zemřel za zatím nespecifikovaných okolností. Pravděpodobně však spáchal sebevraždu.

Tip pro Windows: jak deaktivovat všechna oznámení od aplikací

9.June
Od vydání systému Windows 10 mohou aplikace generovat vyskakovací oznámení, která uživatele upozorňují na konkrétní události, například na nově přijaté e-maily. Někomu ale mohou přijít otravné, a tak se možná hodí jednoduchý návod, jak se dají snadno deaktivovat.

Kdy můžete očekávat Android 14 ve svém Samsungu Galaxy

9.June
Google vydává novou aktualizaci systému Android. Prozradíme vám, kdy mohou uživatelé modelů Galaxy očekávat Android 14 pro svá zařízení.

Zklamání Microsoftu: uživatelé nechtějí Windows 11 ani zadarmo

9.June
Z celosvětového pohledu jsou Windows 10 nejpoužívanějším operačním systémem. Běží na sedmi z deseti počítačů. Nejnovější varianta redmondského systému, Windows 11, naopak stále výrazně zaostává.

Tip pro WhatsApp: kontrola, kdo zprávu skutečně přečetl

8.June
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete vytvořit skupiny uživatelů a těm pak lze hromadně posílat zprávy. A můžete si dokonce zkontrolovat, kdo ze skupiny zprávu skutečně přečetl.

Začátek konce hesel: Google učinil další významný krok a od pondělka jej zavádí pro všechny uživatele

8.June
Podle názoru Google je ochrana současnou formou hesla přežitek a je na konci svého životního cyklu. Firma učinila další významný krok směrem k budoucnosti bez nutnosti přihlašování prostřednictvím hesel.

Mapy.cz upozorní v navigaci na rizikové úseky

8.June
Uživatelé aplikace Mapy.cz si přímo v ní mohou nechat zobrazovat riziková místa na komunikacích. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost.

LG má unikátní obří tablet ukrytý v kufru: váží 12 kilogramů, překvapí ale cenou

8.June
Tablety jsou pro mnohé uživatele již mrtvým segmentem, který používá – stejně jako na začátku – jen pár nadšenců. Pravdou ale zůstává, že čas od času přijde zajímavý produkt z tohoto segmentu, který si cílovku najde. A novinka StanbyME Go od LG rozhodně takovým produktem je.

Týká se to všech uživatelů Windows 11: Microsoft vylepšuje nástroj, který mnohokrát používáte každý den

8.June
V Redmondu se věnují nejen umělé inteligenci, ale také vylepšování Windows 11. Vývojáři systém zlepšují kousek po kousku a v současné době se věnují také úpravám Průzkumníka souborů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes