15
new stories - click to show

CHIP.cz

Description:

Hardware, software, internet, recenze, testy, články, grafické karty, Windows, bezpečnost, komunikace, Top 10, fórum, diskuze, pevné disky, tiskárny, multifunkční zařízení, galerie, elektronických archiv, trendy, příslušenství, foto-video

URL:

http://www.chip.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

3.9 items/day

Češi jako národ šmíráků: každý třetí muž i žena slídili svému partnerovi v telefonu

16:38
Podívali jste se někdy svému partnerovi či partnerce do telefonu? Jak se říká, někdy je lepší nevědět. Pokud jste ale odpověděli kladně, můžete být relativně v klidu. Podle analýzy Avastu totiž hned 36 % mužů a dokonce 37 % žen alespoň jednou vlezlo své polovičce do zamčeného telefonu – třebaže k tomu ani neměli svolení.

Zpět ve Windows 11: Microsoft vrací nástroj, který má více než 30 let

12:47
Do systému Windows 11 se po mnoha letech vrací speciální nástroj. V modernizované podobě je náhradou za stávající hlasový záznamník.

Placení bez smartphonu nebo karty: Mastercard plánuje zcela novou metodu

10:13
Společnost Mastercard chce v budoucnu zákazníkům nabídnout nový způsob platby, který doposud neexistoval. Zákazníci budou moci platit ještě rychleji, ale především bez chytrého telefonu nebo karty.

Oblíbený seriál se vrací na Netflix: sci-fi Black Mirror přinese 6. sérii

7:38
Z nabídky seriálů na VOD platformě Netflix je málokterý tak nadčasový, jako dystopií nasáknuté sci-fi Black Mirror, v češtině Černé zrcadlo. Tento původně britský seriál z produkce televize Channel 4 odvysílal v prosinci 2018 pátou řadu a od té doby bylo ticho po pěšině. Až do teď.

Nedostatek materiálu a součástek pomůže řešit sociální síť pro podniky

19.May
Už miliony firem – výrobců a jejich dodavatelů – propojuje iniciativa Business Network společnosti SAP, která umožňuje vyhledávat dostupné nabídky klíčových komponent pro průmyslovou výrobu

Nebezpečná změna u oblíbeného nástroje pro videokonference: můžete přejít na alternativy

19.May
Vedle videokonferenční aplikace Teams od Microsoftu těžila z protipandemických opatření i aplikace Zoom. Ta ale na sebe v současné době upozorňuje spíš negativně. Například i kontroverzní funkcí, která do ní má být nově zabudována.

Test: Huawei Watch GT3 Pro Titan

19.May
Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí spíše z modernějšího modelu GT3. Designem a použitými materiály ale oba předchozí modely zdaleka převyšují.

Češi zbožňují staré telefony a notebooky: nakupují baterie pro elektroniku z 90. let

19.May
Máte rádi nostalgii a nestárnoucí klasiky na poli elektroniky a technologií? Průzkum společnosti BatteryShop.cz ukazuje, že rozhodně nejste sami. Češi podle něj renovují i skoro 20 let staré mobilní telefony, ale také notebooky, videokamery a další elektroniku.

Acer představil novinky pro následující měsíce

19.May
Acer tradičně představuje novinky hromadně na akci next@acer. Podívejme se na nové notebooky, desktopy a monitory.

Miliony počítačů s Windows 10 jsou vystaveny nebezpečí: Microsoft doporučuje aktualizovat

19.May
Minulý týden byla ukončena podpora jedné ze zastaralých verzí systému Windows 10. Miliony počítačů tak přestaly dostávat bezpečnostní aktualizace. Vyplatí se prověřit, zda není mezi nimi i ten váš.

Výhodnější nakupování na internetu: jsou některé triky jen mýty nebo reálně fungují

19.May
Ceny v internetových obchodech se neustále mění. Může to být způsobeno personalizací v závislosti na místě, kde žijete, nebo používaném zařízení? Podíváme se na zažité mýty a zkusíme poradit, jak najít lepší ceny.

I vypnutý iPhone může být zranitelný malware útokem

19.May
Zdánlivě vypnutý smartphone nemusí ve skutečnosti být zcela neaktivní. Zejména u zařízení od Applu je to často skutečně jen zdání. To s sebou nese i bezpečnostní rizika.

Netflix údajně plánuje velkou změnu: jde o chybný krok nebo nezbytnost pro záchranu

18.May
Nejznámější streamovací platforma je v krizi. Počet předplatitelů poprvé po deseti letech klesl. V budoucnu chce Netflix zavést nejen model předplatného s reklamou, ale také živé přenosy. To sice může zvýšit příjmy, ale zároveň zničit jeho DNA.

Google chce vyčistit Obchod Play: téměř 900 000 aplikací pro Android má být vyřazeno

18.May
Provozovatel aplikační platformy Obchod Play plánuje rozsáhlou úklidovou akci. Google chce odstranit téměř 900 tisíc aplikací pro Android. Kterých titulů by se to mělo týkat?

Za měsíc přijde do Česka služba Disney+: na jaké seriály se můžete těšit?

18.May
Malý český trh s předplacenými video streamovacími službami v polovině června obohatí další americká platforma – Disney+. Na jaké novinky by se měli fanoušci seriálové tvorby těšit a kolik vlastně bude nová streamovací služba stát peněz?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes