15
new stories - click to show

CHIP.cz

Description:

Hardware, software, internet, recenze, testy, články, grafické karty, Windows, bezpečnost, komunikace, Top 10, fórum, diskuze, pevné disky, tiskárny, multifunkční zařízení, galerie, elektronických archiv, trendy, příslušenství, foto-video

URL:

http://www.chip.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.6 items/day

Trojan Emotet je konečně poražen: nebezpečný malware se odstraní automaticky

8:12
Emotet byl pravděpodobně nejnebezpečnějším trojským koněm všech dob, protože se stále objevoval v nových podobách. Na začátku letošního roku se díky úsilí bezpečnostních expertů z několika zemí konečně podařilo jej položit na lopatky.

Linux pro slabší počítače: pět alternativ Windows

16:58
Windows 10 se už stal rozšířeným standardem a na přiměřeně moderním hardwaru i obstojně funguje. Se staršími počítači ale mohou být problémy. Windows jsou pro ně příliš robustní a potřebují mnoho prostředků. Existují ale štíhlejší alternativy. Zejména pro starší počítače by se mohly hodit některé distribuce Linuxu.

Android ve Windows: tři nejlepší emulátory

13:06
Emulátory Androidu umožňují přenést populární operační systém pro chytré telefony do počítače. Můžete tak snadno používat své oblíbené aplikace a hry v počítači se systémem Windows. Podíváme se na tři schopné zástupce, které vás nezklamou.

Elon Musk vyložil karty na stůl: jaká je skutečnost ohledně četnosti požárů automobilů Tesla

10:32
Výrobce elektromobilů Tesla zveřejnil své údaje o požárech vozidel. Z vyhodnocení vyplývá, že elektromobily nehoří častěji než jejich protějšky se spalovacími motory – právě naopak.

Tip: snadný převod flash videí – důmyslný konverzní program zachrání jakýkoliv formát

4.May
Webová programovací platforma flash od Adobe byla kdysi multimediálním centrem internetu. To už je ale dávno. Tak dávno, že nyní je čas na záchranu, ukládání anebo konverzi flash videí.

Tip pro Microsoft 365: oprava nefunkčních Office aplikací z Microsoft 365

4.May
Uživatelé, kteří si předplatili službu Microsoft 365 (dříve Office 365), často zaznamenávají problém, kdy jejich kancelářské programy náhle odmítají správně fungovat. Projevuje se to tak, že se Word, Excel, Outlook a další aplikace odmítají spustit.

Konkurence Androidu od Huawei: první pohled odhaluje řadu funkcí

4.May
Od okamžiku výrazných omezení ze strany americké vlády už čínský Huawei nějakou dobu usilovně pracuje na vlastním operačním systému HarmonyOS. Na webu se objevilo video jeho nejnovější verze, které nabízí první pohledy na design a některé zajímavé nové funkce.

Netflix získává špičkovou funkci: jak se dostat k obsahu ještě rychleji

3.May
Zákazníci Netflixu získají novou funkci »Shuffle Play«. Ta umožní přehrávání náhodného obsahu ve streamovací službě jediným kliknutím.

Test: Honor Band 6

3.May
Nejnovější verze chytrého fitness trackeru od Honoru nabízí za atraktivní cenu skvělý velký AMOLED displej, dlouhou výdrž na baterii a senzory sledující tep, hladinu okysličení krve a kvalitu spánku.

Microsoft v květnu ukončuje podporu další verze Windows 10: kteří uživatelé by měli aktualizovat

3.May
Nová verze systému Windows 10 se objeví dvakrát ročně, a je poté podporována přibližně pouze rok a půl. Verze 1909 se rozloučí už v polovině května 2021 – pro tuto verzi už dále nebudou vydávány žádné bezpečnostní aktualizace. Týká se to koncových uživatelů. Firmám podpora poběží ještě další rok.

Blíží se termín WhatsAppu: první uživatelé mohou být brzy zablokováni

3.May
Už v polovině května se změní podmínky používání aplikace WhatsApp. Ty v posledních měsících způsobily mezi uživateli zmatek. Nyní ultimátum přichází na řadu a první uživatelé by mohli být zablokováni. Koho se postih může dotknout a co s tím.

WhatsApp, podpora Windows, Samsung Cloud: co vše se v příštích týdnech změní

30.April
Počasí se konečně otepluje a roste i naděje na brzký návrat k normálnímu životu. Blížící se květnové dny s sebou snad už přinesou i příslib letní nálady. Některé změny nás čekají i v oblasti technologií.

Apple pod palbou: EU chce podniknout kroky proti AppStore

30.April
Uživatelé iPhonu si vždy mohli stahovat aplikace pouze prostřednictvím obchodu Apple App Store. Americký výrobce si ale za software třetích stran vždy vybírá třicetiprocentní podíl na tržbách. Tento model je už od roku 2019 pod palbou kritiky.

Autobaterie, pevné disky, mobily: jak výrobci záměrně zkracují životnost zařízení

30.April
Mnoho elektrických spotřebičů se po skončení záruky porouchá. Podle studie je to záměr a stále více výrobců zabudovává do výrobků takzvaný "samodestrukční kód", který zkracuje jejich životnost nebo nutí uživatele k novému nákupu. Kterých zařízení se to týká a na co je dobré si dát při nákupu pozor.

Bude brzy součástí smartphonů Galaxy? Samsung pracuje na špičkové nabíječce

29.April
Výrobce pravděpodobně chce okopírovat špičkovou funkci od jiných značek. Telefony Galaxy by v budoucnu také mohly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 wattů.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes