Chrudimský deník

Description:

Moje Chrudimsko - Chrudimský deník (denik.cz)

URL:

http://chrudimsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

2.7 items/day

Prodělali jste covid? Darujte v Litomyšli krev na léčbu

6:58
Nemocnice v Pardubickém kraji potřebují pro léčbu covid pacientů krev od lidí, kteří už koronavirus prodělali. Jako první v kraji v pondělí začali s odběry v Litomyšli.

AKTUÁLNĚ: Hejtmanem je dle očekávání znovu Netolický

26.October
Ustavující zastupitelstvo Pardubického kraje v pondělí odpoledne zvolilo nového hejtmana, náměstky a radní.

Trhy nejsou, kozy ale dojí stále

26.October
/FOTO/ Stádo koz v Prosetíně na Chrudimsku se pase bezstarostně v ohradě. Mléko a výrobky z něj posilují imunitní systém, což by většina lidí v dnešní době uvítala. Farmářka Iveta Kopajová ale letos neměla moc příležitostí své výrobky prodávat, protože pořadatelé v širokém okolí zrušili trhy.

Oslavy výročí jsou v komorním rázu

26.October
Ve středu je státní svátek u příležitosti 102. výročí vzniku samostatného československého státu. Tradiční uctění výročí ale letos přetnul nouzový stava takřka úplný zákaz shromažďování. K pomníku Tomáše Garrigua Masaryka v Chrudimi ale budou květinové dary položeny.

Nákaza se prohnala hlineckým domovem seniorů jako smršť

25.October
Domov seniorů Drachtinka v Hlinsku nikdy nepolevil v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Ignoroval i letní celostátní uvolnění a pokračoval v hygienické ochraně podle jarních pravidel. Přesto se jím nákaza v posledních dnech přehnala jako smršť.

Krajští zastupitelé v karanténě budou o nové samosprávě hlasovat on-line

25.October
/FOTO/ Ani ustavující krajské zastupitelstvo, které proběhne v pondělí odpoledne, se neobejde bez protikoronavirových opatření. Aby se klíčového zasedání, na kterém bude na další čtyři roky ustavena nová krajská samospráva, mohli účastnit všichni nově zvolení zastupitelé, připravuje krajský úřad možnost distančního přístupu.

Paměť národa východní Čechy: V Hroubovicích vědí, kdo zabil otce Richarda Husche

24.October
/FOTO/ Richard Husch přišel o otce v květnu 1945. Po veřejném lynči ho ubila místní revoluční garda. Z jejich domu udělali národní výbor a vdovu se čtyřmi dětmi vystěhovali do maringotky k lesu. Dnes žije devadesátiletý Richard Husch v pečovatelském domě v Luži a má už jen jediné přání: jednou provždy očistit jméno svého otce.

Po rehabilitaci se žena domů nevrátila

24.October
Policie a rodina pátrá po Evě Formánkové ze Slatiňan. Naposledy byla viděna v úterý 20. října, v den svých 60. narozenin, cestou z rehabilitace v Chrudimské nemocnici směrem k obchodnímu domu Tesco v Chrudimi. Od úterý má telefon vypnutý.

Covidu je v kraji nejvíce na Chrudimsku

23.October
V okrese je podle hygieniků nyní po přepočtu na obyvatele vůbec nejvíce nakažených koronavirem v kraji.

Daruj notebook, děti musí být vybaveny

23.October
Český červený kříž také myslí na děti a mládež, která se nyní vzdělává online z domova. Platforma Českého červeného kříže darujnotebook.cz si klade za cíl pomoci školám zpřístupnit on-line vzdělávání pro všechny děti.

Školy musí studenty nově „lovit“ jen on-line

23.October
Každoročně v tuto dobu se konají burzy středních škol, při kterých si mohou dosud nerozhodnutí deváťáci vybrat to správné studium. Nouzový stav tradici přerušil, a tak si školy musí poradit po svém.

Dušičkovou vazbu už lidé v Rosicích nekoupí

22.October
Uzavření Rosických trhů kvůli koronaviru učinilo problém především prodejcům, kteří v říjnu nabízejí návštěvníkům areálu dušičkovou vazbu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes