Chrudimský deník

Popis:

Moje Chrudimsko - Chrudimský deník (denik.cz)

URL:

http://chrudimsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

3,1 položek/den

Chrudim umořuje dluh, chce mít prostor na další investivce

22.června
Chrudim – Zadlužení města Chrudim klesá. Podle právě schválených výsledků hospodaření za uplynulý rok činily nesplacené úvěry města přibližně 60 250 000 korun. V dobách největšího zadlužení to přitom bylo výrazně přes 100 milionů.

Ležácká pieta se koná v neděli

22.června
Ležáky – Pietní vzpomínka k 76. výročí vyhlazení osady Ležáky se uskuteční již tuto neděli, tedy přesně v den samotného výročí.

Trasa cyklobusu je letos delší

22.června
Chrudim – Také o nadcházejícím víkendu mohou cyklisté na Chrudimsku využít nabídky cyklobusové linky. Letošní novinkou je, že linka společností Arriva nekončí v Železných horách, ale pokračuje dále do Žďárských vrchů s cílovou stanicí až v Poličce.

V lesích chrudimské Podhůry přibylo zábavy

21.června
Chrudim – Návštěvníkům rekreačních lesů v oblasti chrudimské Podhůry teď začaly sloužit na tamější naučné stezce výrazně doplněné a aktualizované informační tabule. Aktualizovány byly jejich mapové, textové a obrazové části.

V Hrochově Týnci otevřou zrekonstruovaný kulturní dům

21.června
Hrochův Týnec – Dokončovacími pracemi, spočívajícími například v pokládce parket a v instalaci nezbytného příslušenství, byla v červnu dokončena rekonstrukce kulturního domu v Hrochově Týnci.

Houby rostou jen tam, kde pořádně pršelo, říká mykolog

20.června
Hlinsko – Amatérský mykolog Jiří Laštůvka zaznamenal v červnu v lesích na Chrudimsku celou plejádu zajímavých houbařských úlovků. Nejedlé druhy si jen vyfotil a plodnice ponechal na místě, ale i těch jedlých byla tak pestrá směsice, že se domů do Hlinska několikrát vracel s plným košíkem.

Bezpečné prázdniny v Hlinsku přivítaly děti

20.června
Hlinsko /OBRAZEM/ – Před místním plaveckým bazénem se ve středu v rámci prevence kriminality uskutečnila bezpečnostně preventivní akce s názvem „Bezpečné prázdniny – Hlinsko 2018“.

Chrudim zrestaurovala hrob slavného divadelníka

20.června
Chrudim – Město Chrudim zrestaurovalo hrob svého slavného rodáka Jana Nepomuka Štěpánka, významné osobnosti českého národního obrození. Oprava hrobu na Olšanských hřbitovech v Praze následovala po jeho loňské adopci.

Zdravotní středisko prokouklo

20.června
Třemošnice – Místní zdravotné středisko bylo konečně osvovozeno od přerostlé vegetace, která je zakrývala.

Chrudimské lesy překročily hranici kůrovcové kalamity

20.června
Chrudim – Lesní porosty na Chrudimsku strádají v důsledku letošního teplého a suchého jara. Teplo podpořilo zejména vývoj kůrovce. S jeho zvýšeným výskytem se teď musejí vypořádávat například pracovníci společnosti Městské lesy Chrudim.

Oprava kostelní střechy bude letos dokončena

19.června
Chrudim – Zastupitelé města Chrudim v pondělí přidělili půl milionu korun z městského rozpočtu ve prospěch účelové dotace na opravu střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi.

Proč už se obchvat nestaví, divil se Babiš

19.června
Chrudim - „Proč už nestavíte, proč to nepopoženete, na co čekáte, proč nepožádáte o stavební povolení už v červenci, a ne až v září?“ Premiér v demisi Andrej Babiš si v pondělí podával u nedokončeného chrudimského obchvatu pohlaváry ministerstva dopravy a ŘSD.

Babiš řešil v Pardubicích traktor. Nebo nakladač?

19.června
Pardubice /FOTO/ - Na pravidelné výjezdní zasedání v pondělí vláda vyrazila do Pardubického kraje. Přijela běžným rychlíkem a po městě ji vozil mikrobus. I ten ale dokázal zablokovat provoz na zdejších křižovatkách.

SZIF na výstavě Naše pole

18.června
Nabočany - Jedinečná zemědělská výstava, která se odehrává pod širým nebem v Nabočanech. Takové je stručné představení celostátní přehlídky polních pokusů, odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin, která startuje v úterý 19. června.

Babiš přijel vlakem a po Pardubicích jezdil autobusem

18.června
Pardubice – Běžným rychlíkem do Varšavy přijela dnes před půl osmou do Pardubic vláda v demisi Andreje Babiše. Na peronu na ni nečekali oproti očekávání žádní demonstranti, takže z celou suitou mohl zamířit rychlým krokem do salonku ČD Lounge, kde vedl půlhodinové jednání o špatné dopravní situaci v Pardubicích.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes