15
new stories - click to show

Chrudimský deník

Description:

Moje Chrudimsko - Chrudimský deník (denik.cz)

URL:

http://chrudimsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

2.4 items/day

OBRAZEM: Vichr láme stromy v městském parku v Chrudimi, u Bohdanče vázne doprava

15:41
/PRŮBĚŽNĚ SLEDUJEME A DOPLŇUJEME/ Silný vítr láme od dopoledne stromy i v Pardubickém kraji, mnohde už jsou několik hodin bez elektřiny. Zpočátku byla nejhorší situace na Chrudimsku a Pardubicku.

Rakovina a štítná žláza u dětí? I o tom se mluví v souvislosti s lomem Zárubka

14:25
Do roku 2043 by se měl v lomu Zárubka u Prosetína na Chrudimsku těžit kámen. Ale k tomu firma potřebuje povolení, protože to stávající ztratí platnost koncem příštího roku. Vedení obce a sami obyvatelé nechtějí připustit, že by negativní vlivy těžby pokračovaly dalších dvacet let. Velmi závažná informace však před nedávnem přibyla ke stížnostem na hluk, prach, vibrace nebo nákladní dopravu. Lid...

Zájem o vakcínu v kraji klesá. Kolik očkovaných je ve vaší obci? Podívejte se

10:44
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jaká je proočkovanost v jednotlivých obcích na Chrudimsku? Podívejte se do naší infografiky, přinášíme kompletní data ze všech obcí regionu. Nejvíc naočkovaných je v okrese ve Smrčku. Čísla nakažených covidem-19 opět rostou, Pardubický kraj je přitom v proočkovanosti podprůměrný. V úterý bylo v Pardubickém kraji potvrzeno 149 nakažených osob. Kdo se nechá očkovat, má ...

Filmaři jsou zpátky ve Slatiňanech, loni je zbrzdil covid

6:46
/FOTO/ Plácek u slatiňanského kostela se ve středu proměnil v městskou tržnici v období Rakouska-Uherska. Filmaři se po roční přestávce vrátili do státního zámku, aby pokračovali v natáčení slovensko-českého historického dramatu Slúžka. Snímek měl mít v tomto čase premiéru, ale loňská přísná protiepidemická opatření nedovolila štábu pod vedením režisérky Mariany Čengel Solčanské práci dokončit.

Hanba vám, vzkázal realitce ředitel zušky. A černou reklamu jí zabavil

20.October
Svérázně, ale s jasným sdělením vyřešil ředitel Základní umělecké školy v Chrudimi Martin Profous na černo vyvěšenou reklamu. Místní realitka si na plot zušky bez dovolení pověsila svůj banner, na kterém poptává nové makléře.

ČEZ radí využít on-line formuláře. Výhodou jsou výrazně nižší zálohy

20.October
Po krachu Bohemia Energy a dalších dodavatelů energií berou klienti těchto firem v posledních dnech zákaznická centra dodavatelů poslední instance útokem a tvoří se fronty. ČEZ nyní spustil nový online formulář pro přechod z ceníků dodavatele poslední instance. Smlouvu lze celou uzavřít na webu. A navíc, i cenově výhodněji než při osobní návštěvě pobočky.

Milostivé léto? Skvělá nabídka pro dlužníky. Úředníci jsou ale spíše skeptičtí

20.October
Třiašedesátiletý pan Mirek z Chrudimska kvůli dluhům nespal mnoho nocí. Stokilovému chlapíkovi se ještě dnes lesknou oči, když vzpomíná na deprimující písemné, telefonické i osobní útoky exekutorů. Začalo to podnikáním před třiceti lety, kdy odešel z jistého zaměstnání do byznysu. Ale jeho představy se nenaplnily, upadal do finančních problémů a dluhy začaly narůstat. Řešením pro něj bylo zapoj...

Opravdu lidé i dnes jedí psy? Roční Alinka měla skončit na pekáči

19.October
/FOTOGALERIE/ Je to neuvěřitelný příběh. Roztomilé štěňátko si koupil muž z jedné obce u Litomyšle, ale potom si k ní pořídil čistokrevnou fenku. A tak se rozhodl, že Alinku daruje "chlapům k sežrání". Od jisté smrti byl jen kousek. Alinka, roční kříženka německého ovčáka se měla stát pečínkou, naštěstí jisté smrti unikla díky lidské všímavosti.

Je kupka posekané trávy před domem černá skládka? V Litomyšli už řekli dost

19.October
Lidé posekají trávu před domem u chodníku, kupku tam nechají a někdo ji odveze. Tak tenhle nešvar je už v Litomyšli minulostí, i když se místní rozčilují. Jedna, dvě hromádky nebyl problém, ale pět desítek ale už ano. Likvidaci trávy, větví a dalšího zeleného odpadu řeší města v celém Pardubickém kraji. Hnědé popelnice, nebo raději kompostéry?

Otužilci vybrali na lomu Švihůvek pro postiženou Káťu přes 60 tisíc korun

18.October
/FOTOGALERIE/ Na lomu u Švihůvku u Švihova poblíž Miřetic na Chrudimsku se v neděli uskutečnila charititavní akce pro Káťu, která nutně potřebuje pro zlepšení pohyblivosti a jako obranu proti proleženinám rehabilitační přístroj Motomed. Zdravotní pojišťovna tuto pomůcku nehradí, a tak se skupina otužilců rozhodla dívce na vozíčku pomoci.

Královna medicíny už netáhne. Doktory lákají náborové příspěvky

17.October
Interna přestala být pro lékaře zajímavá a pocítila to mimo jiné nemocnice ve Svitavách. Někteří lékaři odtud odešli a oddělení se dostalo do krizové situace. Příjmová ambulance zůstává některé dny zavřená. V listopadu má ale přijít zlom. Nemocnice přijala nového primáře interny.

OBRAZEM: Kapři, líni, ale i losos a krevety. Rybí jarmark hýřil pestrostí

17.October
Od sobotního rána se na chrudimském Resslově náměstí uskutečnil Rybí jarmark. A návštěvníci podle ohlasů byli velmi spokojeni.

Žádný covid. Pediatři hlásí plné ordinace a nemocnice těžší průběh chřipek

16.October
Dětští lékaři v Pardubickém kraji mají přeplněné ordinace a nemonice lůžka na dětských odděleních zaplněná víc než v minulých letech touto dobou. Třeba Svitavská nemoncie už hlásí plno. Letos udeřila vlna podzimních respiračních onemocnění mnohem dříve a s větší intenzitou. Podle lékařů situaci zavinila dlouhá izolace dětí kvůli pandemii covidu. Současně upozorňují, že se častěji objevuje zápal...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes