Citarny.cz

Description:

Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. Jan Amos Komenský

URL:

http://www.citarny.cz

Catalog:

Kultura → Literatura

Publishes:

1211.8 items/day

Rybáři. Neobyčejné povídky přírodě a touze ji poznávat

22:30
Snaha porozumět prostředí, v němž člověk žije, a poznat živé organismy, které s ním okolní svět sdílejí, je hlavním tématem příběhů Liao Chung-ťiho.

Čelisti – podivuhodné osudy autora Petera Benchleyho a jeho knih

22:30
Roku 1964 ho v New York Times zaujala i reportáž o víc než dvoutunovém bílém žralokovi polapeném u Long Islandu, trvalo ale ještě skoro celých šest let, než pojal mladík rozhodnutí napsat o podobném stvoření celý román.

Mým marodům aneb jak vyrobit pacienta podle Jana Hnízdila

22:30
Podle nejmenované mediální agentury patří lékař Jan Hnízdil k nenebezpečnějším lidem pro současnou společnost. Přesto píše dál knihy o skutečném stavu našeho zdravotnictví a hlavně o tom, jak je třeba léčit příčinu a ne důsledek, jak tomu bývá u naprosté většiny lékařů.

Básně Jana Skácela jsou jako naděje s bukovými křídly

22:30
Svět Skácelův, který v nás ožívá, když ho čteme, je jako lék, který bereme na svou nemocnou duši, která potřebuje uklidnit, pohladit a nasát živou energii.

Stín kapradiny Josefa Čapka mě překvapil až v letadle libozvučnou češtinou

22:29
Stín kapradiny, kniha Josefa Čapka. Překvapený jsem byl především krásným jazykem, který už nebyl plný planého romantismu, ale překvapivé poetiky.

Tři sociální světy Jana Kellera srozumitelně definují svět, ve kterém žijeme

22:29
Profesor Jan Keller je sociolog s darem podat rádoby složité informace jednoduše a srozumitelně každému. V této knize klade vedle sebe fakta o proměnách sociální struktury dnešní společnosti, o ekonomickém hroucení nefunkčního modelu tzv. kapitalismu, o nezodpovědné politice v oblasti vzdělávání, sociální, o společnosti, která přechází od pouhé nerovnosti k naprosté nesouměřitelnosti.

Andrej Tarkovskij – Krása je symbolem pravdy. Rozhovory, scénáře, přednášky, eseje

22:29
Kdo se zajímá o dílo předního ruského filmaře a režiséra Andreje Arseňjeviče Tarkovského, zná jeho výrok že Krása je symbolem pravdy. Ten byl také použit u jeho obsáhlé a velmi pozoruhodné knihy „Krása je symbolem pravdy“ která vznikla především z iniciativy filmového publicisty Miloše Fryše, který také přeložil většinu textů.

Škodlivý prostor, román v kafkovském groteskním světě

22:29
Příběh mladého páru, který se marně pokouší zbavit rušivých zvuků v prodejně a skladu pod jejich bytem, občas absurdními motivy a černým humorem připomene kafkovsky groteskní svět. Autor je jedním z našich nejvýznamnějších překladatelů z románských jazyků. Škodlivý prostor je zároveň prvním z řady Mikešových nepublikovaných rukopisů, o jejichž existenci donedávna věděla jen hrstka lidí.

Pád Alberta Camuse, odhalení skutečné spravedlnosti

22:29
Pád je rozsáhlejší povídka, která odkrývá skutečné zásady spravedlnosti, které jsou zakořeněné v člověku a poukazuje na jeho faleš a dvojznačnost.

Dědeček automobil. Mistrovský úsměvný román Adolfa Branalda o pionýrských dobách automobilismu

22:29
Dědeček automobil je úsměvný román o pionýrských dobách motorek a podivných automobilů. Je o nekonečném nadšení věčných kluků k motorům, k závodům, vůni benzínu, ale především je o šikovnosti lidí s umem chtít něco dokázat. Je to knížka pro kluky, kteří chtějí vědět víc o krásných veteránech v době, kdy Laurin and Klement byla světová jednička a kdy jedině Češi diktovali světu, jak má auto vypa...

Mňačko Ladislav

22:29
Citarny.cz. Knihy, lidé, příběhy. Nejstarší český fungující portál. Od roku 2001 propagujeme knihy, literaturu, knižní kulturu a vzdělávání.

Vokurková Alexandra

22:29
Citarny.cz. Knihy, lidé, příběhy. Nejstarší český fungující portál. Od roku 2001 propagujeme knihy, literaturu, knižní kulturu a vzdělávání.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes