15
new stories - click to show

Citarny.cz

Description:

Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. Jan Amos Komenský

URL:

http://www.citarny.cz

Catalog:

Kultura → Literatura

Publishes:

523.7 items/day

Román Vrač Martina Ryšavého. Po dlouhé době dobrý český román

12:28
Filmař Martin Ryšavý je mezi čtenáří poměrně známý, ne však dokumentárními filmy, ale díky své dvousvazkové knize Cesty na Sibiř, ve které mistrně vypráví o putování z Evropy do Asie. Jeho druhá kniha tématicky na ni navazuje.

Katolická církev a komunismus. Bouřlivé konflikty ve 20. století předjímají konflikty nové

12:28
Ojedinělá publikace Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989), která je výsledkem mnohaletého historického bádání a opírá se o většinou nepublikované dokumenty, líčí spletitou historii vztahů, často bouřlivých a konfliktních, mezi katolickou církví a evropským komunismem, resp. státy tzv. východního bloku, od Říjnové revoluce a zrodu prvního ateistického státu na světě až po pád Berlínské zdi, který symbolizuje zhroucení komunistického systému.

Povídky o zaslíbené zemi. Jak vidí Ameriku Doctorow.

12:28
E.L. Doctorow (1931–2015) je spisovatel, který nikdy nevnímal Ameriku jako zemi zaslíbenou, ale naopak vidí všechno zlo, které bují z podhoubí americké demokracie. Přitom nemoralizuje, ale popisuje. Vidí pokulhávající dobro a nepotrestané zlo ve vší své nahosti a krutosti.

Co by mělo přimět českého čtenáře ke čtení. Daniel Stein, Překladatel!

12:28
Ano, dozajista by mě opravdu zajímalo, co přiměje našeho občánka, aby si zakoupil či zapůjčil v knihovně zcela novou knihu, kterou mám přečtenou a rozloženou před sebou. Má název „Daniel Stein, překladatel“(408 stran, vydalo nakladatelství Paseka Praha Litomyšl), přeložila Alena Machoninová, 2012).

Koupení novináři aneb když novináři pracují jako propagandisté

12:28
V této knize se dozvíte, v jakých lobbistických organizacích jsou zastoupeni jací novináři. Autor uvádí stovky jmen a pohlédne do zákulisí těch organizací, které naše média propagandisticky jednostranně ovlivňují: Atlantik-Brücke, Trilaterální komise, German Marshall Fund, American Council on Germany, American Academy, Aspen Institute a Institut pro evropskou politiku (Institut für Europäische Politik).

Zdánlivé zbytečnosti. Vzpomínky na Ladislava Fukse, trocha lekce psaní. Radí Jan Kameníček

12:28
Kniha Zdánlivé zbytečnosti (Powerprint, 2013, 192 stran) od Kafkova pokračovatele Jana Kameníčka je knihou přinejmenším podvojnou. Jde o obsáhlé interview Jiřího Lojína, ale současně o svébytnou učebnicí psaní.

EXEKUCE. Manuál občanské sebeobrany proti exekucím ke stažení zdarma

12:28
ProAlt vydává brožuru, která má občany ohrožené exekucemi seznámit s hlavními kroky exekučního řízení a s tím, jak se jim postižený může legálně bránit.

Kladivo na čarodějnice. Kaplického obžaloba katolické církve a její touhy po moci

12:28
Kladivo na čarodějnice je syrový román o zvůli jednotlivce, který pod ochranou katolické společnosti a šlechtické vrchnosti důmyslně vede procesy proti nevinným lidem za účelem získání jejich majetku a prosazení své touhy po moci

Paul Brunton, člověk, který rozšířil východní filosofii v západní kultuře

12:28
Paul Brunton (21.10. 1898 – 27.07. 1981) byl a je uznávaný britský filosof, mystik, a cestovatel. Byl jedním z těch, kteří přeložili západní kultuře zásadní díla duchovního myšlení východu, jógu a mediatci. Už svého života vydal celkem 13 knih (1935–1952) a další vyšly po jeho smrti...

Umění zahálky aneb nejdůležitější prázdninová disciplína

12:28
Jak zahálet a tím si uchovat svěžet a zdravý rozum. Jak přežít v době computerů bez antidepresiv. Chvála pomalosti a rozumu.

Kniha Svobodná kultura zdarma ke stažení

12:28
Hlavním přínosem Lessigovy knihy Svobodná kultura a z ní vycházející iniciativy Creative Commons je, že poukazuje na způsoby, jak média zneužívají zákony a technologie k omezení kultury. Kniha nabízí také hlubší analýzu problému současného obsahového pirátství, prezentuje alternativu a ukazuje, proč a co je třeba dělat, aby se obnovila kulturní rovnováha.

Přežije Tobiáš Lolness život ve větvích, kde žije dvoumilimetrový Stromový lid

12:28
Knížka Tobiáš Lolness. Život ve větvích vás přenese na velký starý strom, kde vám před očima ožije do detailů vybájený miniaturní svět. Svět maličkých lidí, kde je jedinec s výškou dva milimetry už obr a hromotluk, kde lovci chovají místo psů obávané „bojové mravence“, dřevorubci kácejí lišejníkové lesy a vědci bádají zda existuje život mimo strom.

Poklad na ostrově. Nové ilustrace i převyprávění

12:28
Stará klasika v současném jazyce. Velice citlivá adaptace od autorky trilogie Opera nás baví, Divadlo nás baví, Balet nás baví ponechává plnou šíři a bohatost děje.

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

12:28
V novém rozšířeném vydání pohádek, které napsal Dušan Tarangel a ilustracemi ozdobil Jozef Gertli Danglár, nás opět čekají příběhy podle velmi svědomitě vypracované typologie zlobivců.

Objevitelé a dobyvatelé. Příběhy velkých cestovatelů a objevitelů

12:28
Nové vydání nesmrtelných vyprávění o dobrodružných objevitelských cestách z dob, kdy svět ještě nebyl tak malý jako dnes, zavedou čtenáře do srdce černé Afriky, na asijské pláně i do nehostinných polárních pustin. Hrdinní, neohrožení cestovatelé, často dávající všanc vlastní život, ani v dnešní době nepřestávají být vzorem vytrvalosti a houževnatosti, která vyzařuje i z nádherných ilustrací Zde...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes