15
new stories - click to show

Citarny.cz

Description:

Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. Jan Amos Komenský

URL:

http://www.citarny.cz

Catalog:

Kultura → Literatura

Publishes:

605.3 items/day

Love story. Šokující příběh Ericha Segala a jeho první věta

21:18
Čo môžete povedať o dvadsaťpäťročnej žene, ktorá zomrela? Že bola krásna. A vtipná. Že milovala Mozarta a Bacha. A Beatles. A mňa. Je málo kníh, ktoré dokážu čitateľa zlákať hneď prvou vetou. ( John Irving je špecialista na šokojúce úvody, ale aj jemu to zaberie aspoň prvý odstavec.)

Sputnik, má láska – Murakamiho melancholické love story

21:18
Kdo četl zvláštní Murakamiho knihu Kafka na pobřeží nebo Norské dřevo bude potěšen, kdo jej nezná, bude překvapen a neodolá. O románu se dá hovořit jako o kronice neopětované touhy stejně jako o melancholické love story. A Murakami umí čtivě podat i takové obehrané téma svým jedinečným vypravěčským talentem.

Děvčátko, rozdělej ohníček

21:18
Příběh doby, krajiny a lidí v nich žijících. Jiná je osada na slovensko-polsko-ukrajinském trojmezí, jinak se žije na pražském Žižkově osmdesátých let, jinak ve svobodné Plzni počátku let devadesátých. A jestli se svět změnil pod nohama malých gadžínků a jejich rodin, co to teprve udělalo s rodinou Dunků, Cikánů nebo Romů, jak se to zrovna hodí, jajkavých a truchlivých a hned zase plných lásky, touhy či vzteku, podle toho, jak srdíčko bolí a housličky zpívají? A jak se s tím vyrovná Andrejko, k…

Živé stříbro, biografie Juraje Jakubiska

21:18
Režisér Juraj Jakubisko si dárek k pětasedmdesátým narozeninám, které oslaví 30. dubna, nadělil sám autobiografii Živé stříbro, v níž zachytil prvních třiatřicet let svého života.

Zvonokosy, známý román nejen o české politice a chování lidí

21:18
Pokud jste si oblíbili humoristické knihy jako je Saturnin nebo Bylo nás pět od Poláčka, pak určitě znáte i legendární Zvonokosy od Gabriela Chevalliera. Nedávno jsem knihu znovu četl a opravdu jsem se bavil.

Pražský hřbitov Umberta Eca odsoudil Vatikán stejně jako Dana Browna

21:18
Spisovatel Umberto Eco se ve svém románu Pražský hřbitov zaměřuje na původ konspiračních teorií, potažmo na Protokoly siónských mudrců. Příběh začíná v nevábné pařížské čtvrti se v březnu 1897, kde se v v jednom bytě probouzí starší muž a snaží se rozpomenout, kdo vlastně je.

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari

21:18
Devět měst. Devět zastavení. Devět talismanů. Devět silných lidských příběhů, které se mohou stát inspirací naší vlastní hluboké životní změny.

Hadi v oblecích. Jak bezpečně rozpoznat psychopaty ve svém okolí

21:18
Psychopati mohou ze začátku působit jako vycházející hvězdy či spasitelé firem, záhy se však ukáže, že obratně zneužívají důvěry kolegů, manipulují nadřízenými a na pracovišti po sobě zanechávají spoušť. Autor se sice zaměřuje na firemní psychopaty, ale nacházíme v ní mnoho spouvislostí s chováním v politice či rodině.

Příběh čaje se stane klenotem vaší knihovny

21:18
PŘÍBĚH ČAJE - tak se nazývá velká výpravná kniha Soni, Zdeňka a Michala Thomových. Nechte se inspirovat příběhem nápojem v knize, která svým rozsahem patří k tomu nejlepšímu co v češtině vyšlo., protože s miskou čaje lze dosáhnout opravdového míru a mírumilovnost, která vyzařuje z misky čaje, lze sdílet. Může se stát i základem životního stylu.

Dětství pod palbou. O zneužívání dětí a manipulaci s nimi

21:18
Spisovatel, filmař, profesor práva, komentátor a publicista Joel Bakan je autorem poměrně nedávno vydané knihy s názvem Dětství pod palbou, která nese podtitul Jak velký byznys ovlivňuje děti.

Oceněná kniha Bibiana píská na prsty Ivana Binara

21:18
Ačkoli se v životě obvykle zázraky nedějí, přesto lze – díky fantazii – žít naplno, dobrodružně, vesele a krásně i na invalidním vozíčku. Mnohovrstevný příběh malé Bibiany nestaví na povrchním poměřování kontrastů. Povzbuzuje proti poraženectví a negativitě, je oslavou neviditelné každodenní statečnosti postižených lidí a připomenutím relativity slova „štěstí“.

Doba ledová je i komiks

21:18
Nicolas de Crécy patří mezi přední francouzské komiksové tvůrce a jeho tvorba je vysoce hodnocena domácí i zahraniční kritikou. Ve svém albu Période glaciaire vzdal vlastním uměleckým dílem hold Mekce francouzského uměleckého světa – Louvru.

Eliáš a liška, kniha plná fantazie pro malé děti

21:18
Možná znáte Dárek pro Sáru, Žofinku Ofinku nebo Rozpustilou ozvěnu a pokud Vás nadchly nejen znovuzrozené obrázky Heleny Zmatlíkové, ale také naivně fantazijní styl Ivony Březinové jakožto autorky příběhu, pak vás jistě zaujme právě nová knížka s názvem Eliáš a liška. Příběh vytvořený z obrázků z původní knihy Borise Aprilova: Lišákova dobrodružství.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes