15
new stories - click to show

Classic Praha

Description:

Classic Praha hraje klasickou a filmovou hudbu doplněnou o pořady s hudbou jazzovou, swingovou a muzikálovou. Naladíte nás v Praze na 98.7 FM, na www.classicpraha.cz, nebo přes mobilní aplikaci.

URL:

http://www.classicpraha.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

3.1 items/day

S Gershwinovou hudbou na procházku se psem. Jiří Chalupa zve na koncerty FOK určené dětem

2.December
Dramaturg cyklu FOK Orchestr na dotek Jiří Chalupa prozradí, jak přiblížit klasickou hudbu i nejmladším posluchačům.

Nezapomněli jste popřát svým blízkým krásné Vánoce? První vánoční SMS byla odeslána před rovnými 30 lety

2.December
Do svátků vánočních zbývají zhruba tři týdny, okolo nás už začíná vládnout ta správná předvánoční atmosféra a v tomto čase se také sluší popřát vše dobré našim blízkým, přátelům, známým, či obchodním partnerům - poslat vánoční pozdrav.

Smetanova Litomyšl ve vánoční nadílce

1.December
Schönbergovy Písně z Gurre, Dvořákova Stabat Mater, Česká filharmonie s Tomášem Netopilem či Pavel Černoch a Maria Agresta - Smetanova Litomyšl poodhalila program 65. ročníku. Spolu s ním opět nabízí možnost darovat festivalové letní večery pod stromeček. Se začátkem prosince spouští na svém webu prodej dárkových poukazů.

Vánoční koncert Pražských symfoniků pod taktovkou Jac van Steena přivítá Marii Fajtovou a Angelu Hewitt

1.December
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá vánoční koncert věnovaný Paříži. Unikátní program nabídne skladby, které se v hlavním městě Francie pravidelně uvádějí ve vánočním čase.

Dvořákovu síň Rudolfina ovládne duchovní svět i světská hudba Antonina Vivaldiho

1.December
Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. 12. 2022 zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná pro tehdejší drážďanský orchestr

Smrt skladatele Jeana Baptista Lullyho způsobila dirigentská taktovka

1.December
Hudba významného francouzského barokního skladatele se dočkala svého znovuobjevení až v posledních desetiletích 20. století.

V Pardubicích v sobotu zazní znovuobjevená Vánoční kantáta Leopolda Koželuha

30.November
Dílo, které bylo dlouho považováno za ztracené, uvede po více než 200 letech dirigent Marek Štilec s Komorní filharmonií Pardubice v sobotu 3.12. 2022.

Co rád poslouchá čerstvý držitel operní Thálie Martin Bárta?

30.November
Český barytonista Martin Bárta získal letos na podzim Cenu Thálie za výkon v roli Jaga ve Verdiho opeře Otello. Nebyl to však zdaleka jeho jediný letošní úspěch a na další umělecké projekty připravuje

Newyorská filharmonie má poprvé mezi členy více žen než mužů. Poměr je 45 : 44

29.November
Informaci minulý týden uveřejnil deník New York Times, který podotkl, že ještě před 60 lety nebyla v předním americkém orchestru ani jedna žena.

Pražští symfonikové se vracejí se svými úspěšnými Rybovkami Matěje Formana

29.November
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po roce opět uvede představení Kouzelná Rybovka Matěje Formana, které připravil společně s Divadlem Bratří Formanů.

Kvůli novému Avatarovi se Kate Winslet naučila volnému potápění. Její rekord je 7 minut a 14 sekund

29.November
Do kin už pomalu, ale jistě míří nový Avatar, a tak se další Hudba stříbrného plátna bude věnovat kariéře režiséra, scénáristy a producenta Jamese Camerona.

Semjon Byčkov tento týden oslaví 70. narozeniny dvěma Pátými symfoniemi

28.November
Tři koncerty s hudbou Beethovena a Šostakoviče se budou v Rudolfinu konat tento týden, od středy do pátku. Vůbec poprvé se do abonentního programu Českých filharmoniků tentokrát zapojí také Česká studentská filharmonie.

Z vítězství v soutěži Nadace Bohuslava Martinů se těší Kristian Mráček a členové Tria Gaudium

28.November
Soutěž Nadace Bohuslava Martinů v rámci festivalu Dny Bohuslava Martinů proběhla již po sedmadvacáté. V letošním roce o vítězství soupeřili mladí interpreti ve dvou kategoriích – housle a komorní soubory s klavírem. První cenu si odnáší houslista Kristian Mráček a Trio Gaudium. Koncert laureátů se uskutečnil v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v neděli 27. listopadu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes