15
new stories - click to show

Classic Praha

Description:

Classic Praha hraje klasickou a filmovou hudbu doplněnou o pořady s hudbou jazzovou, swingovou a muzikálovou. Naladíte nás v Praze na 98.7 FM, na www.classicpraha.cz, nebo přes mobilní aplikaci.

URL:

http://www.classicpraha.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.1 items/day

Český národní symfonický orchestr nabídne v 31. sezóně film, klasiku i jazz

10:38
S rokem 2024 vstoupí Český národní symfonický orchestr do 31. sezóny. Posluchači si mohou vybrat ze čtyř abonentních a tří mimořádných koncertů, proběhne také již tradiční festival Prague Proms.

Z „tlusté kačenky“ uctívanou operní divou

7:43
Výjimečný hlas božské Maria Callas utichl před 46 lety. Proslulá pěvkyně zemřela v pouhých 53 letech. Letos si připomínáme rovných sto let od jejího narození.

Česká filharmonie vstoupí do Nového roku s Jakubem Hrůšou a pestrou směsicí české a americké hudby

16:04
Silvestr a Nový rok se repertoárově nesou ve znamení začátku Roku české hudby. Hlavní hostující dirigent České filharmonie Jakub Hrůša k této příležitosti vybral pestrou směsici českých skladeb, v níž najde sólové uplatnění houslista Jiří Vodička, a klavíristka Olga Kern na závěr připomene 100. narozeniny Gershwinovy Rapsodie v modrém.

Kouzelná Rybovka Matěje Formana a Pražských symfoniků

13:12
Již třetí sezónu se na předvánočním repertoáru FOK objevuje scénicky zpracované provedení Rybovy České mše vánoční Matěje Formana a již třetí sezónu se těší velké oblibě. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK letos opět uvede toto velkolepé představení s pestrobarevnými kulisami, dřevěnými loutkami a kostýmovanými pěvci v kostele sv. Šimona a Judy i ve Smetanově síni Obecního domu.

Bayreuth bude šetřit na festivalovém sboru, plánuje ho zmenšit až o 40%. Úroveň představení neklesne, tvrdí vedení

29.November
Slavný operní festival uvádějící výlučně díla Richarda Wagnera oznámil razantní úspory. Tvrdí však, že restrukturalizace festivalového pěveckého sboru neovlivní uměleckou úroveň představení. Zamýšlený krok rezonuje v médiích a vyvolává kontroverze.

Štefan Margita jako Do Buoso v nové inscenaci Opery Národního divadla

29.November
3. a 5. listopadu proběhnou v Národním divadle v Praze premiéry operního představení s názvem Don Buoso / Gianni Schicchi. Jedná se o dvě jednoaktovky z pera Václava Kučery a Giacoma Pucciniho v režii Davida Radoka. Jednu z hlavních rolí ztvární tenorista Štefan Margita.

Panochovo kvarteto převezme Cenu Antonína Dvořáka 2023 před kamerami ČT art

28.November
Ve vyprodaném Španělském sále Pražského hradu převezmou ve středu 29. listopadu členové Panochova kvarteta Cenu Antonína Dvořáka za rok 2023. V roli gratulantů před diváky a televizními kamerami vystoupí 12 violoncellistů Berlínských filharmoniků, atraktivní těleso složené z členů violoncellové skupiny tohoto vynikajícího orchestru. Zájemcům o sledování slavnostního večera nabízí od 20.15 hodin s…

Svatojakubská noc na záchranu největších varhan v České republice

28.November
Benefiční Svatojakubská noc na záchranu největších varhan v Česku se bude konat 1. prosince 2023 od 19 hodin v bazilice sv. Jakuba a ambitech kláštera v Praze na Starém Městě.

Osmnáctiletý ukrajinský houslista "shrábnul" všechny ceny na francouzské soutěži

28.November
1. místo, cenu publika, cenu orchestru i cenu poroty si z mezinárodní soutěže Concours Long-Thibaud letos odnesl osmnáctiletý Ukrajinec Bohdan Luts.

Za hudbu k filmu Kronika mladého Indiana Jonese získal Laurence Rosenthal třikrát Cenu Emmy

28.November
V říjnu byl tento americký skladatel oceněn za celoživotní přínos filmové a televizní hudbě na 23. ročníku World Soundtrack Awards a vydal nové CD se svými nejslavnějšími soundtracky.

Dagmar Pecková v pořadu Hudba v miléniu. Rozhovor o činohře, Vánocích i kultuře

27.November
Mezzosopranistka Dagmar Pecková v rozhovoru pro rádio Classic Praha zve na své adventní koncerty s Musicou Bohemicou, hovoří o svých činoherních rolích a zamýšlí se také nad tím, co je a co není kultura.

Ve středu 29. listopadu začínají Dny Bohuslava Martinů

27.November
29. ročníku Dnů Bohuslava Martinů přivítá přední české sólisty a uvede i méně frekventovaná díla poličského rodáka. Festival nezapomene ani na nastupující generaci hudebníků, kterým patří Soutěž Nadace Bohuslava Martinů, završená Koncertem laureátů. Ve spolupráci s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu zazní scherzo pro orchestr či jednoaktová opera. Koncerty se konají v sá…

Stavovské divadlo nabídne vánoční hudební pohádku pro děti LouTkáček

27.November
V rámci cyklu Musica non grata bude ve Stavovském divadle uvedeno vánoční představení s hudbou Paula Hindemitha.

V Kostele sv. Vavřince zazní Kvartet pro konec času Olivera Messiaena a světová premiéra díla mladého českého autora

27.November
V úterý 5. prosince v Kostele sv. Vavřince na Malé Straně uskuteční koncert výtečných mladých českých interpretů, v jejichž podání zazní Kvartet pro konec času Olivera Messiaena a světová premiéra Kvartetu mladého českého skladatele Jana Jonáše Starého.

Nová výstava scénografií shakespearovských inscenací NdB je dostupná on-line

27.November
Národní divadlo Brno otevřelo pro divadelní nadšence e-výstavu, která přináší ukázky scénografických interpretací shakespearovských titulů řady vynikajících českých výtvarníků a scénografů 20. stol.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes