Sokolov - Litoměřice 2:4Hokejisté Litoměřic předstihli v čele první ligy Třebíč

Hokejisté Litoměřic zvítězili v 31. kole první ligy v Sokolově 4:2 a předstihli v čele první ligy Třebíč. Horácká Slavia podlehla doma pražské Slavii 0:3 a ztrácí na Severočechy tři body. Třetí Vsetín prohrál ve Frýdku-Místku 2:4 a čtvrtá Jihlava podlehla stejným výsledkem Benátkám nad Jizerou.

Litoměřičtí se radovali z devátého vítězství za sebou a v Sokolově za ním vykročili rázně. Už v čase 4:33 vedli po brankách Martina Procházky a Jaroslava Kracíka 2:0. V 25. minutě pojistil náskok Ondřej Procházka. Domácí ve třetí třetině zdramatizovali zápas góly Patrika Prymuly v přesilovce a Daniela Přibyla, ale v 56. minutě zpečetil výhru Stadionu Marek Berka. Baník po osmizápasové vítězné šňůře už počtvrté za sebou nebodoval.

Třebíč potřetí v řadě prohrála a podruhé za sebou vyšla bodově naprázdno. S pražskou Slavií prohrávala od poloviny úvodní části po brance Radka Havla, ve 28. minutě zvýšil v přesilové hře David Šteiner a na konci druhé třetiny se postaral už o tříbrankový náskok hostů Tomáš Knotek. Pražané po třech duelech bez bodu vyhráli podruhé za sebou. Gólman Roman Málek udržel díky 36 úspěšným zákrokům podruhé za sebou a celkově potřetí v sezoně čisté konto.

Vsetín si připsal druhu porážku z posledních tří zápasů. Valaši sice po úvodní brance Jakuba Tepera otočili stav díky Adamu Zemanovi a Romanu Vlachovi, ale ve třetí třetině duel ztratili po třech gólech inkasovaných v oslabení. V přesilovce pěti proti třem vyrovnal v 53. minutě Filip Komorski, za 124 sekund se postaral o obrat Jonáš Peterek a za dalších 17 sekund upravil David Klimša na 4:2.

Jihlava poprvé po čtyřech zápasech neuspěla a prohrála na ledě patnáctých Benátek nad Jizerou. Dvěma góly k tomu přispěl dvaačtyřicetiletý bývalý reprezentant Radek Duda. Svou bilanci v šestém utkání po obnovení kariéry, kterou původně ukončil po sezoně 2019/20, vylepšil na osm bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí.

Na páté místo před Sokolov se posunul díky třetímu vítězství za sebou Prostějov. Jestřábi doma zdolali Vrchlabí 2:0 po gólech Petra Beránka a Šimona Jelínka. Brankář Ondřej Bláha vychytal druhu nulu v ročníku.

Po pěti porážkách z předešlých šesti zápasů uspěla podruhé za sebou Poruba, která zvítězila v Havířově 7:0. Ostravané už v 11. minutě vedli 3:0. Slovák Martin Réway si připsal celkem čtyři body (1+3) a gólman Adam Brízgala udržel díky 35 zásahům první nulu v ročníku. Šestnáctý Havířov prohrál desátý z posledních jedenácti zápasů a na únik z přímé sestupové pozice do druhé ligy ztrácí už 14 bodů.

Podruhé za sebou doma vyhrálo Ústí nad Labem, které po Vsetínu (3:2) zdolalo i díky gólu a asistenci Michala Trávníčka Přerov 4:2. Zubři prohráli pátý z posledních šesti zápasů a ze tří duelů pod novým koučem Robertem Svobodou uspěli jen v tom premiérovém.

31. kolo první hokejové Chance ligy:
Frýdek-Místek - Vsetín 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 10. Teper, 53. Komorski, 55. Peterek, 56. Klimša - 15. A. Zeman, 23. Roman Vlach. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 2:4, navíc Pitule (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1000.
Benátky nad Jizerou - Jihlava 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 17. a 25. R. Duda, 1. Jansa, 32. J. Šír - 31. Lichanec, 52. Kowalczyk. Rozhodčí: Bejček, Zavřel - Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 304.
Havířov - Poruba 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Branky: 3. Réway, 5. Gřeš, 11. M. Houdek, 27. Žovinec, 32. Stloukal, 47. Guman, 58. Jenyš. Rozhodčí: Čech, Jaroš - Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 729.
Třebíč - Slavia Praha 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 10. R. Havel, 28. Šteiner, 39. T. Knotek. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Měkýš, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 1000.
Ústí nad Labem - Přerov 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 38. M. Tůma, 44. Bernat, 47. Trávníček, 60. D. Tůma - 16. Ševčík, 51. F. Dvořák. Rozhodčí: Wagner, Micka - Belko, Baxa. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 976.
Sokolov - Litoměřice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 44. Prymula, 50. D. Přibyl - 2. Martin Procházka, 5. Kracík, 25. O. Procházka, 56. Berka. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Beneš, Kokrment. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 468.
Prostějov - Vrchlabí 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. P. Beránek, 40. Š. Jelínek. Rozhodčí: Hucl, Květoň - Kučera, Kráľ. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1000.
Kolín - Kadaň 5:0 kontumačně