Kempný se vrátil do NHL! Uvedl se asistencí, bodovali i další obránci

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český hokejový obránce Michal Kempný ve svém prvním zápase v aktuálním ročníku NHL pomohl Washingtonu asistencí k výhře 5:3 nad Nashvillem. Ve zredukovaném středečním programu, který nabídl šest zápasů namísto plánovaných jedenácti, se prosadili ještě další dva čeští obránci. V duelu Floridy s NY Rangers nahrál na gól floridský Radko Gudas a do statistik se zapsal také newyorský Libor Hájek.

Kempnému k návratu do prvního týmu Washingtonu pomohla personální nouze v obraně Capitals. Trenéru Peteru Laviolettovi chyběla v zápase proti Nashvillu hned čtveřice obránců a i díky tomu dostal Kempný příležitost hned den po svém povolání z farmářského týmu Hershey Bears.

Hodonínský rodák, který se do NHL vrátil po 16 měsících, odehrál ve své obnovené premiéře jednadvacet minut a hned v první třetině po návratu se podílel na brance Nica Dowda. Americký útočník zakončil akci Kempného s Carlem Hagelinem a třetím zásahem korunoval povedenou první třetinu Washingtonu.

Capitals tříbrankový náskok během osmi minut druhé třetiny ztratili, ale ve třetí části rozhodl o výhře domácích Jevgenij Kuzněcov, který v oslabení nachytal Juuseho Sarose v brance Nashvillu. Pojišťující trefu přidal do prázdné branky Hagelin.

Florida i díky Gudasově asistenci porazila NY Rangers 4:3 a posunula se před newyorský celek na pátou pozici ve Východní konferenci. Gudas se v 51. minutě podílel na obratu domácích Panthers z 1:2 na 3:2. O pět minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Anthony Duclair. jehož branka se po snížení Chrise Kreidera z poslední minuty ukázala jako vítězná.

Asistenci si v duelu připsal také obránce Rangers Hájek. Odchovanec brněnské Komenty se do statistik zapsal ve 33. minutě, kdy se podílel na trefě Miky Zibanejada.

Domácí: 03:15. Eller, 13:11. Carlson, 18:52. N. Dowd, 54:24. Kuzněcov, 58:57. Hagelin

Hosté: 21:23. Trenin, 27:03. Kunin, 27:38. F. Forsberg

Domácí: Samsonov (Copley) – Carlson (A), D. Orlov, T. van Riemsdyk, Kempný, Irwin, Alexandr Alexejev – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Protas, Bäckström (A), Sheary – Oshie, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Hosté: Saros (Rittich) – Fabbro, Harpur, A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen (A), Tolvanen – Olivier, Trenin, Jeannot – McCarron, Tomasino, Cousins.

Luxmore, Brenk – Alphonso, Kelly

Capital One Arena, Washington

Návštěva

18 573 diváků

Domácí: 25:09. A. Lundell, 45:56. Weegar, 50:31. Verhaeghe, 54:40. Duclair

Hosté: 11:08. Panarin, 32:43. Zibanejad, 59:15. Kreider

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Lucas Carlsson, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), S. Bennett, S. Reinhart – Marchment, A. Lundell, Mamin – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.

Hosté: Šesťorkin (Kinkaid) – K'A. Miller, Trouba, Hájek, A. Fox, Nemeth, Lundkvist – Kreider (A), Zibanejad, Kakko – Panarin (A), R. Strome, Dryden Hunt – Lafreniere, Chytil, J. Gauthier – McKegg, Goodrow (A), Reaves.

Morton, Skilliter – Brisebois, Baker

FLA Live Arena, Sunrise

Návštěva

15 857 diváků

Domácí: 20:33. Tage Thompson, 23:17. Tage Thompson, 54:38. Prow

Hosté: 04:43. D. Hamilton, 11:48. Bratt, 44:28. J. Hughes, 46:50. Šarangovič

Domácí: Luukkonen (M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, Fitzgerald, Pysyk (A), Prow, Butcher – Tuch, Tage Thompson, Peterka – V. Olofsson, Ruotsalainen, R. Asplund – Okposo (A), Krebs, B. Murray – Hayden, Eakin, Bjork (A).

Hosté: Blackwood (A. Schmid) – D. Hamilton (A), Graves, P. K. Subban, Siegenthaler, Severson (A), Ty Smith – J. Boqvist, N. Hischier (C), Zacha – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Kuokkanen, Mercer, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Studenič.

Pochmara, Kozari – Cormier, Tobias

KeyBank Center, Buffalo

Návštěva

11 511 diváků

Domácí: 04:03. R. Thomas, 06:59. Kyrou, 35:46. Tarasenko, 40:16. Saad

Hosté: 07:31. Draisaitl, 31:49. Bouchard

Domácí: Binnington (Ch. Lindgren) – Mikkola, Parayko, Krug, Faulk, M. Scandella, Perunovich – Saad, R. O'Reilly, Perron – Bučněvič, R. Thomas, Tarasenko – N. Walker, Bozak, Kyrou – K. Kostin, L. Brown, Toropčenko – Walman.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie, Bouchard, Samorukov – Foegele, McDavid, Hyman – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Devin Shore, D. Ryan, Sceviour – Benson, R. McLeod, Turris.

MacDougall, Syvret – Murray, Gawryletz

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 12:46. Gourde, 54:32. Lauzon

Hosté: 04:44. J. van Riemsdyk, 54:47. J. van Riemsdyk, 62:14. Provorov

Domácí: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Lauzon, Soucy, A. Larsson, Borgen – Schwartz, McCann, Jordan Eberle – Järnkrok, Gourde, Blackwell – Marcus Johansson, Wennberg, Donskoi – M. McCormick, True, Geekie.

Hosté: M. Jones (Sandström) – Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton, Mayhew – Farabee, K. Hayes, Konecny – Lindblom, Giroux, Atkinson – J. van Riemsdyk, Frost, MacEwen – Willman, P. Brown.

Hebert, Nicholson – Nagy, Mills

Climate Pledge Arena, Seattle

Návštěva

17 151 diváků

Domácí: 16:26. S. Carrick

Hosté: 41:21. Pearson, 60:26. J. T. Miller

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Benoit, Jacob Larsson – T. Terry, Getzlaf (C), Lettieri – Rakell, Lundeström, Milano – Silfverberg (A), S. Carrick, D. Grant – B. Robinson, Deslauriers.

Hosté: Demko (Halák) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), Poolman, B. Hunt – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, J. T. Miller (A), Pearson – Höglander, Horvat (C), Dickinson – Dowling, Lammikko, Motte.