Vedoucí Litoměřice vyhrály v první lize po dvanácté za sebou

foto Lední hokej - ilustrační foto

Praha - Hokejisté vedoucích Litoměřic zdolali ve 34. kole první ligy doma i díky pěti využitým přesilovým hrám šestnáctý Havířov 6:1, natáhli svou vítěznou sérii už na 12 utkaní a před druhou Třebíčí mají stále šestibodový náskok. Horácká Slavia na vlastním ledě porazila Prostějov 3:0. Zaváhal třetí Vsetín, který doma podlehl Šumperku 1:4.

Havířov držel v Litoměřicích bezbrankový stav do 34. minuty, kdy v přesilovce skóroval Roman Přikryl. Za 101 sekund zvýšil v další početní výhodě Lukáš Válek. V 38. minutě se za hosty prosadil Vlastimil Dostálek, ale v čase 47:03 vrátil Stadionu dvoubrankový náskok Petr Hauser a potom ještě domácí využili tři přesilové hry díky Josefu Jíchovi, Martinu Procházkovi a Finovi Rikuovi Sihvonenovi. Havířov prohrál popáté v řadě.

Třebíč se po sérii tří porážek vrací na vítěznou vlnu a uspěla podruhé za sebou. Ve druhém dějství jí zařídili dvoubrankový náskok Martin Šťovíček s Radimem Ferdou a v čase 53:53 dovršil výsledek Vojtěch Střondala. Gólman Pavel Jekel udržel díky 38 úspěšným zákrokům počtvrté v sezoně čisté konto. Jestřábi prohráli potřetí za sebou.

Vsetín prohrál teprve potřetí z uplynulých jedenácti zápasů a Šumperk naopak ukončil sérii tří porážek, při kterých nebodoval. Draci vykročili za úspěchem přesně po 11 minutách hry, kdy v oslabení otevřel skóre Tomáš Vildumetz. Ve 26. minutě sice vyrovnal Vít Jonák, ale v polovině prostřední části vrátil hostům náskok Lukáš Žálčík a 97 sekund před druhou pauzou zvýšil Dávid Kohút. Výsledek dovršil 52 vteřin před koncem při power play do prázdné branky Denis Kindl.

Čtvrtá Jihlava si sice připsala kontumační výhru nad Kadaní, která v polovině listopadu z finančních důvodů odstoupila ze soutěže, ale na ledě v předehrávce 43. kola neuspěla a na ledě pátého Sokolova podlehla 0:4. Byla to pro ni teprve druhá prohra z posledních osmi duelů. Baník se po šňůře šesti porážek vrací do formy druhou výhrou ze tří zápasů. Brankami k tomu pomohli Denis Zeman, Vojtěch Tomi, Daniel Přibyl a Jan Pohl, gólman Jakub Neužil pochytal všech 29 střel a připsal si první nulu v ročníku.

Na sedmou pozici se díky čtvrtému vítězství z posledních pěti vystoupení posunula pražská Slavia, která v Edenu zdolala Ústí nad Labem 4:2. Po gólu a asistenci si připsali za vítěze obránci Mikuláš Hovorka s Václavem Veberem.

Sérii tří domácích porážek ukončil Přerov, který zdolaly Benátky nad Jizerou 2:0. V 15. minutě otevřel skóre v přesilovce Jakub Svoboda a 17 sekund před koncem zamířil při power play do prázdné branky Tomáš Šoustal. Brankář Michael Petrásek zastavil 38 střel a dosáhl na třetí nulu v ročníku. Patnácté Benátky nad Jizerou si třetí prohrou za sebou komplikují boj o záchranu.

Formu potvrdila Poruba, která porazila Kolín 3:0. Bodovala popáté za sebou a počtvrté z toho vyhrála. Ostravany dostal ve 3. minutě do vedení Jakub Hajný, v polovině úvodní třetiny zvýšil Martin Réway a poslední slovo měl po 32 sekundách třetí třetiny Fin Markus Korkiakoski. Brankář Adam Brízgala udržel díky 31 zásahům druhé čisté konto v sezoně. Kozlové po sérii šesti vítězství nebodovali potřetí v řadě.

První hokejová Chance liga:

34. kolo:

Vsetín - Šumperk 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 26. Jonák - 12. Vildumetz, 31. Žálčík, 39. Kohút, 60. D. Kindl. Rozhodčí: Čech, Květoň - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

Litoměřice - Havířov 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Branky: 34. R. Přikryl, 36. Válek, 48. Hauser, 49. Jícha, 58. Martin Procházka, 60. Sihvonen - 38. Dostálek. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Štofa, Horažďovský. Vyloučení: 2:8. Využití: 5:0. Diváci: 1000.

Poruba - Kolín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 3. Hajný, 10. Réway, 41. Korkiakoski. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 452.

Třebíč - Prostějov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 29. Šťovíček, 39. Ferda, 54. Střondala. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 791.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 26. Hovorka, 44. J. Doležal, 56. Poletín, 60. Veber - 15. Milfait, 53. D. Tůma. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 636.

Přerov - Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 15. Jakub Svoboda, 60. T. Šoustal. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 8:11, navíc Tadeáš Král - D. Špaček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 720.

Jihlava - Kadaň 5:0 kontumačně

Předehrávka 43. kola:

Sokolov - Jihlava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. D. Zeman, 20. Tomi, 32. D. Přibyl, 55. J. Pohl. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 541.

17. Kadaň 32 0 0 0 32 26:159 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Sobota 8. ledna - 35. kolo:

15:00 Slavia Praha - Havířov,

16:00 Poruba - Šumperk,

17:00 Přerov - Kolín, Vrchlabí - Benátky nad Jizerou, Litoměřice - Frýdek-Místek, Sokolov - Prostějov,

17:30 Třebíč - Ústí nad Labem.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 24.04.2024 ČTK