Hertha - Köln 1:3Daridův gól nepomohl, fotbalisté Herthy prohráli s Kolínem nad Rýnem

Aktualizováno

Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida vstřelil svůj první gól v této sezoně německé fotbalové ligy, ale Hertha Berlín prohrála v 18. kole doma s Kolínem nad Rýnem 1:3. V dresu vítězného týmu, který se posunul v tabulce na šesté místo, se radoval i Tomáš Ostrák, jenž nastoupil v 85. minutě.

Fotbalisté Kolína se radují z gólu proti Herthě Berlín.

Fotogalerie

Hertha poprvé inkasovala ve 30. minutě, kdy se prosadil po rychlém brejku hlavičkující Modeste. Za dvě minuty zvýšil náskok hostů bývalý hráč berlínského týmu slovenský záložník Duda.

V 57. minutě přišla Daridova chvíle, kdy jeho přímý kop z levé strany zapadl do sítě za bezmocného brankáře Schwabeho.

Vyrovnat se Hertě nepodařilo, naopak ještě inkasovala po trefě střídajícího Thielmanna. Svěřenci trenéra Tayfuna Korkuta tak mají v tabulce dál 21 bodů a jsou třináctí. Kolín nad Rýnem si připsal třetí ligové vítězství za sebou.

Před Herthu se dostala v tabulce jedenáctá Bochum, která porazila díky brance Pantoviče Wolfsburg 1:0 a bodovala naplno po dvou porážkách. "Vlci" prohráli v lize pošesté za sebou.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:
Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 1:3 (57. Darida - 30. Modeste, 32. Duda, 90.+1 Thielmann),
Bochum - Wolfsburg 1:0 (65. Pantovič).