Buly - debata expertů

Také druhý sjezd ve Wengenu domácím unikl, Feuz skončil druhý za Kriechmayrem

Druhý sjezd Světového poháru ve Wengenu vyhrál Vincent Kriechmayr. Třicetiletý rakouský lyžař na slavné sjezdovce Lauberhorn triumfoval podruhé v kariéře. Prvenství získal před domácím Beatem Feuzem a třetím Dominikem Parisem, který se ujal vedení SP v disciplíně.

Sjezdu ve Wengenu kraloval Kriechmayr

V pátečním závodě obsadil Kriechmayr až dvanácté místo. Start mu navíc umožnila výjimka od Mezinárodní lyžařské federace, protože kvůli karanténě přišel ve Švýcarsku o oba tréninky.

Proti Kriechmayrovu startu se sice ohradilo vedení švýcarské reprezentace, ale rakouský lyžař prohlásil, že názor funkcionářů pro něj není důležitý. "Zajímá mě, jak to vidí soupeři," řekl agentuře AP.

Výjimku probíral s lídrem Světového poháru Marcem Odermattem i Beatem Feuzem, který byl dnes druhý. "Oba říkali, že je to správné rozhodnutí. A jejich názor je jediný, který mě zajímá," dodal Kriechmayr.

V sobotu si v čase 2:26,09 dojel pro první vítězství v sezoně. Úřadující mistr světa v obou rychlostních disciplínách navázal ve Wengenu na úspěch z roku 2019 a počet triumfů ve Světovém poháru zaokrouhlil na deset.

Druhý byl se ztrátou 34 setin Beat Feuz a po třetím místě z pátku mu opět unikl rekordní čtvrtý triumf na Lauberhornu, kde vyhrál v letech 2012, 2018 a 2020. O historické maximum se švýcarský reprezentant dělí se slavným Rakušanem Franzem Klammerem.

Třetí příčku obsadil Dominik Paris, který za Kriechmayrem zaostal o 44 setin. Italský lyžař se vrátil do čela průběžného hodnocení pořadí sjezdařů. Z něj sesadil vítěze pátečního závodu Nora Aleksandera Aamodta Kildeho, jenž byl dnes až sedmý.

Na čtvrtém místě skončil vedoucí muž celkového pořadí Světového poháru Marco Odermatt. Švýcarský reprezentant, který byl v pátek druhý, vede s náskokem 390 bodů před Kildem.

V neděli zakončí program Světového poháru ve Wengenu závod ve slalomu.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - sjezd: 1. Kriechmayr (Rak.) 2:26,09, 2. Feuz (Švýc.) -0,34, 3. Paris (It.) -0,44, 4. Odermatt (Švýc.) -0,46, 5. Mayer (Rak.) -0,51, 6. Čater (Slovin.) -0,66, 7. Kilde (Nor.) -0,98, 8. Rogentin (Švýc.) -1,36, 9. Striedinger -1,67, 10. Franz (oba Rak.) -1,77.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 10 závodů): 1. Paris 316 b., 2. Kilde a Feuz oba 305, 4. Mayer 302, 5. Kriechmayr 285, 6. Odermatt 276.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 35 závodů): 1. Odermatt 1075, 2. Kilde 685, 3. Mayer 592, 4. Kriechmayr 524, 5. Feuz 447, 6. Paris 406.