Závodní sobota v domácích halách

Aktuality
sobota 29. ledna 2022
Sobotní program v našich atletických halách byl poměrně nabitý. Nejkvalitnější výkony byly k vidění ve Stromovce a Jablonci.

V Hale Otakara Jandery proběhly velmi dobře obsazené veřejné závody. Na domácí půdě testoval svou formu dálkař Radek Juška, jenž předvedl vyrovnanou sérii, když se všechny jeho měřené pokusy vešly do 12 centimetrů. Ten nejdelší měřil 769. Mezi ženami si doskákala pro nový osobní rekord 606 centimetrů vícebojařka Dorota Skřivanová. Ta překvapivě velmi zdatně sekundovala na čtvrtce hlavní favoritce a tréninkové kolegyni Martině Hofmanové, když doběhla s nevelkým odstupem za ní v dalším osobáku 54.92. Hofmanová si s dvěma okruhy poradila v čase 54.30. Další primát pak přidala na poloviční trati za 23.93. Žádná jiná závodnice se pod 24 vteřin nedostala. Nejblíže k tomu měla Natálie Kožuškaničová (24.02).

Jan Veleba zaběhl v rozběhu i finále šedesátky shodně 6.73. Druhým nejrychlejším mužem dne byl Štěpán Hampl, který dosprintoval do cíle v časech 6.76 a 6.79. Stejnou disciplínu žen opanovala dle očekávání Nikola Bendová za 7.43 v rozběhu a 7.41 ve finále.

Letos poprvé si zaběhl svou hlavní disciplínu jeden z našich nejlepších čtvrtkařů a člen stříbrné štafety z HME v Toruni Michal Desenský. Papírové předpoklady potvrdil a byl nejrychlejší ze všech za 47.38 před Slovákem Miroslavem Marčekem (47.58) a Davidem Bixem (47.84).

V závodě mužů na 3000 metrů se pokoušel o pokoření osmiminutové hranice Jan Friš. To se mu nakonec nepodařilo, když zvládl trať proběhnout v čase 8:06.52. Lucie Sekanová vyhrála patnáctistovku za 4:22.73.

Šínová v dobré vícebojařské formě

Jablonecká hala hostí o tomto víkendu Krajský přebor ve vícebojích. Na něm se skvěle dařilo mimo soutěž závodící Tereze Eleně Šínové, která si poskládala svůj nejlepší kariérní součet v pětiboji 4291 bodů. Její výkon však bude veden ve statistikách pod čarou, jelikož dráha v Jablonci je delší než standardních 200 metrů. Šínová se v průběhu soutěže radovala ze tří dílčích osobáků, a to na šedesátce překážek (8.31), v kouli (12.64) a na osmistovce (2:24.52), u které bohužel platí ze statistického hlediska to samé jako u pětiboje.

Velmi slušně rozjetý sedmiboj má František Doubek. V průběhu prvního dne ho mohly těšit zejména osobáky na šedesátce (7.00) a v kouli (13.69). Solidní výkon 717 centimetrů předvedl v dálkařském sektoru. Naopak asi trochu více čekal ve výšce, kde zdolal nejlépe 190.