Hokejisté Přerova vyhráli na Slavii a Prostějov zdolal Ústí nad Labem

foto Puk v hokejové brance - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Přerova vyhráli dohrávku 27. kola první ligy v Praze nad Slavií 4:3 v prodloužení a díky čtvrtému vítězství se posunuli z desátého místa na osmé. Na šestou pozici o skóre před Slavii poskočil Prostějov, který zdolal v dohrávce 37. kola doma Ústí nad Labem také 4:3 v prodloužení.

Přerov vykročil za dalším úspěchem ve 3. minutě, kdy otevřel skóre Matouš Kratochvil. Po půlminutě druhé části zařídil Zubrům dvoubrankový náskok Jakub Kubeš a ve 33. minutě v přesilové hře upravil Jiří Goiš už na 3:0. Jenže Slavia se nevzdala a ve třetí třetině vyrovnala.

Nejdříve ve 46. minutě skóroval Petr Kafka, v čase 53:26 v početní výhodě pěti proti třem přidal další branku Daniel Krejčí a za 35 sekund v pokračující klasické přesilovce vyrovnal Daniel Kružík. Ale pátou prohru z posledních šesti zápasů Slavia neodvrátila, po 40 sekundách prodloužení rozhodl Jan Süss.

Po čtvrté výhře za sebou sahalo i Ústí nad Labem, ale nakonec uspěl Prostějov, který ukončil sérii tří porážek. Hostující Slovan dostal v 6. minutě do vedení v přesilové hře Vladimír Brož, Jestřábi ale v polovině úvodní části díky gólům Marka Švece a Petra Mrázka stav otočili.

Severočeši odpověděli 48 sekund před koncem úvodní části díky Brožově druhé brance v utkání a ve 29. minutě je poslal do vedení David Tůma. V čase 50:22 ale vynutil nastavení David Vala a 38 sekund před koncem prodloužení rozhodl obránce Josef Zajíc.

Výsledky první hokejové ligy

Dohrávka 27. kola:

Slavia Praha - Přerov 3:4 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 0:1)

Branky: 46. P. Kafka, 54. Krejčí, 55. Kružík - 3. M. Kratochvil, 21. Kubeš, 33. Goiš, 61. Süss. Rozhodčí: Bejček, Sýkora - Štěpánek, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 659.

Dohrávka 37. kola:

Prostějov - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 10. M. Švec, 11. P. Mrázek, 51. Vala, 65. Zajíc - 6. a 20. V. Brož, 29. D. Tůma. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Konvička, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 640.

17. Kadaň 43 0 0 0 43 26:214 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 26.04.2024 ČTK