Jihlava - Litoměřice 7:1Vedoucí Litoměřice utrpěly v první hokejové lize debakl v Jihlavě

Hokejisté vedoucích Litoměřic prohráli v dohrávce 40. kola první ligy na ledě čtvrté Jihlavy vysoko 1:7 a v čele mají stále desetibodový náskok před druhou Třebíčí. Zaváhal i třetí Vsetín, který podlehl v duelu 38. dějství doma Porubě 2:5. Pátý Sokolov v dohrávce 41. kola na vlastním ledě po obratu zdolal Šumperk 3:2.

Litoměřice prohrály třetí z posledních pěti zápasů a připsaly si nejvyšší debakl v sezoně. Dosavadním maximem byla listopadová prohra v Kolíně 1:6. Dukla vyhrála třetí z posledních čtyř duelů. Vedení se sice už po 20 sekundách hry ujali hosté díky Romanu Přikrylovi, ale ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře Josef Skořepa, který po 30 sekundách druhé části také otočil stav.

Ve 27. minutě zvýšil Richard Cachnín, jenž se potom podruhé mezi střelce zapsal v čase 41:43. Za 56 sekund přidal další branku Jakub Illéš, ve 46. minutě se prosadil také Tomáš Havránek a necelé tři minuty před koncem dovršil v další početní výhodě hattrick Skořepa.

Vsetín prohrál teprve podruhé z uplynulých šesti zápasů, přestože dvakrát vedl. V 5. minutě otevřel skóre veterán Radim Kucharczyk a na vyrovnání Michala Vachovce z 25. minuty odpověděl v čase 34:34 Roman Pšurný. Hned za šest sekund ale odpověděl z trestného střílení Kanaďan Samuel Bitten. Ve 44. minutě otočil stav Fin Markus Korkiakoski, za 65 sekund zvýšil ve vlastním oslabení Radim Toman a 118 sekund před koncem zpečetil výhodu při power play do prázdné branky Pavel Jenyš.

Sokolov počtvrté za sebou vyhrál doma. Baník otevřel skóre ve 3. minutě díky brance Tomáše Janduse, ale v polovině úvodní části v přesilové hře vyrovnal Petr Kratochvíl a v čase 34:24 otočil stav Lukáš Žálčík. V 52. minutě zahájil další obrat Vojtěch Tomi a tři a půl minuty před koncem rozhodl Jaromír Kverka.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 38. kola:
Vsetín - Poruba 2:5 (1:0, 1:2, 0:3).
Dohrávka 40. kola:
Jihlava - Litoměřice 7:1 (1:1, 2:0, 4:0).
Dohrávka 41. kola:
Sokolov - Šumperk 3:2 (1:1, 0:1, 2:0).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.