Skinner dal čtyři góly na ledě Montrealu, Buffalo vyhrálo 5:3

foto Hokejista Buffala Jeff Skinner (vlevo) překonává brankáře Montrealu Sama Montembeaulta.

New York - Útočník Jeff Skinner se blýskl v NHL čtyřmi góly a asistencí při vítězství hokejistů Buffala 5:3 na ledě Montrealu. Devětadvacetiletý Kanaďan ještě více prohloubil krizi Canadiens, kteří prohráli desátý zápas v řadě, což se jim stalo poprvé od roku 1926. Buffalo uspělo po třech porážkách.

Skinner otevřel skóre ve 4. minutě a v polovině zápasu poslal hosty do vedení 2:1. Domácí pak vývoj zápasu otočili, ale po Skinnerově asistenci v závěru druhé třetiny vyrovnal na 3:3 Tage Thompson. Závěrečná část patřila Skinnerovi, který po přihrávkách Alexe Tucha přidal další dvě branky. Byl to jeho první čtyřgólový zápas v NHL, hattrick se mu povedlo dát po více než třech letech.

Na střídačce Montrealu prohrál i třetí zápas bývalý hvězdný útočník Martin St. Louis, který v týdnu vystřídal odvolaného trenéra Dominiquea Ducharmea.

Pavel Zacha asistoval u prvního gólu zápasu mezi New Jersey a Pittsburghem, kterému jeho tým nakonec podlehl 2:4. Skóre otevřel ve 28. minutě Jack Hughes, jenž zmeškal předchozí tři utkání kvůli covidu-19. Hosté v úvodu třetí třetiny zápas otočili zásluhou Bryana Rusta, který se trefil v pátém duelu v řadě. New Jersey vzápětí vyrovnalo, ale závěr patřim Pittsburghu. Dvěma asistencemi k výhře Penguins přispěl kapitán Sidney Crosby, ale na jubilejní 500. gól v NHL dál čeká.

Colorado bodovalo v 19. zápase v řadě. Nejlepší tým soutěže vyhrál v Dallasu 4:0 a zvítězil v 17 z posledních 19 utkání. Dvěma góly k tomu přispěl Gabriel Landeskog. Čisté konto udržel díky 23 zákrokům Darcy Kuemper, kterému kryl ze střídačky záda Pavel Francouz.

Ottawa vyhrála 4:1 ve Washingtonu, který dokázala porazit po deseti zápasech. Na ledě Capitals uspěla dosud naposledy v lednu 2014. Jediný gól domácích dal Nicklas Backström, který v druhé třetině snížil na 1:2 i za asistence Alexandra Ovečkin. Ruský kanonýr se opět nedočkal 30. branky v sezoně, neskóroval v šestém utkání za sebou.

NHL:

Washington - Ottawa 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Bäckström - 6. Formenton, 16. Gaudette, 39. B. Tkachuk, 51. C. Brown. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. B. Tkachuk, 3. C. Brown (všichni Ottawa).

Montreal - Buffalo 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Branky: 22. M. Hoffman, 32. Petry, 37. Armia - 4., 31., 49. a 59. J. Skinner, 39. Tage Thompson. Střely na branku: 32:31. Diváci: 500. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. Tuch (oba Buffalo), 3. Armia (Montreal).

New Jersey - Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 28. J. Hughes (Zacha), 43. N. Hischier - 34. Matheson, 41. Rust, 47. Boyle, 59. Guentzel. Střely na branku: 30:35. Diváci: 11.242. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Matheson (oba Pittsburgh), 3. Gillies (New Jersey).

Dallas - Colorado 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 6. a 59. Landeskog, 12. Kadri, 54. Aube-Kubel. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.167. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. Kuemper, 4. Landeskog (všichni Colorado.

1. Colorado 46 34 4 8 190:131 72
2. Minnesota 43 29 3 11 164:124 61
3. Nashville 48 28 4 16 149:134 60
4. St. Louis 46 27 5 14 162:129 59
5. Dallas 46 25 2 19 137:141 52
6. Winnipeg 45 20 8 17 130:134 48
7. Chicago 48 17 7 24 117:162 41
8. Arizona 48 12 4 32 108:180 28