SESTŘIH: Zlín - Liberec 2:0. Navrátilec Vukadinovič režíroval výhru

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína zvítězili v dohrávce 20. kola první ligy nad Libercem 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na 11. místo. O výhře domácích rozhodli ve druhém poločase David Tkáč a Robert Hrubý po dvou asistencích střídajícího Vukadina Vukadinoviče. "Ševci" tak neprohráli v pátém domácím utkání za sebou a na barážové příčky mají pětibodový náskok. Slovanu nevyšla letošní ligová premiéra a už tři duely čeká na vstřelený gól, Severočeši zůstali desátí, ale mají zápas k dobru.

Zápas se měl hrát původně v neděli 6. února, ale kvůli koronavirové nákaze a následné karanténě ve zlínském týmu byl odložen. Liberec pak nehrál ani o uplynulém víkendu kvůli střevní viróze v mužstvu Pardubic.

Zlín vstoupil do utkání velmi aktivně a veškeré snahy o úvodní gól vměstnal do první desetiminutovky. Už ve druhé minutě vyprášil Knoblochovy rukavice Dramé, který se do nebezpečného zakončení dostal ještě jednou a po něm i Hrubý.

Liberec se na trávníku prvních dvacet minut jen rozkoukával a iniciativu převzal až v závěru první půle. Signálem byla dělovka Stocha, s níž měl Rakovan plno práce. Zlínský gólman se vytáhl i při prudkém centru na Tuptu.

Na začátku druhého poločasu hlavičkoval těsně vedle Rondič, největší dosavadní šanci na gól si po hodině hry vypracovali "Ševci". Střelu Hrubého vyrazil Knobloch, jenž zlikvidoval i dorážku Matejova a ustál i závar po následném rohovém kopu.

Domácí se branky dočkali v 65. minutě. Perfektní centr Vukadinoviče hlavou přesně k tyči usměrnil Tkáč a svým šestým gólem v ligové sezoně dotáhl v týmové tabulce střelců absentujícího Poznara.

Liberec musel více otevřít hru, do šance se hlavičkou opět procpal Rondič, ale neuspěl. Zlín potvrdil výhru z brejku, který režíroval opět Vukadinovič a na jehož konci byla přesná střela Hrubého. Moravané tak porazili Slovan i ve druhém ligovém utkání v tomto ročníku, na podzim zvítězili 1:0.

Domácí: 65. Tkáč, 78. R. Hrubý

Hosté:

Domácí: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Simerský, Matejov – Conde, R. Hrubý (80. Nečas) – Y. Dramé (59. V. Vukadinović), Tkáč, Janetzký (88. J. Kolář) – Fantiš (79. Chwaszcz).

Hosté: Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie (72. Mészáros), Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Stoch (57. Ch. Frýdek), Purzitidis – Rondić, Alijagić (56. Rabušic), Tupta (80. Jan Matoušek).

Zlín - Liberec: Zakončení Rabušice vytáhl na čáře Simerský

Zlín - Liberec: Vesmírný zákrok Rakovana po hlavičce Meszároše!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905