Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Floridy s Radkem Gudasem v sestavě zvítězili v NHL na ledě Caroliny 3:2 v prodloužení. Český bek potvrdil roli tvrdého muže a pěti srážkami si upevnil v této statistice vedení v soutěži. Ve středečním programu zazářil Mark Scheifele, jenž hattrickem a přihrávkou řídil vítězství Winnipegu 6:3 nad Minnesotou. Skvělou formu má Calgary, které porazilo Anaheim 6:2 a připsalo si osmou výhru za sebou.

Carolina vedla brankami Teuva Teräväinena a Tonyho DeAngela 1:0 a 2:1. Ztrátu smazali nejprve Aleksander Barkov a poté Sam Reinhart, který poslal zápas do prodloužení gólem v čase 59:11 při hře šesti proti pěti. O vítězství hostů rozhodl obránce Aaron Ekblad. Na straně poražených vyšel naprázdno Martin Nečas, který si v posledních deseti zápasech připsal jen tři asistence a neskóroval už přes měsíc.

Floridě pomohl za stavu 0:1 gólmanskými zákroky obránce Lucas Carlsson, který na brankové čáře zastoupil dvěma reflexivními zásahy hokejkou Sergeje Bobrovského. Okradl tím o jistý gól Jesperiho Kotkaniemiho a Stevena Lorentze.

Minnesota vedla brankou Joela Eriksona Eka, ale Scheifele čistým hattrickem od 32. do 42. minuty výsledek otočil. Na něj gólem navázal Cole Perfetti a Wild ve zbytku třetí třetiny už jen dvakrát snížili na rozdíl dvou branek (4:2 a 5:3). Hrdinovi zápasu zdatně sekundoval jeho spoluhráč z formace Blake Wheeler, který zaznamenal čtyři přihrávky.

Calgary položilo základ úspěchu v úvodních 24 minutách, po kterých vedl kanadský tým i díky dvěma gólům Eliase Lindholma 4:1. Švédský útočník, první hvězda zápasu, si ještě připsal v závěru přihrávku u gólu na 5:2. Tři body v utkání nasbírali i Johnny Gaudreau (1+2), Matthew Tkachuk (1+2) a Rasmus Andersson (0+3). Daniel Vladař, který o den dříve vychytal výhru Flames nad Columbusem, zůstal na střídačce. Calgary se po sérii výher posunulo na třetí místo v Západní konferenci.

Domácí: 31:20. Scheifele, 39:48. Scheifele, 41:07. Scheifele, 42:23. Perfetti, 50:02. Connor, 57:50. P. Stastny

Hosté: 10:29. J. Eriksson Ek, 44:20. Zuccarello, 56:46. D. Kulikov

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – Perfetti, Dubois, Connor – K. Reichel, Lowry, Copp – Poganski, Toninato, Harkins.

Hosté: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, N. Sturm, Duhaime.

Blandina, Pollock – Brisebois, Baker

Canada Life Centre, Winnipeg

Návštěva

12 527 diváků

Domácí: 19:14. T. Teräväinen, 43:13. A. DeAngelo

Hosté: 33:09. Barkov, 59:11. S. Reinhart, 60:16. Ekblad

Domácí: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Kotkaniemi, Martinook (A).

Hosté: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.

St. Laurent, Dwyer – Shewchyk, Pancich

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

16 986 diváků

Domácí: 05:34. D. Dubé, 12:55. E. Lindholm, 23:43. E. Lindholm, 24:24. M. Tkachuk, 56:48. J. Gaudreau, 57:51. Mangiapane

Hosté: 21:34. Milano, 44:26. Lundeström

Domácí: Markström (Vladař) – Kylington, Ch. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – D. Dubé, Monahan (A), Toffoli – Lucic, Adam Ružička, T. Lewis.

Hosté: J. Gibson (29. Stolarz) – Fowler (A), Pateryn, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, Deslauriers, S. Carrick.

Walsh, Skilliter – Kovachik, Hunt

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí:

Hosté: 40:41. Landeskog, 55:45. Rantanen

Domácí: Brossoit (Lo. Thompson) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, B. Hutton, Coghlan – Pacioretty, Eichel, Dadonov – Janmark, W. Karlsson, R. Smith – Marchessault, Stephenson, N. Roy – W. Carrier, B. Howden, Patrick.

Hosté: Kuemper (Francouz) – D. Toews, Makar, J. Johnson, Girard, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, Newhook, Helm – Compher, Jost, Aube-Kubel – MacDermid.