Manchester United přestřílel Leeds a vzdálil se pátému West Hamu

foto Fotbalista Manchesteru United Bruno Fernandes (vlevo) a Mateusz Klich z Leedsu v utkání 26. kola anglické ligy.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United ztratili v utkání 26. kola anglické ligy dvougólový náskok, nakonec ale přestříleli domácí Leeds 4:2. Vítěznou branku vstřelil v 70. minutě střídající záložník Fred. \"Rudí ďáblové\" si upevnili čtvrtou příčku, na pátý West Ham mají náskok čtyři body.

Manchester v souboji tradičních rivalů udeřil v prvním poločase dvakrát ze vzduchu. Nejprve se prosadil hlavou kapitán Maguire a svěřenci trenéra Rangnicka skórovali poprvé v sezoně po rohovém kopu. V nastavení přidal další zásah Fernandes, jenž navázal na hattrick z prvního vzájemného utkání.

Patnáctý celek Premier League ale v rozmezí několika vteřin vyrovnal. V 53. minutě překvapil De Geu stříleným centrem na zadní tyč Rodrigo a z následujícího útoku se prosadil i Raphinha. Favorita tak zachránil až tvrdou ránou na přední tyč Fred a v závěru přidal pojistku Elanga.

Wolverhampton zdolal na svém stadionu 2:1 Leicester, v 67. minutě rozhodl Podence. "Vlci" se drží těsně za pohárovými příčkami, na šestý Arsenal ztrácí dva body. Leicester je jedenáctý.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Leeds - Manchester United 2:4 (53. Rodrigo, 54. Raphinha - 34. Maguire, 45.+5 Fernandes, 70. Fred, 89. Elanga), Wolverhampton - Leicester 2:1 (9. Neves, 67. Podence - 41. Lookman).