Branky, body, vteřiny

Riiber s přehledem uhájil vedení po skoku, Portyk doběhl sedmadvacátý

Nor Jarl Magnus Riiber po nepovedeném olympijském vystoupení opět kraluje severské kombinaci. Obrovský náskok po skoku uhájil i v běžecké části. Nejlepším Čechem závodu v Oslu byl Tomáš Portyk na sedmadvacátém místě, Ondřej Pažout uzavřel elitní třicítku. Lukáš Daněk dojel devětatřicátý.

Riiber měl náskok po skokanské části téměř minutu před druhým Estoncem Kristjanem Ilvesem. Třetí pozici držel Rakušan Johannes Lamparter.

Norský fenomén posledních sezon doběhl do cíle s téměř minutovým náskokem před Rakušanem. Třetí skončil Nor Jens Luraas Oftebro.

Portyk s Pažoutem se po skoku seřadili na 25. a 26. místě, v konečném pořadí si oba pohoršili a na Riibera ztratili přes tři minuty. Daněk si naopak v běžecké části polepšil, když se z 41. místa posunul na 39. místo.

Riiber navázal na triumf z Lahti z minulého týdne a v této sezoně zaokrouhlil počet vítězství na deset. V průběžném pořadí vítězi posledních tří ročníků Světového poháru patří druhé místo.

Na vedoucího Lampartera, který v lednu využil Riiberových zdravotních potíží a sesadil ho z prvního místa, ztrácí norský suverén 87 bodů. Do konce sezony zbývají ještě tři závody. Jeden v neděli v Oslu a poté dva v Schonachu.

Výsledky SP v severské kombinaci v Oslu

1. Riiber (Nor.) 23:00,2, 2. Lamparter -53,9, 3. J. L. Oftebro (Nor.) -1:05,4, 4. Graabak (Nor.) -1:14,8, 5. Orter -1:19,3, 6. Seidl -1:25,2, 7. Rehrl (všichni Rak.) -1:26,7, 8. Rydzek (Něm.), 9. Ilves (Est.) oba -1:28,0, 10. Frenzel (Něm.) -1:41,2, ...27. Portyk -3:12,1, 30. Pažout -3:22,6, 39. Daněk (všichni ČR) -4:56,3.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 20 závodů): 1. Lamparter 1170, 2. J. M. Riiber 1083, 3. Geiger (Něm.) 869, 4. Graabak 665, 5. Ilves 567, 6. Frenzel 554, ...32. Portyk 61, 41. Vytrval (ČR) 33, 49. Daněk 10, 55. Pažout 2.