Nor Riiber ovládl i druhý závod SP sdruženářů po olympijských hrách

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál v Oslu i druhý závod Světového poháru po olympijských hrách. Z trojice českých reprezentantů bodovali Tomáš Portyk na 27. a Ondřej Pažout na 30. místě. Lukáš Daněk doběhl na 39. příčce.

Jarl Magnus Riiber (uprostřed), Johannes Lamparter (vpravo), Jens Luras Oftebro (vlevo).

Riiber, který na olympiádě v Pekingu nemohl potvrdit medailové ambice vinou koronaviru, dnes za vítězstvím vykročil už po skokanské části. Vyhrál ji suverénním výkonem 139 metrů a 143,3 bodu. Na desetikilometrovou trať vyrazil s téměř minutovým náskokem.

Do cíle doběhl o 53,9 sekundy před lídrem průběžného pořadí Světového poháru Johannesem Lamparterem z Rakouska. Třetí místo se ztrátou jedné minuty a pěti sekund obsadil stříbrný medailista z Pekingu Jens Luraas Oftebro.

Portyk s Pažoutem se po skoku seřadili na 25. a 26. místě, v konečném pořadí si oba pohoršili a na Riibera ztratili přes tři minuty. Daněk si naopak v běžecké části polepšil, když se z 41. místa posunul na 39. místo.

Riiber navázal na triumf z Lahti z minulého týdne a v této sezoně zaokrouhlil počet vítězství na deset. V průběžném pořadí vítězi posledních tří ročníků Světového poháru patří druhé místo.

Na vedoucího Lampartera, který v lednu využil Riiberových zdravotních potíží a sesadil ho z prvního místa, ztrácí norský suverén 87 bodů. Do konce sezony zbývají ještě tři závody. Jeden v neděli v Oslu a poté dva Schonachu.