Nor Lindvik vyhrál závod skokanů na Holmenkollenu, Polášek byl poslední

Aktualizováno

Skokan na lyžích Marius Lindvik vyhrál domácí závod Světového poháru na slavném Holmenkollenu. Kompletní norské stupně vítězů v Oslu pokazil po prvním kole vedoucí německý reprezentant Markus Eisenbichler, který se vklínil na druhé místo před Roberta Johanssona a Daniela Andreho Tandeho.

Český skokan Viktor Polášek na archivním snímku.

Viktor Polášek obsadil v Norsku poslední, 50. místo. Český reprezentant skočil 110 metrů a stejně jako v předchozím individuálním závodu seriálu v Lillehammeru nedokázal porazit ani jednoho soupeře.

Olympijský šampion Lindvik vítězství vybojoval ze třetího místa po prvním kole. Ve druhém doletěl na 131 metrů a Eisenbichlera, který skočil o metr méně, porazil v těsném závodu o 1,6 bodu. Johansson ve finále rovněž zapsal 130 metrů a na stupně vítězů se posunul ze šesté pozice.

Lídr průběžného pořadí SP Japonec Rjoju Kobajaši skončil šestý a upevnil si vedení v seriálu, protože o místo za sebou nechal nejbližšího pronásledovatele Karla Geigera z Německa.

Postavení v čele severské minisérie Raw-Air udržel po šesti z devíti soutěžních skoků dnes osmý Rakušan Stefan Kraft.

V závodě žen získala dva body za 29. místo česká jednička Karolína Indráčková, jež se tentokrát na rozdíl od předchozích dvou startů neprobojovala do první dvacítky pořadí. Premiérový triumf v kariéře po předchozích dvanácti jiných medailových umístěních zaznamenala domácí Silje Opsethová.