Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Trenér Prachatic: Byla to spíš plácaná, ale na góly se hezky koukalo

Znovu tři body. Trenér Prachatic Josef Raušer má zatím na jaře důvod ke spokojenosti.

PRACHATICE - Dva zápasy, dva výsledky 3:2 a šest bodů! Fotbalistům prachatického Tatranu se vstup do odvetné části Ondrášovka krajského přeboru vydařil parádně. Minule si poradili na domácí umělce s Milevskem a uspěli i tentokrát, když přivezli výhru z Oseka. Vítěznou trefu obstaral v 70. minutě Tomáš Pecka, jenž minule sestřelil soupeře z města vzduchotechniky hattrickem. Tatran se drží v závěsu za vedoucím Českým Krumlovem a příště přivítá doma Rudofov, který se nachází ve středu tabulky.

Ohlasy po utkání v Oseku

Josef Raušer, trenér Prachatic: „Prospali jsme prvních dvacet minut, nebyli jsme v soubojích. Pak jsme se trošku dostali do hry, ale celkově byl v první půli Osek lepší. Vyloučení domácího Kubiše bylo zasloužené, změnilo ráz utkání. Byl to jeden z klíčových atributů zápasu. Domácí byli o deseti a nechtěli hrát, ani nemohli. My jsme trpělivou hrou, navíc hezkými góly otočili. Mrzí mě, že jsme závěr zápasu neodehráli víc v klidu, protože jsme ho pětatřicet minut po změně stran měli pod kontrolou a dokázali jsme ho zvrátit. V závěru jsme domácí pustili do zbytečných šancí, byla to naše chyba. Bylo to hektické, dostali jsme se pod tlak. Ale ubojovali jsme to i se štěstím. Pro náhradního gólmana, který šel do hry po zranění prvního brankáře, to nebylo jistě jednoduché, ale chytil, co měl a potvrdil, že do kádru patří. Nepodali jsme úplně optimální výkon, ale tři body z Oseku se počítají. S fotbalem však utkání moc společného nemělo, bylo vidět, že všichni jsou poprvé na přírodní trávě. Byla to spíš plácaná. Krásné byly oba góly, kterými jsme zápas otočily – padly po kombinačních akcích, na jejich konci byly parádní střely. Na to se krásně koukalo. Měli jsme ještě pár šancí, které jsme ale neproměnili.“

Tomáš Pecka, autor vítězného gólu: „Očekávali jsme těžký zápas, Osek je doma na malém hřišti silný. Bohužel jsme se na to nepřipravili dobře, dvakrát jsme prohrávali, ale naštěstí jsme využili toho, že soupeř dohrával o deseti. Začali jsme dominovat na balonu, Osečtí se po vyloučení David Kubiše zatáhli. Honza Makoš to po hodině hry krásně trefil na 2:2, což nám dodalo sebedůvěru. A můj vítězný gól? Byl to vypadlý míč, který jsem lobnul z půlky, o což jsem se pokoušel už v prvním poločase, kdy to těsně nevyšlo. Zaplaťbůh, že napodruhé to tam spadlo. Získali jsme tady tři důležité body, cenné o to víc, že Osek bude hrát nahoře mezi TOP pěti. Teď se mu trochu vzdálíme, i proto jsem rád, že jsme tady urvali vítězství. Budeme se mu snad už jen vzdalovat. Jaké budeme mít ambice pro jaro? Ty nejvyšší, ale budeme hrát s pokorou. Chceme být mezi třemi nejlepšími a rvát se o první místo s Českým Krumlovem. Ten je trošku jinde díky tomu, že má ve svém středu kluky, kteří spolu hrají už delší dobu, ale náš vzájemný zápas byl velmi vyrovnaný. Bohužel tam byla klíčová individuální chyba, která rozhodla celý zápas. Myslím ale, že na Krumlov máme a uvidíme, co přinese druhý vzájemný souboj v domácím prostředí.“