Florbalisté Tatranu jsou po po sedmi letech ve finále

Florbalisté Tatranu Střešovice porazili v úterním pátém semifinále play off superligy Vítkovice 1:0 a postoupili poprvé od zisku svého 16. titulu v roce 2015 do superfinále. V něm se utkají s vítězem souboje mezi mistrovskou Mladou Boleslaví a pražskou Spartou, v kterém Středočeši po dnešním vítězství 4:1 vedou 3:2 na utkání. Rozhodnout se může ve čtvrtek v Mladé Boleslavi. Jediný duel o titul se hraje v sobotu 9. dubna od 17:00 v pražské O2 areně.

Ilustrační foto

Jedinou branku duelu Tatranu s Vítkovicemi vstřelil v 8. minutě Marek Beneš po přihrávce Matěje Havlase ve vlastním oslabení při vyloučení Davida Šimka. Brankář Lukáš Kříž udržel jako první v letošním play off čisté konto. Vítkovice, které naposledy získaly titul v roce 2019, na třetí účast v superfinále za sebou nedosáhly.

Mladá Boleslav se potřetí ujala v sérii vedení. V závěru úvodní třetiny získala dvoubrankový náskok. V čase 16:39 otevřel skóre Adam Hemerka a 53 sekund před koncem první třetiny se prosadil Jakub Bína. Ve 43. minutě pojistil náskok Marek Korych a v čase 46:48 upravil Petr Koláčný už na 4:0. Necelé tři minuty před koncem sebral Lukáši Bauerovi nulu sparťan Radim Křenek.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off, 5. zápasy
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Marek Beneš. Konečný stav série: 4:1.
Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 17. Hemerka, 20. J. Bína, 43. Korych, 47. Koláčný - 58. Křenek. Stav série: 3:2.