V NHL skórovali Kämpf, Faksa i Pastrňák, který také asistoval. Brankář Mrázek se zranil

Hokejistům Bostonu nestačil v NHL gól a přihrávka Davida Pastrňáka a podlehli Torontu 4:6. Český útočník překonal jako jediný Petra Mrázka, který kvůli problémům s třísly odstoupil v osmé minutě z utkání. V dresu Bruins si ještě připsal asistenci Tomáš Nosek, na druhé straně vstřelil David Kämpf gól. Radek Faksa přispěl brankou k výhře Dallasu 3:2 v Anaheimu. Columbusu nepomohla přihrávka Jakuba Voráčka a prohrál doma s New Yorkem Islanders 3:4.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Faksa (vpravo) slaví gól do sítě Anaheimu

Radek Faksa (vpravo) slaví gól do sítě Anaheimu | Foto: Kirby Lee-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák skóroval ve třetím zápase za sebou, když v šesté minutě vyrovnal 38. trefou sezony na 1:1.

Havířovský rodák se prosadil se štěstím, protože v přesilové hře posílal puk z levého kruhu ke vzdálenější tyči a obránce Toronta TJ Brodie ve snaze překazit přihrávku usměrnil kotouč za záda Mrázka. Český gólman čelil v zápase čtyřem střelám.

Toronto odpovědělo pěti góly a Kämpf upravil ve 37. minutě tečí na 6:1. Český útočník zvýšil jen 47 sekund po Austonovi Matthewsovi, který se 49. trefou sezony osamostatnil v čele tabulky střelců.

Boston ve zbytku zápasu alespoň korigoval skóre. Nosek si připsal asistenci u gólu Curtise Lazara, který z dorážky snížil na 3:6. Poslední změnu skóre provedl z úniku Taylor Hall po přihrávce Pastrňáka.

Faksa ukázal, že má šikovné ruce, byť vstřelil teprve čtvrtý gól v sezoně. Český útočník zakončil průnik forhendovou kličkou, kterou překonal Johna Gibsona, a otevřel v patnácté minutě skóre.

Anaheim ve druhé třetině otočil, prosadili se Derek Grant a Troy Terry. Dallas ale v rozmezí 49. až 53. minuty překlopil zápas na svou stranu. Vyrovnal Roope Hintz a z úniku rozhodl Jacob Peterson.

NHL

Boston - Toronto 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)
Branky: 6. Pastrňák, 39. DeBrusk, 54. Lazar (Nosek), 58. Hall (Pastrňák) - 6. Blackwell, 10. Rielly, 19. Kerfoot, 29. Marner, 36. Matthews, 37. Kämpf. Střely na branku: 30:32. Petr Mrázek odchytal za Toronto 7:44 minuty, inkasoval jeden gól ze čtyř střel a úspěšnost zásahů měl 75 procenta. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Marner, 3. Matthews (všichni Toronto).

Tampa Bay - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 21. Killorn, 30. Hedman, 47. Point, 61. Stamkos - 8. Niederreiter, 29. Jarvis, 37. Aho. Střely na branku: 32:19. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Point (oba Tampa Bay), 3. Jarvis (Carolina).

Florida - Montreal 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)
Branky: 17. a 42. Huberdeau, 18. a 28. Lomberg, 23. Bennett, 55. Marchment, 58. Barkov - 3. Wideman, 37. Edmundson, 37. Dauphin, 39. Dvorak. Střely na branku: 46:24. Diváci: 15 587. Hvězdy zápasu: 1. Lomberg, 2. Bennett, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Pittsburgh - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 15. Boyle, 51. Crosby - 34. Vatrano, 38. Schneider, 42. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 011. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Schneider (oba NY Rangers), 3. Crosby (Pittsburgh).

Columbus - NY Islanders 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky. 8. a 34. Gavrikov (na druhou Voráček), 45. Bjorkstrand - 12. Nelson, 16. Josh Bailey, 24. Beauvillier, 30. Parise. Střely na branku: 45:29. Diváci: 15 557. Hvězdy zápasu: 1. Nelson (NY Islanders), 2. Gavrikov (Columbus), 3. Varlamov (NY Islanders).

Nashville - Ottawa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 20. a 39. McCarron, 51. Jeannot, 60. Duchene - 5. B. Tkachuk. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17 176. Hvězdy zápasu: 1. McCarron, 2. Saros, 3. Ekholm (všichni Nashville).

Minnesota - Philadelphia 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 15. Dumba, 17. Kaprizov, 22. Greenway, 39. Fiala - 45. Frost. Střely na branku: 37:33. Diváci: 17 874. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. F. Gaudreau, 3. Fiala (všichni Minnesota).

Calgary - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 30. Toffoli - 34. a 51. Ničuškin. Střely na branku: 45:30. Diváci: 16 543. Hvězdy zápasu: 1. Ničuškin (Colorado), 2. Toffoli (Calgary), 3. Rantanen (Colorado).

Anaheim - Dallas 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 24. Grant, 30. Terry - 15. Faksa, 49. Hintz, 53. Peterson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 12 617. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Gibson (Anaheim), 3. Robertson (Dallas).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít