Panorama

Doležal svými dvěma góly dopomohl k výhře Zaglebie Lubin 3:1

Český fotbalový útočník Martin Doležal skóroval za Zaglebie Lubin v druhém z devíti odehraných ligových zápasů od lednového přestupu z Jablonce. Šestinásobný reprezentant pomohl svými dvěma góly ve 28. kole polské ligy k obratu a vítězství 3:1 nad Mielecem, zbývající branku vítězů vstřelil český záložník Erik Daniel.

Martin Doležal
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Jednatřicetiletý Doležal vstřelil obě branky hlavou. Nejprve v 72. minutě vyrovnal a v 85. minutě pak stanovil konečné skóre. Mezi jeho branky se vešel v 79. minutě jeho spoluhráč Daniel krásným dalekonosným pokusem po vyběhnutí hostujícího gólmana.

Doležal se dnes trefil poprvé od 18. února, kdy také dvěma góly přispěl k výhře 3:1 nad Plockem. Po dnešním vítězství je Lubin v neúplné tabulce třináctý s náskokem šesti bodů na sestupové pozice.

Polská fotbalová liga - 28. kolo:

Zaglebie Lubin - Mielec 3:1 (za domácí 2 góly Doležal a 1 gól Daniel), Štětín - Plock 1:2.