Basketbalistky Hradce porazily Brno i podruhé a výhra je dělí od ligového bronzu

Basketbalistky Hradce Králové dělí jedna výhra od ligového bronzu. Hráčky Sokola v sobotu v hale KP Brno zvítězily 80:71 po prodloužení a v sérii o třetí místo se ujaly vedení 2:0 na zápasy.

Basketbal - ilustrační snímek.

Východočešky v úterý vyhrály první zápas v Hradci Králové jasně 85:66, dnes ale Brňanky držel ve hře výkon Evy Kopecké. Domácí kapitánka zaznamenala 33 bodů a postarala se o třetí nejlepší výkon probíhající sezony.

Víc bodů než Kopecká zaznamenala v aktuálním ročníku pouze Brionna Jonesová z mistrovského USK. Americké pivotce patří s výkony 37 a 39 bodů první i druhé místo, navíc v pořadí střelkyň figuruje také na čtvrté až šesté pozici.

Brno mohlo díky výkonu Kopecké pomýšlet i na vítězství, ale nadějně rozehranou čtvrtou čtvrtinu do vítězného konce nedotáhlo. Hradec Králové v ní nejprve smazal šestibodové manko, poté dvě minuty před koncem srovnal a prodloužení ovládl 11:2. Třetí duel je na programu v úterý v hale Východočešek.

O 3. místo v play off basketbalové ligy žen - 2. zápas:
KP Brno - Hradec Králové 71:80 po prodl. (18:21, 33:38, 59:50, 69:69)
Nejvíce bodů: Kopecká 33, Kucowská 13, Aklová 10 - Čuperková 16, Effangová a Marečková po 13. Stav série 0:2.