S bavičem Náhlovským se v Praze rozloučili herci, zpěváci a další osobnosti

foto Bavič Josef Alois Náhlovský (na snímku z 5. února 2014).

Praha - S hercem a bavičem Josefem Aloisem Náhlovským se v obřadní síni v pražských Strašnicích rozloučili herci, zpěváci a další osobnosti. Smuteční obřad se konal za velkého zájmu médií. Druhé rozloučení s Náhlovským, který zemřel 7. dubna ve věku 72 let, se uskuteční 19. dubna v kostele svaté Ludmily v Luhačovicích. Náhlovský se do Luhačovic jezdil léčit, před lety si tam také pořídil dům.

Dnešního rozloučení se zúčastnili například herci Jiřina Bohdalová a Alois Švehlík, baviči Karel Šíp a Aleš Háma, hudebníci Petr Janda, Jakub Smolík a Vašo Patejdl, hokejisté Jiří Šlégr a Milan Hnilička nebo právník Tomáš Sokol. "Vzpomínám na exploze smíchu, nikdy nezkazil žádnou legraci a byl velmi spolehlivý," uvedl hudebník Karel Vágner, který byl Náhlovskému kolegou v jeho sportovních aktivitách.

Smuteční obřad v zaplněné síni zahájila skladba Nights in White Satin od skupiny Moody Blues. Poté promluvil rodinný přítel Náhlovských Martin Plachý z Luhačovic. Do tamních lázní si Náhlovský jezdil léčit průdušky a před pěti lety si tam koupil vlastní dům. "Pepa byl pravý 'švihák lázeňský', který svoji přítomností působil na luhačovické hosty stejně jako místní léčivá voda," prohlásil Plachý.

Po skladbě Miroslava Žbirky Čo bolí, to prebolí se smuteční řeči ujal moderátor Aleš Cibulka. "Vždy jsi všem dělal radost, rozdával smích, a tak jsi zarmoutil až zprávou, že už nejsi," obrátil se na zemřelého Cibulka a svoji řeč doprovodil záznamem z posledního Náhlovského rozhlasového vystoupení.

Rozloučení zakončila píseň Jiřího Suchého Na shledanou ze hry Zločin v šantánu.

Josef Náhlovský se narodil v roce 1949 v Lomu u Mostu, původním povoláním byl učitel. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor čeština a dějepis.

Jako moderátor začal působit společně s Petrem Novotným u hudební skupiny Fešáci. Komickou dvojici později tvořil se svým hereckým partnerem a kolegou Josefem Mladým, spolupracoval také s moderátorem a bavičem Karlem Šípem. Je autorem humoristické teorie o fiktivním národu starých Krušnohorců, kterou zpracoval do své knihy Krušnohorská kronika. Sám sebe také často označoval termínem poslední žijící Krušnohorec. Jako herec se objevil ve filmu Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli.

"S Pepíkem jsme se znali mnoho let. Byl to velmi vzdělaný a vtipný člověk a je mi ho moc líto. Pepo, nikdy na tebe nezapomenu a jsem rád, že jsem s tebou mohl spolupracovat a být mnohokrát i v TV pořadech. Odpočívej v pokoji a na pivo zajdeme až tam někde nahoře," reagoval na svém facebookovém profilu kreslíř Štěpán Mareš, který mimo jiné ilustroval Krušnohorskou kroniku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.04.2024 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024

Očekáváme v 03:00 1°C

Celá předpověď