Vedoucí AC i druhý Inter vyhrály předehrávky, stále je dělí dva body

foto Zleva fotbalista Interu Milán Denzel Dumfries a Andrea Ranocchia ze Spezie v utkání 33. kola italské ligy, 15. dubna 2022.

Řím - Milánské celky AC i Inter vyhrály dnešní předehrávky 33. kola italské ligy a stále je mezi nimi v čele tabulky dvoubodový rozdíl. Vedoucí AC porazil na vlastním stadionu 2:0 sestupem ohrožený FC Janov. Inter, který má oproti městskému rivalovi zápas k dobru, vyhrál na hřišti Spezie 3:1.

Na San Siru ukončil Leao už v 11. minutě čekání milánského celku na gól po předchozích dvou bezbrankových remízách. Portugalský útočník pohotově zakončil přetažený pas Kalulua za obranu a devátou trefou v sezoně se odpoutal v čele klubové tabulky střelců od Girouda a momentálně zraněného Ibrahimovice. V závěru přidal pojistku střídající Brazilec Messias. Janov na třetím místě od konce ztrácí tři body na záchranu.

Inter nasměroval k třetí ligové výhře za sebou po půlhodině hry tvrdou ranou z první pod břevno chorvatský záložník Brozovič, který skóroval poprvé v sezoně. V 73. minutě zvýšil nejlepší střelec týmu Lautaro Martínez, argentinský útočník dal 15. gól v sezoně. Těsně před koncem zkorigoval výsledek parádní střelou do šibenice Maggiore, ale v nastavení zpečetil výhru Interu chilský útočník Alexis Sánchez. Spezia zůstala patnáctá s jedenáctibodovým náskokem na sestupové pozice.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Spezia - Inter Milán 1:3 (88. Maggiore - 31. Brozovič, 71. Lautaro Martínez, 90.+2 Sánchez), AC Milán - FC Janov 2:0 (11. Leao, 87. Messias).