SESTŘIH: Jablonec - Slavia 1:2. Schranz a Tecl trestali, hosté dál první

Autor: iSport.cz
11
Video se připravuje ...
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 29. kole první ligy v Jablonci 2:1. Obhájce titulu poslal v 31. minutě do vedení Ivan Schranz po obrovské chybě brankáře Jana Hanuše a v 84. minutě přidal po dalším zaváhání domácí defenzivy pojistku Stanislav Tecl. O tři minuty později už jen snížil střídající Jan Krob.

Červenobílí si částečně spravili náladu po čtvrteční porážce 1:3 v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy a vyřazení ze soutěže a kolo před koncem základní části nejvyšší soutěže nadále vedou tabulku o bod před druhou Plzní. Jablonec prohrál poosmé z posledních devíti ligových zápasů se Slavií, už devět kol čeká na vítězství a patří mu 12. místo s náskokem pouhých dvou bodů na barážové pozice.

Slavia nastoupila se sedmi změnami v základní sestavě oproti čtvrtečnímu utkání s Feynoordem. Mezi tyčemi dostal před Mandousem přednost Kolář, na stoperu nastoupil Kúdela a v útoku pak Tecl. Nezvykle na postu podhrota hrál Fila.

Pražané se v netradiční sestavě hledali a oproti předpokladům v první půli nijak výrazně nedominovali. Ve 13. minutě těsně nedosáhl na centr Plavšič, na druhé straně hosté zablokovali Kratochvílovu střelu.

Jablonečtí dobře dostupovali hráče a nepouštěli favorita do šancí, v 31. minutě mu ale sami doslova darovali vedení. Gólman Hanuš, který krátce působil i ve Slavii vyběhl daleko před pokutové území, míč místo odkopu začal nepochopitelně zpracovávat a nabídl úvodní trefu Schranzovi, který bez problémů poslal balon do prázdné branky. Ještě v minulé sezoně jablonecký ofenzivní hráč skóroval podesáté v ligovém ročníku.

Severočeši mohli rychle odpovědět, míč se napříč pokutovým územím dostal až na pravou stranu k Surzynovi, ale ten tvrdou přízemní střelou minul. Domácí chtěli ještě do pauzy srovnat, ale slávisté nápor s vypětím sil ustáli.

Po změně stran se dlouho hrálo bez šancí. V 64. minutě se tlačil do úniku Schranz, míč si však ukopl. Jablonec se sice snažil o vyrovnání, ale Slavia kontrolovala průběh více než v úvodním dějství.

V 84. minutě navíc Pražané přidali pojistku. Dlouhý aut ze strany prodloužil hlavou střídající Talovjerov a nehlídaný Tecl zády poslal balon do sítě přes brankáře Hanuše, který opět zaváhal. Domácí ještě závěr zdramatizovali, když se za tři minuty trefil přesně pod břevno střídající Krob. Srovnat už ale Jablonečtí nedokázali ani v pětiminutovém nastavení.

Góly

Domácí: 87. Krob

Hosté: 31. Schranz, 84. Tecl

Sestavy

Domácí: Hanuš – Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený (74. Krob) – Hübschman /K/ (74. Považanec) – Kratochvíl, Černák, Houska, Pilař (74. Kadlec) – Ikaunieks (57. Silný).

Hosté: Kolář – Bah, Kúdela, Kačaraba, Jurásek – Schranz, Hromada (87. Ševčík), Traoré (87. Dorley), Plavšić (55. Talověrov) – Tecl /K/, Fila (55. Olayinka).

4056 diváků

Jablonec - Slavia: Černákův faul na Baha spustil obří strkanici!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.