SESTŘIH: Slavia - Zlín 3:0. Pražané jdou do nadstavby jako lídr

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slavie vyhráli ve 30. kole první ligy doma nad Zlínem 3:0 a v boji o čtvrtý titul za sebou ovládli základní část soutěže o bod před druhou Plzní. O branky Pražanů se postarali Stanislav Tecl, Lukáš Provod a Peter Olayinka, gólman Ondřej Kolář si sedmé čisté konto v sezoně nejvyšší soutěže nepřipsal, protože na závěrečné minuty dostal šanci na hřišti Přemysl Kovář. Slavia naplno bodovala potřetí za sebou od remízy v Plzni a díky prvnímu místu v tabulce bude hrát v nadstavbě s hlavními konkurenty doma. Jedenáctý Zlín podruhé za sebou prohrál a na vítězství čeká čtyři kola.

Slavia vedle zraněných Masopusta, Bořila a Krmenčíka postrádala nemocné Ševčíka a gólmana Mandouse. Ve stoperské dvojici společně nastoupili po dlouhých 448 dnech uzdravení Hovorka s Kúdelou. Na marodku Fastavu přibyl k Vukadinovičovi, Tkáčovi, Hlouškovi a Hlinkovi také Vraštil.

Hned v úvodu se dostal do šance Zlín. Hovorka přihrál nechtěně místo brankáři Kolářovi Fantišovi, který za vápnem místo zakončení zbrzdil akci přihrávkou na Hrubého a Slavia odolala.

Domácí favorit si postupně vytvářel převahu a první šanci měl ve 13. minutě kapitán Tecl, který zaběhl za obranu na přihrávku Schranze, Rakovan však úspěšně zasáhl. Hosté byli také nebezpeční, v šestnáctce se uvolnil Čanturišvili, ale koncovka byla nepřesná.

Ve 28. minutě sice překonal Rakovana Tecl, ale kvůli ofsajdovému postavení se radoval předčasně. Vzápětí hlavičkoval vedle Holeš, ale ve 32. minutě už Slavia získala vedení. Bahův centr před malé vápno poslal z voleje pravačkou k levé tyči Tecl a navázal na gól z minulého kola v Jablonci.

Za čtyři minuty už to bylo 2:0. Provod si za vápnem připravil střeleckou pozici a levačkou prostřelil Rakovana, kterému v pokleku prošel balon mezi nohama. Odpovědět se pokusil Hrubý, Kolář jeho střelu vyrazil. Zvýšit mohli i domácí, Lingr ale po Teclově přihrávce nepřekonal zlínského gólmana.

Po pauze se rýsovala hostům nadějná akce, ale Dramé v situaci proti jedinému bránícímu hráči Slavie nepřihrál střídajícímu Reiterovi a šance na snížení se nekonala. Rakovan si poradil se střelou Provoda z podobné vzdálenosti jako při inkasované brance, kterou slávistický záložník vyslal tentokrát pravou nohou. Stihl balon zachytit i před dotírajícím Teclem.

Za chvíli vyrazil i Procházkou tečovaný pokus Lingra, jenž o pár minut později další střelou zamířil nad břevno. Rakovan vytěsnil i Bahovu ránu a po Schranzově centru hlavičkoval vedle domácí Jurásek.

V 65. minutě už Slavia dotáhla akci do gólového zakončení. Tecl vysunul Schranze a jeho zakončení ještě dorazil do prázdné brány Olayinka. Z ojedinělé akce Zlína poslal míč za Koláře Reiter z ofsajdu. Závěr už gólové šance nenabídl.

Domácí: 32. Tecl, 36. Provod, 64. Olayinka

Hosté:

Domácí: O. Kolář (87. Kovář) – Bah, Kúdela, Hovorka, Jurásek – Holeš (73. Traoré), Provod – Schranz (78. Plavšić), Lingr (78. Fila), Olayinka – Tecl (C) (73. Sor).

Hosté: Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka (C), Matejov (78. J. Kolář) – Čanturišvili (46. Fillo), Conde – Y. Dramé (63. Jawo), R. Hrubý (84. Hellebrand), Janetzký – Fantiš (46. Reiter).

Klíčové momenty utkání:

Slavia - Zlín: Jawo se dostal ke střele na Koláře, ale mohl spíše přihrávat…

Slavia - Zlín: Provod ostrou střelou překvapil chybujícího Rakovana - 2:0

Slavia - Zlín: Tecl se trefuje po skvělém Bahově centru a domácí jdou do vedení 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905