Francouz Bardet vyhrál Kolem Alp, v poslední etapě se dočkal Pinot

Cyklistický závod Kolem Alp vyhrál Francouz Romain Bardet. Závěrečnou pátou etapu ovládl jeho krajan Thibaut Pinot, který si v chladu a dešti vynahradil zklamání z předchozího dne, kdy o vítězství těsně před cílem přišel. Tentokrát v závěru ujel kolegovi z úniku Španělovi Davidu De La Cruzovi a s náskokem sedmi sekund oslavil první triumf po téměř třech letech. Jediný český účastník Karel Vacek se nevešel do časového limitu.

Ilustrační foto.

"Je to pro mě velká úleva. Kolem Alp je můj oblíbený závod a dočkat se na něm vítězství, je něco úžasného. Dneska jsem v hlavě měl jediné: vítězství. Trať byla těžká a hodně chladno, to jsou podmínky, které mám rád," řekl Pinot po prvním triumfu od 14. etapy Tour de France v roce 2019. Od té doby jej trápila řada zdravotních problémů.

Bardet dorazil do cíle v Lienzu osmý více než osm minut za Pinotem. Z prvního místa celkového pořadí sesadil Španěla Pella Bilbaa, který vedl od druhé etapy. Zelený trikot lídra však neudržel, když obsadil 12. místo. Na Bardeta ztratil 39 sekund a klesl na konečnou čtvrtou příčku.

Bardet vyhrál etapový závod poprvé od Tour de l'Ain před devíti lety. Český cyklista Vacek poslední etapu nedokončil v časovém limitu, na Pinota ztratil téměř 26 minut, původně byl 83., ale nakonec nebyl klasifikován.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.