SESTŘIH: Teplice - Bohemians 2:2. Hosté dvakrát vedli, srovnal Vondrášek

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bohemians 1905 v prvním kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu v Teplicích dvakrát ztratili vedení a remizovali 2:2. Na úvodní branku Antonína Křapky ze 33. minuty odpověděl po přestávce Daniel Trubač. Pražanům poté vrátil vedení Petr Hronek, ale v 71. minutě rozhodl o dělbě bodů domácí Tomáš Vondrášek.

„Klokani“ v nejvyšší soutěži nevyhráli podesáté za sebou a zůstávají na 13. příčce tabulky o skóre před Pardubicemi. Teplice bodovaly doma ve druhém utkání po sobě a jsou dvanáctí s bodovým náskokem na Bohemians. Speciální milník oslavil hostující kapitán Josef Jindřišek, který nastoupil k 300. zápasu za vršovický tým.

Pro Teplice nezačal duel šťastně a už ve 21. minutě musel kvůli zranění odstoupit záložník Jukl. O 12 minut později domácí poprvé inkasovali. Po sérii zablokovaných střel se dostal míč ke Křapkovi a ten šťastným lobem překonal padajícího brankáře Grigara. Osmadvacetiletý Křapka zaznamenal druhý gól v této sezoně a první od příchodu do Bohemians z Karviné.

Domácí: 51. Trubač, 71. Vondrášek

Hosté: 33. Křapka, 54. Hronek

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek, Mohamed Tijani – Hyčka, Jukl (21. Kodad, 90. M. Vachoušek), Kučera (68. L. Mareček), Trubač, D. Boljevič (68. Prošek) – Sejk (68. Ledecký), Žák.

Hosté: Valeš – M. Dostál (85. Nový), Křapka, Bederka, Vondra, Fulnek – Květ (77. D. Mareček), Jindřišek (C), Beran (46. Bartek), Hronek (85. Puškáč) – Chramosta (61. Vaníček).

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Severočeši byli ještě v první půli blízko vyrovnání. Kučerova pohotová rána ze 40. minuty však skončila na břevně.

Teplice pokračovaly v aktivitě a v 51. minutě srovnaly. Na centr střídajícího Kodada, který dnes slavil 24. narozeniny, si naběhl Trubač a střelou na bližší tyč překonal gólmana Valeše. Domácí záložník se trefil počtvrté v tomto ročníku nejvyšší soutěže a vyrovnal nejlepší klubové střelce Sejka, Fortelného a Mareše.

„Sklařům“ však vydržela radost jen čtyři minuty. Po rohovém kopu vyrazil Grigar míč k Hronkovi a ten prudkou hlavičkou k tyči vrátil Pražanům vedení. Osmadvacetiletý záložník Bohemians vstřelil pátý gól v této ligové sezoně.

Náskok hostů mohli vzápětí zvýšit Chramosta s Bartkem. První jmenovaný ale trefil po úniku v 59. minutě boční síť a jeho spoluhráč později zamířil do tyče.

Trenér Jarošík reagoval na nepříznivý vývoj v 68. minutě trojnásobným střídáním a Teplice o tři minuty později vyrovnaly. Na Trubačův přímý kop z pravé strany si naběhl Vondrášek a z bezprostřední blízkosti nedal Valešovi šanci. Vondrášek se prosadil proti Bohemians podruhé v této sezoně.

Když tečovanou střelu střídajícího Daniela Marečka vyrazil domácí Grigar, rozešly se oba týmy na Stínadlech podruhé ze tří zápasů smírně.

Klíčové okamžiky zápasu:

Teplice - Bohemians: Trubač přešlapoval na místě, nakonec pálil do Valeše
Teplice - Bohemians: Po ráně Marečka Valeše zastoupil obětavý Křapka
Teplice - Bohemians: Střídající Daniel Mareček málem nachytal Grigara
Teplice - Bohemians: Po rohu nebezpečně pálil Mareček
Teplice - Bohemians: Výtečný Trubačův centr dotlačil do sítě Vondrášek, 2:2
Teplice - Bohemians: Hosté rozebrali Skláře, po Vaníčkově pasu Bartek trefil tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Teplice - Bohemians: Hronek obešel Grigara, jenže pak mířil do boční sítě
Teplice - Bohemians: Hronek se prosadil hlavou po rohu, 1:2
Teplice - Bohemians: Trubač mazácky stlačil míč k přední tyči a srovnal na 1:1
Teplice - Bohemians: Fulnekova střela z dálky Grigara nepřekvapila
Teplice - Bohemians: Kučera z dálky orazítkoval břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905