SESTŘIHY: Pastrňák dvakrát asistoval během 6 sekund! Palát a Zacha pálili

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejový útočník David Pastrňák připravil v NHL během šesti sekund dva góly Bostonu při výhře 4:2 nad Floridou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Pavel Zacha přispěl New Jersey brankou a přihrávkou k zisku bodu za prohru v Ottawě 4:5 v prodloužení. Ondřej Palát pojistil gólem v závěru vítězství Tampy Bay 4:1 nad Columbusem. Carolina i díky asistenci Martina Nečase porazila New York Rangers 4:3. Dominik Simon přihrál na rozdílový gól Anaheimu, který zvítězil 5:2 na ledě San Jose.

Karel Vejmelka zastavil v Minnesotě 35 střel a dovedl Arizonu k výhře 5:3. Coyotes zvítězili po sérii deseti proher. Daniel Vladař pomohl 19 zákroky k výhře Calgary 5:4 v prodloužení na ledě Nashvillu. V domácí brance nahradil David Rittich v 54. minutě zraněného Juuse Sarose za stavu 4:3 a inkasoval dvakrát z pěti střel: jen desetinu sekundy před koncem mu propasíroval u levé tyčky puk do branky Matthew Tkachuk a v čase 62:01 jej překonal tečí Elias Lindholm.

Pastrňák si připsal oba body v 17. minutě během šesti sekund při obratu na 2:1. Český útočník nejdříve v přečíslení dva na jednoho předložil puk před odkrytou branku Eriku Haulovi a po vhazování ve středním kruhu vyslal do úniku Taylora Halla. Lídr NHL ještě v úvodní třetině vyrovnal, ale v dalším průběhu už nenašel odpověď na trefy Jakea DeBruska a Brada Marchanda.

„Hrál dobře, zvládl celý zápas,“ řekl trenér Bostonu Bruce Cassidy k Pastrňákovi, který vynechal devět z posledních jedenácti utkání. Kouč prozradil, že českého útočníka plánuje v jednom ze dvou zbývajících zápasů šetřit, protože je odehrají ve dvou dnech. Zápas nedohrál obránce poražených Radko Gudas, který odstoupil ve druhé třetině kvůli zranění.

New Jersey ani jednou nevedlo a po akcích Zachy snižovalo na 2:3 a 3:4. Při prvním kontaktním gólu dorazil Nolan Foote v závěru druhé třetiny střelu českého útočníka, který ve 47. minutě skóroval ranou z pravého kruhu. Zacha si vylepšil sezonní bilanci na 15+19. Devils si trefou Jegora Šarangoviče vynutili prodloužení, které rozhodl svou druhou brankou v zápase po individuálním průniku Drake Batherson. Dva góly Ottawy vstřelil i Tim Stützle.

Hokejisté Tampy Bay se radují z gólu Ondřeje Paláta

U všech branek Tampy Bay figuroval Steven Stamkos (2+2), který poprvé v kariéře překonal hranici sta bodů (39+62). Druhou asistenci si připsal i u trefy Paláta. Ten si sjel v 55. minutě před branku na přihrávku Nikity Kučerova od zadního mantinelu a uzavřel skóre. Český útočník si v posledních šesti zápasech udržuje průměr bod na zápas (2+4).

Carolina si vypracovala klíčový náskok v rozmezí 28. až 41. minuty, ve kterém odskočila z bezgólového stavu na 4:1. Nečas si připsal druhou asistenci u gólu na 2:0. Hurricanes si výhrou zajistili prvenství v Metropolitní divizi a stanovili nové klubové rekordy v počtu vítězství (53) a počtu bodů (114) v základní části.

Simon si připsal druhou asistenci u gólu, kterým Sonny Milano zvýšil náskok Anaheimu na 3:0. San Jose snížilo ke konci druhé třetiny na 3:2, ale závěrečná část vyzněla pro Ducks. Za poražené vyšel naprázdno Tomáš Hertl, který předchozí dva zápasy vždy skóroval.

Zatímco ve Východní konferenci je postupová osmička do play off dávno známa, v západní části zbývá ještě obsadit poslední volné místo. Bojují o něj dva týmy, které se shodou okolností střetly v úterním programu. Z duelu vyšel vítězně Dallas: zdolal Vegas 3:2 po nájezdech a zvýšil svůj náskok na rozdíl čtyř bodů. Oběma týmům zbývá odehrát dva zápasy. V rozstřelu dostal v pátém kole důvěru i Radek Faksa, ale neuspěl. Ze sedmi sérií se prosadil jen Miro Heiskanen.

Auston Matthews zařídil dvěma trefami výhru Toronta 3:0 nad Detroitem a zaokrouhlil počet branek v sezoně na šedesát. Tuto hranici překonali za posledních patnáct let jen dva hráči - Alexandr Ovečkin (sezona 2007/08) a Steven Stamkos (2011/12).

Connor McDavid režíroval čtyřmi body (1+3) výhru Edmontonu 5:1 v Pittsburghu a upevnil si pozici nejproduktivnějšího hráče této sezony. Moc nechybělo, aby se mezi střelce zapsal i gólman Mike Smith, který vychytal vítězství v desátém startu v řadě. Jeho pokus při power play soupeře minul prázdnou branku asi o dvacet centimetrů.

Góly

Domácí: 35:48. Matthews, 44:03. Tavares, 45:49. Matthews

Hosté:

Sestavy

Domácí: J. Campbell (Källgren) – Brodie, Muzzin, Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Kerfoot – N. Robertson, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Spezza, Blackwell, Abruzzese.

Hosté: Nedeljkovic (Hellberg) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, Walman, G. Lindström, Oesterle, Juolevi – Gagner (A), P. Suter, J. Vrána – Sundqvist, M. Rasmussen, Elson – Criscuolo, Stephens, Hirose – L. Raymond, Veleno.

Sestavy

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Hosté: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Chiarot, Montour, Forsling, Gudas, Hägg – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Acciari – Hörnqvist (A), Luostarinen, J. Thornton.

Góly

Domácí: 19:43. Chabot, 20:11. Batherson, 36:41. Stützle, 46:34. Stützle, 63:17. Batherson

Hosté: 28:52. N. Foote, 39:54. N. Foote, 47:29. Zacha, 50:15. Šarangovič

Sestavy

Domácí: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Hamonic, Chabot (A), Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, P. Kelly – Sabourin, Kastelic, Tierney.

Hosté: Blackwood (A. Hammond) – Severson (A), Ty Smith, D. Hamilton (A), Graves, Walsh, Bahl – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Šarangovič, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, Zacha, N. Foote – Bastian, M. McLeod, Geertsen.

Sestavy

Domácí: Vasilevskij (B. Elliott) – Černák, Hedman, C. Foote, McDonagh, Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos, Palát – Colton, B. Point, N. Paul – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon.

Hosté: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski, Blankenburg, Gavrikov, Bean, Kukan – J. Voráček, Roslovic, Nyquist – O. Bjorkstrand, Sillinger, Činachov – Bemström, Danforth, E. Robinson – Meyer, B. Gaunce, Johnson.

Sestavy

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad, Kreider (A) – Copp, R. Strome, Panarin (A) – Goodrow (A), Chytil, Lafreniere – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.

Hosté: P. Kočetkov (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – Jarvis, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – M. Nečas, Stepan, Martinook (A).

Domácí: 25:23. J. Carter

Hosté: 12:47. Bouchard, 25:48. E. Kane, 44:08. Hyman, 49:13. McDavid, 58:26. Kassian

Sestavy

Domácí: DeSmith (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), B. McGinn – Kasperi Kapanen, J. Carter, Zucker – Rodrigues, Blueger, D. Heinen.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, Ceci, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), R. McLeod – D. Ryan, Nugent-Hopkins (A), Foegele – Kassian, Devin Shore, Brassard.

Sestavy

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Sheary – Bäckström (A), Marcus Johansson, Oshie – Eller, Mantha, Hathaway – N. Dowd, Johan Larsson, McMichael (C).

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Salo – Bailey (A), Bellows, Palmieri – Barzal, Parise, Wahlstrom – Pageau, A. Lee (C), Ross Johnston – Cizikas, M. Martin.

Domácí: 25:41. Josi, 28:08. Duchene, 40:30. F. Forsberg, 49:35. F. Forsberg

Hosté: 04:02. D. Dubé, 33:14. D. Dubé, 42:03. Hanifin, 59:59. M. Tkachuk, 62:01. E. Lindholm

Sestavy

Domácí: Saros (54. Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm, Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Tomasino, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – McCarron, Olivier, Cousins.

Hosté: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev (A), Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, T. Lewis, B. Ritchie.

Rozhodčí

Nicholson, O'Rourke – Gibbons, Mills

Stadion

Bridgestone Arena, Nashville

Góly

Domácí: 11:05. Hartman, 44:51. J. Eriksson Ek, 45:15. M. Foligno

Hosté: 38:16. Strälman, 40:20. Jack McBain, 42:56. Roussel, 50:22. T. Boyd, 58:41. Kessel

Sestavy

Domácí: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Middleton, Jordie Benn, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Bjugstad – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.

Hosté: K. Vejmelka (Säteri) – Gostisbehere, Strälman, Capobianco, J. Moser, Dineen, V. Söderström – N. Schmaltz, Hayton, T. Boyd – Carcone, N. Smith, Kessel – Roussel, Jack McBain, L. Eriksson – Imama, Galchenyuk, J. Jeník.

Sestavy

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), J. Klingberg, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – M. Raffl, Jamie Benn (C), Seguin (A) – Kiviranta, Faksa, Glendening – Karlström, Naměstnikov, Gurjanov.

Hosté: Lo. Thompson (Patera) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, N. Roy – Janmark, Eichel, Dadonov – W. Carrier, Amadio.