11. května 2022 • 21:43

SESTŘIH: Baník – Slavia 1:1. Sešívaní nevyužili přesilovku, připravili se o titul

Autor: iSport.cz, ČTK
39
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slavie čtvrtý titul v řadě nezískají. Ve čtvrtém kole nadstavby FORTUNA:LIGY remizovali v ostravských Vítkovicích s Baníkem 1:1 a svou ztrátou odevzdali titul do rukou Plzně. Skvělý start hostí sice zajistil Yira Sor, ale ještě před přestávkou vyrovnal Buchta. Pražanům nepomohla ani dlouhá přesilovka po vyloučení Lischky.

Zápas začal pro Ostravu špatně. Jen v úvodní pětiminutovce domácí vyprodukovali několik chyb ve středu hřiště a jedna byla potrestána gólem. Falta přišel o míč, Traoré rychle kolmou přihrávkou rozběhl Sora a bývalý útočník Ostravy dal technickou střelou k tyči první ligový gól v dresu Slavie.

Slezané se ale postupně otřepali a vyrovnali obraz hry. Už ve 24. minutě dělilo od vyrovnání Klímu několik centimetrů, ale po jeho hlavičce po rohu zachránilo hosty břevno. Podobná situace vynesla šanci i Almásimu, který ale hlavičkou minul. Do třetice už však domácí měli přesnou mušku. Fleišmanův centr z levé strany nedokázal odvrátit Ousu, balon propadl k Buchtovi a ten z voleje překonal Mandouse.

Ostrava se po vyrovnávací trefě vypjala k heroickému výkonu a hráči se před neúnavně povzbuzujícím stadionem předháněli v bojovnosti. Slavia neměla protizbraň, jen kontrola míče na útočné polovině k ničemu nevedla.

Naopak domácí v 55. minutě znovu zahrozili, ale Klímovi ve slibné pozici sklouzl míč a zakončení mu nevyšlo.

Dvacet minut před koncem Baník přečkal kritickou situaci. Hlavní sudí Hocek po konzultaci s videorozhodčím ocenil zákrok Lischky na pronikajícího Sora červenou kartou, ale přímý kop z hranice velkého vápna napálil Holeš bombou jen do břevna.

Slavia v přesilovce pokračovala v územní převaze, jenže bez vyložených šancí. Vytrvale bojující Ostrava nevystavila Laštůvku žádnému gólovému ohrožení a oslabení přečkala bez úhony. Při závěrečné loterii se do vápna Ostravy vydal i brankář Mandous, ale hostům už to nic platné nebylo. Pražané v nadstavbě vyhráli jediný ze čtyř duelů.

Domácí: 32. Buchta

Hosté: 5. Sor

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Jaroň (83. Boula), Kaloč, Buchta (77. Smékal), Falta – Ji. Klíma (77. Chlumecký), Almási (90+1. Kuzmanović).

Hosté: Mandous – Kačaraba (74. Tecl), Ousou, Kúdela (C) (21. Talovierov), Plavšić (61. Samek) – Hromada (46. Oscar), Holeš – Ševčík, Traoré, Lingr (74. Fila) – Sor.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Ostrava - Slavia 1:1. Baník ustál rychlý úder Sora a srovnal, Slavia bez titulu

Ostrava - Slavia: Střídající Tecl se dral do zakončení, obrana Baníku odolala

Ostrava - Slavia: Obrovská šance, Holeš dělovkou trefil břevno Laštůvkovy branky

Ostrava - Slavia: Baník jde do deseti, Lischka byl po konzultaci s VAR vyloučen
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Ostrava - Slavia: Hosté hoří v obraně, velkou příležitost spálil Klíma

Ostrava - Slavia: Baník znovu zahrozil po rohu, zajímavou šanci měl Almási

Ostrava - Slavia: Sor znovu v rychlém úniku, jeho gól ale kvůli ofsajdu neplatí

Ostrava - Slavia: Na trávníku to pořádně jiskří, pustili se do sebe Kaloč a Hromada

Ostrava - Slavia: Plavšič chyboval na vlastní polovině, Baník zaváhání nevyužil

Ostrava - Slavia: Baník blízko vyrovnání, Klíma po rohu trefuje hlavou břevno

Ostrava - Slavia: Bleskový úder obhájce, Sor posílá červenobílé do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905