Zde může být vaše reklama.

Na závěr remíza Sigma končí v lize osmá

Sigma končí v lize osmá

13. 05. 2022 - 18:55

Dvakrát vedli, ale náskok se jim nepodařilo udržet. Fotbalisté SK Sigma Olomouc hráli v odvetě finále skupiny o umístění v Mladé Boleslavi nerozhodně 2:2. V prvním utkání doma prohráli 1:2, končí tedy na osmém místě.

Poprvé chytal v prvoligovém utkání osmnáctiletý brankář Tadeáš Stoppen, který za béčko v MSFL nastoupil již v šestnácti. Tedy zkušeností s mužským fotbalem již má dost. Ze zdravotních důvodů nemohli hrát Matúš Macík, Roman Hubník, Michal Vepřek, Lukáš Greššák, Tomáš Zahradníček, Jakub Matoušek, Jiří Spáčil, Kryštof Daněk, Jan Navrátil, Pablo González a David Vaněček, v nominaci nebyl ani Jakub Yunis.

První šanci zápasu měla Boleslav, při zakončení Stránského pomohlo Sigmě břevno. Hanáci odpověděli stejně, v 16. minutě trefil hlavou břevno Zmrzlý. O tři minuty později už Sigma vedla. Skvělou práci odvedl ve vápně Chytil, na jeho přihrávku si výtečně naběhl Zmrzlý a brankář Šeda neměl nárok. Ve 33. minutě odpískal rozhodčí Orel penaltu za ruku Breiteho ve zdi po přímém kopu. Naštěstí pro Sigmu Ewerton nedal. Pět minut před přestávkou ale už Sigma štěstí neměla. Se střelou Ewertona by neměl gólman Stoppen žádný problém, jenže po teči Jemelky šel míč nechytatelně k pravé tyčce. A bylo vyrovnáno.

Do druhé půlky nahradil v olomouckém dresu Hadaš Slaměna. Ten zahrával v 53. minutě roh, po kterém střílel vedle Beneš. Po hodině hry občerstvili Hanáci ofenzivu Zifčákem a Šípem. Vytěžili z toho dva rohy, ale z těch nic zásadního nevzešlo. V 65.minutě pak po centru Chvátala hlavičkoval kousek nad Jemelka. Sigma měla převahu. A vytěžila z ní gól. V 73. minutě se trefil parádním obstřelem z vápna k levé tyčce Chytil. Hosté byli lepší, snažili se přidat třetí branku. Pět minut před koncem ale přišel hanácký zmar. Ewerton se trefil zdálky nechytatelně do levé šibenice a bylo srovnáno. Pak musel brankář Stoppen vyrážet nebezpečnou střelu Skaláka.

„Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání, řekl bych, že jsme eliminovali ty řeči, že tyto zápasy nejsou zajímavé a není o co hrát. Oba týmy chtěly na cílovou sedmičku dosáhnout. Z mého pohledu jsme odehráli maximum. Chtěli jsme hrát aktivně s dobrým vstupem do utkání, což se nám podařilo. Nakonec v konečném součtu byla Mladá Boleslav šťastnější. My jsme si v obou zápasech víceméně dali vlastní gól,“ řekl trenér Sigmy Václav Jílek.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 40 vlastní Jemelka, 85. Ewerton – 19. Zmrzlý, 73. Chytil. Rozhodčí: Orel – Ratajová, Leška. ŽK: Mašek - Breite, Růsek, Zmrzlý, Sláma. Diváci: 1430.

Ml. Boleslav: Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra (63. Mašek), Matějovský (50. Hlavatý), Stránský (63. Skalák), Dancák (74. Smrž), Pech – Ewerton, Ladra (74. Škoda). Trenér Pavel Hoftych.
SK Sigma: Stoppen –  Poulolo (61. Šíp), Beneš, Jemelka – Chvátal, Breite, Sedlák (61. Zifčák), Zmrzlý –Hadaš (46. Slaměna), Růsek (88. Sláma), Chytil. Trenér Václav Jílek.