1860

ČGF – 2. Raifeisenbank Czech Golf Open Tour, Beřovice (20. – 22.5.2022)

Neděle – finálové kolo
V Beřovicích skončilo druhé letošní klání profesionálů a amatérů, 2. Czech Golf Open Tour.
Muži: V mužské kategorii zvítězil amatér Dominik Pavouček (-5), ostatních osm míst obsadili profesionálové. Pavouček získal nejvyšší možnou výhru pro amatéry 22.500 korun. Na druhém místě skončil Štěpán Daněk (-4), třetí místo obsadil Stanislav Matuš (-3).
Jan Cafourek a překvapení prvního kola Jan hejna obsadili dělené 5. místo (+1).

Další umístění: 7. Kořínek, Zapletal (+2), 10. Benák (+3), 12. Formánek (+5),  16. Jakub Janda (+8), 20. Lavoie (+10), 25. Jeřicha (+12), 29. Suk (+15), 31. Siwy (+16).

V kategorii mužů se kromě finančních výher udělovala speciální cena – dvě hrací karty na turnaj Kaskáda Golf Challenge ze série European Challenge Tour, který se od 16. do 19. června hraje ve známém jihomoravském resortu a které získali dva nejlepší amatéři z Beřovic – Dominik Pavouček a David Benák.

Výsledky  Muži

Ženy: V ženské soutěži byla početní převaha amatérek, hrály jenom tři profesionálky. Amatérka Denisa Vodičková (+3) však nenašla soupeřku ani v jedné kategorii. Zvítězila o pět ran před profesionálkou Kateřinou Vlašínovou (+8). Je to její druhé vítězství na COGT a druhá odměna 22.500 Kč. Na třetí místo dosáhla Sofie Dimitrova  (+9).
Díky vítězství v turnaji Denisa Vodičková kromě finanční výhry  získala i hrací kartu na turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, který se od 24. do 26. června hraje v Berouně.
Favoritka Tereza Koželuhová se v druhém a třetím kole trápila, po dvou výsledcích 81  dosáhla pouze na 17. místo (+21).
Překvapivá vedoucí hráčka druhého kola, patnáctiletá Kristýna Lebová obsadila 6. místo (+13).

Další umístění:  4. Stará, (+10), 6. Lebová (+11), 7. Kedroňová (+12), 11. Váchová, Burdová, Saint Germain (+15).

Leaderboard:  Ženy

Třetí turnaj série hostí oblíbená Kunětická Hora – od pátku 22. do neděle 24. července.

Video – Závěrečné slovo Luboše Klikara – technického ředitele ČGF

Štěpán Daněk - foto Ivan Paggio
Štěpán Daněk

Sobota – 2. kolo
Muži
:
Vedení se ujali Štěpán Daněk a Dominik Pavouček (-6), kteří dnes zahráli oba nejlepší číslo, 70 ran. Včerejší lídr Jan Hejna dnes hrál o deset ran více a klesl na 3. pozici (-2).
Stanislav Matuš se vytáhl na 4. pozici (-1). V závěsu je na 5. pozici Jan Cafourek (E).

Další pozice: 6. Zapletal, Sedláček (+1), 9. Formánek, Kořínek (+2), 11. Hejlek, Tomi (+3), 14. Tomi, Benák, Jakub Janda, (+4), 18. Ješátko, Klein (+5), 20. Lavoie (+6).
Cutem neprošli: Piperek, Kotrba, Bryčka, odstoupili Šebrle, Ráža, Rajmont.

Leaderboard:  Muži

Ženy:
Vedení se ujala patnáctiletá Kristýna Lebová (+4). Vede o ránu před trojící, která dělí druhé místo: Denisa Vodičková, Tereza Schwarzová a Kateřina Vlašínová se skore +5. Včerejší vedoucí hráčka Karolína Stará dnes hrála o osm ran více a ustoupila na 5. pozici (+6).
Hluboký propad zažila Sofie Dimitrova. Z vedení klesla na 7. pozici poté, co hrála 81 ran, o deset více než včera.

Další pozice: 5. Hlinomazová, (+6), 7. Váchová (+8), 10. Kedroňová, Saint Germain (+10), 13. Burdová, Koželuhová (+11), 18. Knight (+13).

Jan Hejna a Karolína Stará - foto grcm.cz a Ivan Paggio
Jan Hejna a Karolína Stará

Pátek – 1. kolo
Muži: Hned v  úvodním kole nastavil laťku na výšku 66 ran profesionál z Černého Mostu Jan Hejna (-6). Hrál sedm birdie a jedno bogey, 66 ran, šest pod par. O dvě rány dále jsou na výsledku 68 ran Štěpán Daněk z Hluboké a Dominik Pavouček z Albatrossu (-4).
Jan Cafourek začal výkonem 69 ran a dělí 4. místo s Pavlem Foubíkem (oba -3).
Favorizovaný Stanislav Matuš hrál 71 ran, jedni pod par a dosedl na 11. místo (-2), které s ním sdílí Lébl ml. a Sedláček.
Další z českých Playing Pro Aleš Kořínek došel v paru a je na 14. místě.
Beřovické hřiště zaskočilo Američana Gregga Lavoie. Profík z Albatrossu spáchal šest bogey a pouhé dvě birdie, 76 ran a zařadil se na 32. místo (+4).
Roman Šebrle neměl den, hrál 86 ran, a zaujal 64. pozici (+14).

Další pozice: 6. Zapletal, Benák, Klein (-2), 16. Formánek, Ješátko, Vik, Ráža (+1), 22. Tomi, Jakub Janda, Jeřicha, Suk (+2).

Ženy:
První místo dělí Karolína Stará a Sofie Dimitrova (-1). O dvě rány dál dělí třetí místo Denisa Vodičková a profesionálka Tereza Koželuhová (+1).
Na 8. místě se objevuje nováček, patnáctiletá Tiphani Knight (+3). Pozici dělí s Natálií Saint Germain a Kateřinou Vlašínovou.
Veronika Kedroňová přenocuje na 16. místě (+6).
Poslední hráčkou, která se vešla do cutu je Dominika Burdová  na 18. místě (+7).

Cutem neprošly: Otiepková, Tauer, Sára Dimitrova.

Golf Beřovice - foto gcbr.cz
Golf Beřovice

Úvod
Druhým turnajem v Beřovicích pokračuje v pátek nejvyšší individuální soutěž ČGF pro amatéry a profesionály.
Na startu mužské kategorie budou Matuš, Cafourek, Kořínek, Zapletal, nejlepší amatér z prvního turnaje na Kaskádě Dominik Pavouček, Ráža, Benák, Siwy, Tomi a také třináctiletý zázrak Louis Klein. Ten už má už má hendikep +3,0.
Neúčastní se vítěz z Kaskády Filip Mrůzek, který s Lieserem, Zachem a Brixim hájí české barvy na Challenge ve Španělsku. Chybět budou také Michal Pospíšil, Matěj Bača a pro nemoc omluvený Lukáš Janda.
Nejvyšší hendikep mezi muži 5,8 má Petr Vodička ze Sokolova.

V ženském poli je žhavou favoritkou suverénní vítězka minulého COGT Denisa Vodíčková.  Silnou soupeřkou jí bude při prvním startu na COGT Tereza Koželuhová. Na startu bude překvapení z LETAcces ve Švýcarsku Veronika Kedroňová, dále Natalie Saint Germain Dominika Burdová. Chybí Klára Sionková, která  reprezentuje na  LET ve Francii.
Web ČGF avizuje nadějnou patnáctiletou Tiphany Knight ze Svratky.
Nejvyšší hendikep mezi ženami 6,4 má Magdaléna Pokorná ze Mstětice.

Hřiště GC Beřovice má par 72 a délku 6.579 z černých a 5.897 ze žlutých odpališť.

Prize money je celkem 300.000 Kč, 200.000 pro muže a 100.000 pro ženy. Pro amatéra je limit výhry 22.500 Kč.

Ředitelem turnaje je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Adam Kratochvíl, rozhodčími Dalibor Procházka a Jiří Zuska.

Leaderboard:  Muži   Ženy