Autor: ČTK
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Francie remizovali v 3. kole Ligy národů 1:1 v Rakousku a zůstávají na posledním místě skupiny A1. Úřadující mistři světa ve Vídni dlouho prohrávali po trefě Andrease Weimanna, v 83. minutě ale srovnal střídající Kylian Mbappé. V čele skupiny je nadále Dánsko, ačkoliv prohrálo doma 0:1 s Chorvatskem.

Weimann poslal Rakousko do vedení v 37. minutě, kdy zužitkoval přesný Laimerův pas před bránu. Útočník druholigového anglického Bristolu zaznamenal v 18. reprezentačním utkání premiérovou trefu.

Mbappé se vrátil do sestavy po absenci v utkání s Chorvatskem a jako střídající hráč zajistil favoritovi alespoň bod. Hvězda Paris St. Germain si v závěru zápasu svým typickým způsobem zaběhla za obranu a střelou na přední tyč nedala brankáři šanci. Francouzi neudrželi ani ve třetím utkání Ligy národů čisté konto a znovu nezvítězili.

Stejně jako Rakousko má čtyři body i Chorvatsko, které zaskočilo dosud stoprocentní Dánsko. Duel rozhodl v 69. minutě pohotovou dorážkou ve skluzu Pašalič.

Slovensko zvítězilo 1:0 v Ázerbájdžánu. O výsledku rozhodl v 81. minutě technickým obstřelem střídající záložník Vladimír Weiss. Jeho tým je ve skupině C3 druhý za Kazachstánem, který remizoval 1:1 s Běloruskem.

Slováci výhrou částečně napravili domácí porážku 0:1 s Kazachstánem, po které byl odvolán trenér Štefan Tarkovič. V Baku tým vedli asistenti Samuel Slovák a Marek Mintál.

Albánie - Izrael 1:2 (1:0)
Branky: 45.+2 Broja z pen. - 57. a 73. Solomon.

Moldavsko - Lotyšsko 2:4 (1:2)
Branky: 5. Nicolaescu z pen., 64. Motpan - 19. a 60. Gutkovskis, 26. a 75. J. Ikaunieks.

Andorra - Lichtenštejnsko 2:1 (0:0)
Branky: 78. Aláez z pen., 82. Rubio - 90.+3 Meier.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905